Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Camino De Santiago Yolu Turu
  • Camino De Santiago Yolu Turu
  • Camino De Santiago Yolu Turu
  • Camino De Santiago Yolu Turu
  • Camino De Santiago Yolu Turu

Camino De Santiago Yolu Turu

7 GECE 8 GÜN (9-16 Kasım 2024)

24 yıllık Deepnature Travel deneyimiyle Camino De Santiago Yolu Turu. 110 km. yürüyüş rotası. Rotamız Camino de Santiago’nun en meşhur rotasıdır ve French Way olarak anılır. St. James’in Santiago’ya varmak için yürüdüğü yoldur.

€ 1.295’dan itibaren € 181 ’dan başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Camino De Santiago Yolu Turu

El Camino de Santiago, The Way of St. James, Aziz Yakup Yolu…
 
El Camino de Santiago, uluslararası alanda Avrupa birliğinin tarihi sembollerinden biri olarak tanınmaktadır. Bu rota, 1987 yılında Avrupa Konseyi tarafından ilk Avrupa Kültür Rotası olarak seçilmiştir. Camino ve rota boyunca uzanan mimari aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanları listesinde yer almaktadır.
 
Nereden başlamalı Santiago Yolu’na? Camino de Santiago... Hristiyan Hac Yolu derler ona. Yola nereden çıktığın önemli değildir. Bu yer, evinin önü bile olabilir... Kimileri için St.James'in küllerinin bulunduğu kiliseyi ziyaret etmek için yürünür, kimileri için yürünecek bir yoldur işte, kimileri için yeni bir maceradır... Bir rüyanın içine girip kendinle karşılaşmaktır, ona öylece bakmaktır... Olduğunuz yerden bakamaz mısınız? O kadar uzağa gitmeye ne gerek var diyenler! Gitmeye değer yerlerin kestirmesi yoktur... EL CAMINO!!!
Ve kalbinle çıktığın her yol güzeldir... (Coelho)
 
Rotamız Camino de Santiago’nun en meşhur rotasıdır ve French Way olarak anılır. St. James’in Santiago’ya varmak için yürüdüğü yoldur… Orijinal olarak kendisi 110 km yürüyerek varmıştır Santiago’ya. İsteyen, gücü yeten bu yolu uzatır da uzatır. Yolda deniz kabukları, hacı çizimleri, sarı ok işaretleri yol gösterir bize.. French Way olarak anılan yol yaklaşık 800 Km’dir ve 35 gün sürmektedir. Biz bu rotadaki en popüler kısım olan orijinal 110 km’yi yürüyeceğiz. 
 
KISA PROGRAM
1.Gün: İstanbul Havaalanı Buluşma / Porto / Şehir gezisi/ Akşam Sürprizi/ Porto’da konaklama
2.Gün: Porto Şehir gezisi/ Akşam Sarria’ya gidiş/ Sarria’da konaklama
3.Gün: Sarria&Portomarin 22 Km./ Portomarin’de konaklama
4.Gün: Portomarin&Palas de Rei parkuru 22 Km./ Palas de Rei’de konaklama
5.Gün: Palas de Rei&Arzua parkuru 28 Km./ Arzua’da konaklama
6.Gün: Arzua&O Pedrouzu parkuru 20 Km./ O Pedrouzu’da konaklama
7.Gün: O Pedrouzu&Santiago parkuru 18 Km./ Santiago’da konaklama
8.Gün: Santiago’dan Porto Havalanına gidiş

DETAYLI PROGRAM
 
1.Gün /  İstanbul'dan Porto'ya gidiş
Camino De Santiago Yolu Turu için 12:00'de Porto Havaalanında buluşma ardından Porto şehir merkezine geçiyoruz. Ardından otelimize yerleştikten sonra hacı pasaportumuzu almak üzere kiliseye gideceğiz. Sonrasında akşamın geç saatlerine kadar Porto’da şehri keşfedeceğiz. Portekiz’in muhteşem mutfağını ve şaraplarını tadacağız. Akşam ise sizler için bir sürprizimiz var!
Konaklama: Porto
 
2.Gün / Porto&Sarria
Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra valizlerimizi resepsiyona bırakarak şehri keşfetmeye devam ediyoruz. Akşama doğru yürüyüşümüzün başlayacağı Sarria şehrine doğru yola koyulacağız. Seyahatimiz özel aracımızla 4 saat sürecek.
Konaklama: Sarria
 
3.Gün / Sarria&Portomarin
Sabah erken kahvaltının ardından meşe ağaçlarının gölgesinde ve sessiz arazi yollarında güzel köyler ve huzur dolu köylerde sakin bir yürüyüş bizi bekliyor olacak. Yol boyunca, pek çok Galiçyalı’nın geleneksel 'holüros' (tahıl ambarı) ile karşılaşacağız. Sonra Barbadelo köyündeki güzel Romanesk kilisesini ziyaret edeceğiz. 
Rota: Orta zorluk &22 Km
Konaklama: Portomarin
 
4.Gün / Portomarin&Palas de Rei
Camino'muz bugün Miño nehrini (Galiçya'nın en uzun nehri) geçecek ve Serra de Ligonde'ye doğru yükselecek. Gonzar ve Ventas de Narón gibi güzel mezraları geçeceğiz. Castromaior'daki Santa María'nın Romanesk Kilisesi'ni ve Eirexe'deki Romanesk kilisesini ziyaret edeceğiz.
Rota: Orta zorluk & 22 Km
Konaklama: Palas de Rei
 
5.Gün / Rei&Arzua
Palas de Rei’den Arzua’ya doğru erkenden yola çıkıyoruz. Her gün erkenden yollara düşeceğiz. Sabah uykulu uykulu koşturacak, çanta hazırlayacak, hadi bakalım diyeceğiz sonra da… Öyle keyifli oluyor ki insan dönünce çok özlüyor o sabahları… Camino’muz yokuş aşağı devam edecek, Casanova köyünü ve Leboreiro'nun enfes köyünü geçeceğiz. Birçok 'pulperías' dan (pub tarzı yöresel mekanlar) birinde, Galiçya'nın en klasik yemeği olan ahtapotu deneyeceğiz. Camino bir kaç akarsu geçiyor ve bizi Boente köyüne ve Santiago kilisesine götüren bir orman yolunu takip ederek devam ediyor. Ardından, Ribadiso'nun ortaçağdan kalma güzel bir köyü ve sonunda yerel peyniriyle ünlü Arzúa kasabası var. Arzúa'da SantaMaría ve A Magdalena kiliselerini ziyaret edeceğiz. 
Rota: Yorucu &28Km
Konaklama: Arzua
 
6.Gün / Arzua&O Pedrouzo
Santiago’ya yaklaşıyoruz gitgide… Son iki!!! Bugün O Pedrouzo’ya doğru istikamet… Anlatılmaz yaşanır derler ya işte oralardan biri de Camino de Santiago’dur. Bazen manzara alır içine çeker seni büyüler, bazen gülersin nedensiz ama hep sadece yol vardır önünde, ne başkaları ne sen… sadece yol… Camino'muz bizi güzel ormanlardan, uykulu köylerden ve gün boyunca pek çok derede geçirecek... SantaIrene Şapeli görülmeye değer yol üstünde… O Pedrouzo’ya giden yol güzel ve sakin kır yolları ile orman yollarının karışımı olacak. 
Rota: Orta & 20Km
Konaklama: O Pedrouzo 
 
7.Gün / O Pedrouzo &Santiago
İşte o son gün… Bugün Santiago’ya girmek için yürüyeceğiz. Kim bilir ne günler ne geceler yaşandı, nasıl gülündü, ne kadar içe dönüldü… Bu yol yaşadığımız her şeyde olduğu gibi bize değerli şeyler öğretecek. Bazen çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacağımız, anlatırken de bizi gülümsetecek anılar, bazen de geçmişten bir anı gelir ya aklımıza ve işte birden, tam da o anda öncekinden farklı bir algı ile kabullenmişizdir ya, o gelecek aklımıza… Ne gelirse gelsin hoş gelsin, sefalar getirsin. Evren bize ne veriyorsa ona sunduğumuz enerjiye istinaden kalbimizdeki dileği gerçekleştiriyordur sadece… Dileklerimizde, umut ettiklerimizde samimi olalım. Santiago eteklerinde, hacıların Santiago de Compostela'ya varışları için nehirde yıkamak için kullandıkları Lavacolla nehrini göreceğiz. Uzun okaliptüs ağaçlarının sıraları, bizi Monte do Gozo'ya nam-ı diğer Zevk Dağı (368m) yolculuğa çıkarıyor ve buradan Santiago'daki katedralin kıvrımlarının ilk bakışlarını yakalayacağımız noktaya getirecek. Şehre geldiğimizde bu UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde ki mimarinin keşfine çıkacak, bu manevi ve kültürel şehrin harika atmosferine ulaşmanın sevincini yaşayacağız. Hacı pasaportlarımızı gösterip Hacı sertifikamızı aldıktan sonra meşhur Santiago Katedralinin ve canlı, renkli ara sokaklarının keyfini çıkartacağız. 
Rota: Kolay & 18 Km
Konaklama: Santiago
 
8.Gün / Santiago&Porto
Bu limandan da demir alma vakti geldi… Sabah erken saatte özel aracımız ile Santiago’dan Porto’ya döneceğiz. Öğlen ise İstanbul uçuşumuz var. Saat 10:00'da Porto Havalimanında turumuzun sonu..
Hoşçakal Santiago! Belki yine geliriz… 
 
BU TURUMUZ İÇİN UYGUN UÇUŞ BİLGİSİ
9-11-2024 Türk Hava Yolları İstanbul-Porto 07:55-10:00
16-11-2024 Türk Hava Yolları Porto- İstanbul 11:00-18:45
 
KONAKLAMA
Camino boyunca  karakterleri ve sıcak konukseverlikleri öne çıkan oteller ve konukevleri var. 3 yıldız standardında şehir merkezinde ve Camino parkurunuzun yakınında kalacaksınız. Odaların tamamı ebeveyn banyoludur. Konforunuz bizim önceliğimiz olduğundan, Camino'ya yürüme mesafesinde bulunan otelleri rezerve etmeye çalışıyoruz. Çabalarımıza rağmen, nadir durumlarda konaklama yeriniz parkurdan birkaç kilometre uzakta olabilir, bu nedenle konaklama yerinize gidiş-dönüş ulaşımını biz organize ediyoruz.
 
KONTENJAN
7-14 kişi

HATIRLATMA
Bu gezimiz, en az 7 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 
Parkur zorluk seviyeleri ortalama kondisyona sahip kişiler için verilmiştir.
Şartlara, yol durumuna, yağmur durumuna bağlı olarak parkurlarda değişiklik olabilir. 
Dilerseniz uçak bileti dahil paket satın alabilirsiniz. 
Kendiniz uçak bileti alırsanız, herhangi bir sebeple olabilecek tur iptali halinde uçak bileti ceza ödemelerinizden acentamız sorumlu değildir. 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.295 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.595 Çocuk fiyatı€ 1.245
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.855 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.155 Çocuk fiyatı€ 1.805

Not: Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı odada konaklama halinde uygulanabilmektedir.

:: 7 gece konaklama

:: Otellerde alınacak sabah kahvaltıları

:: Araç ile transferler

:: Türkçe rehberlik

:: Porto’da şarap tadımı

:: Camino haritası ve Pilgrims pasaportu

:: Santiago de Compostela Katedrali giriş ücreti

:: Tur boyunca bagaj transferleri (Kişi başı 1 bagaj ve max. 20 kg)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası

:: İstanbul-Porto / Porto-İstanbul uçak bileti (uçak bileti hariç pakette)

:: Vize ücreti, servis bedeli 

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler / etkinlikler

:: Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Ekstra bagaj transfer hizmeti (tur boyunca her bir bagaj başına 50 €)

:: Şoför / rehber tipleri

BU TURA KATILIM İÇİN 6 AY GEÇERLİ PASAPORT VE SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -  Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

EN İYİ ZAMAN
Camino de Santiago tüm yıl boyunca yürünebilir olsa da, nisan, mayıs, haziran, eylül ve ekim ayları patikayı deneyimlemek için en uygun aylardır. Kasım ayı ortasından itibaren yağışlar artmaktadır. 

NASIL HAZIRLANMALI?
Camino de Santiago'nun teknik yürüyüş açısından çok az özelliği vardır ve bu da onu birçok yaş grubu ve yetenek seviyesi için erişilebilir kılar. Bununla birlikte, teknik açıdan eksik olan mesafeyi telafi ediyor ve yürüyüşçüler art arda birçok gün, 6-7 saat yürümeye alışkın olmalı. Eğitim, mahalle çevresinde bir saat süren yürüyüşlerle küçük çapta başlayabilir ve bir ay veya daha uzun bir süre boyunca birkaç saatlik yürüyüşlere ve doğa yürüyüşlerine kadar artabilir. 

KİMLER İÇİN UYGUN?
Ortalama kondisyona sahip, ard arda beş gün günde 6-7 saat yürüyebilecek kişilerin katılıma uygundur.

BÜYÜK SIRT ÇANTASI İLE Mİ YÜRÜYECEĞİZ ?

Hayır. Bir adet tur bagajınız yada çantanız (max. 20 kg) her gün tarafımızdan tur ücretine dahil olarak özel servis ile transfer edilecektir. (Eğer birden fazla bagaj ile gelirseniz her bir ek bagaj için transfer ücreti 50 Eurodur)

Yürürken küçük bir sırt çantasıyla yürüyeceksiniz.

Yürürken taşıyacağınız küçük sırt çantasına sadece o günkü yürüyüş esnasında ihtiyacınız olabilecek günlük ihtiyaclarınızı koyacaksınız. 

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

:: Yürüyüşe uygun spor ayakkabı yada yürüyüş botu
(Bilekleri saran, tabanı düz olmayan spor yürüyüş ayakkabısı idealdir)

:: 20-25 lt  küçük sırt çantası

:: Yürüyüş batonu

:: Yağmurluk

:: Tshirt (bolca)

:: Yürüyüş için 3-4 adet uygun pantolon yada şort (ıslanınca çabuk kuruyan size konfor sağlar)

:: Güneş koruyucu

:: Termos yada matara

:: Islak mendil

:: Güneş gözlüğü

:: Şapka

:: Powerbank (tavsiye) 

:: Tozluk (tavsiye)

:: Düzenli kullandığınız ilaçlar

 

* Yürüyüş botunuz yoksa bilekleri saran, tabanı düz olmayan spor yürüyüş ayakkabısı ile tura katılabilirsiniz. Ancak yürüyüş botu ile katılım ideal olandır.

D
 

Havale/EFT ile ödeme:
68.412 TL
1.855 EURO
Kredi kartı ile tek seferde:
68.412 TL
1.855 EURO


  Axess BankkartCombo Bonus CardFinans Maximum Paraf Wings World
Taksit
2
3
4
5
6
7
8
9
Taksit TutarıTaksit Toplamı
36.840,08 TL73.680,15 TL
25.038,94 TL75.116,82 TL
19.189,68 TL76.758,71 TL
15.734,85 TL78.674,26 TL
13.340,42 TL80.042,51 TL
11.678,97 TL81.752,82 TL
10.518,41 TL84.147,25 TL
9.577,74 TL86.199,62 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
36.840,08 TL73.680,15 TL
25.038,94 TL75.116,82 TL
19.189,68 TL76.758,71 TL
15.734,85 TL78.674,26 TL
13.340,42 TL80.042,51 TL
11.678,97 TL81.752,82 TL
10.518,41 TL84.147,25 TL
9.577,74 TL86.199,62 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
36.840,08 TL73.680,15 TL
25.038,94 TL75.116,82 TL
19.189,68 TL76.758,71 TL
15.734,85 TL78.674,26 TL
13.340,42 TL80.042,51 TL
11.678,97 TL81.752,82 TL
10.518,41 TL84.147,25 TL
9.577,74 TL86.199,62 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
36.840,08 TL73.680,15 TL
25.038,94 TL75.116,82 TL
19.189,68 TL76.758,71 TL
15.734,85 TL78.674,26 TL
13.340,42 TL80.042,51 TL
11.678,97 TL81.752,82 TL
10.518,41 TL84.147,25 TL
9.577,74 TL86.199,62 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
36.840,08 TL73.680,15 TL
25.038,94 TL75.116,82 TL
19.189,68 TL76.758,71 TL
15.734,85 TL78.674,26 TL
13.340,42 TL80.042,51 TL
11.678,97 TL81.752,82 TL
10.518,41 TL84.147,25 TL
9.577,74 TL86.199,62 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
36.840,08 TL73.680,15 TL
25.038,94 TL75.116,82 TL
19.189,68 TL76.758,71 TL
15.734,85 TL78.674,26 TL
13.340,42 TL80.042,51 TL
11.678,97 TL81.752,82 TL
10.518,41 TL84.147,25 TL
9.577,74 TL86.199,62 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
36.840,08 TL73.680,15 TL
25.038,94 TL75.116,82 TL
19.189,68 TL76.758,71 TL
15.734,85 TL78.674,26 TL
13.340,42 TL80.042,51 TL
11.678,97 TL81.752,82 TL
10.518,41 TL84.147,25 TL
9.577,74 TL86.199,62 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
36.840,08 TL73.680,15 TL
25.038,94 TL75.116,82 TL
19.189,68 TL76.758,71 TL
15.734,85 TL78.674,26 TL
13.340,42 TL80.042,51 TL
11.678,97 TL81.752,82 TL
10.518,41 TL84.147,25 TL
9.577,74 TL86.199,62 TL


KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.