Butik Kapadokya Turu

2 GECE 3 GÜN (28-30 Ekim 2022)

DEEPNATURE farkıyla, Butik Kapadokya Turu. İstanbul çıkışlı uçaklı butik tur. 2 gece butik konseptli Göreme Kaya Hotel'de konaklama. Kapadokya turlarındaki 21 yıllık deneyimimiz ile layıkıyla geziler, özenli ve özel bir içerik, detaylı rehberlik ve aktif bir tur programı. Vadilerde yürüyüşler, kapsamlı anlatımlar, keyifli sunum... Google, ekşisözlük, facebook... araştırın, Kapadokya turlarında DEEPNATURE farkını siz de görün. Kontenjan sadece 25 kişi!

₺ 4.699’den itibaren ₺ 577 ’den başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
BUTİK KAPADOKYA TURU
(İSTANBUL ÇIKIŞLI - UÇAKLI)
 
KONSEPT
BUTİK
(25 kişiyle sınırlı kontenjan,  bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
KONTENJAN 
25 kişi
 
BU TURUN FARKI
:: En fazla 25 kişiyle butik tur ayrıcalığı
:: Kapadokya uzmanı deneyimli rehber
:: Göreme'de otantik taş mimarili otelde konaklama
:: Özenle hazırlanmış program
:: Aşk Vadisi ve Ihlara Vadisi'nde yürüyüşler, saklı köşeler, keyifli duraklar
:: Küçük grup olmanın avantajıyla daha hızlı toplanma ve hareket edebilme
 
BUTİK KAPADOKYA TURU TARİHLERİ
28-30 Ekim 2022
 
BUTİK KAPADOKYA TURU PROGRAM
 
1. GÜN  PANORAMA TEPESİ - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - ZELVE AÇIKHAVA MÜZESİ- PAŞABAĞ - DERVENT VADİSİ - KIZILVADİ
İstanbul çıkışlı Uçaklı Butik Kapadokya Turu için İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Kayseri tarifeli uçuş ile Kayseri'ye uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 25 dk. sonra Kayseri Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Kayseri Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra bir saatlik yolculuk ardından bölgeyi gezmeye başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesinden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra Göreme Açıkhava Müzesini detaylıca geziyoruz. (Karanlık Kilise'ye girmek isterseniz ekstra bilet gerekir-40 TL)
Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Dilerseniz yöresel testi kebabını tadabilirsiniz (ekstra)
Öğle yemeğinin ardından Kapadokya'nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açıkhava Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında ''Keşişler Vadisi'' olarak ta bilinen Paşabağ'ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi'ni gezdikten sonra Kızılvadi'de manzara seyri yaparak ilk gün programımızı tamamlıyoruz ve Göreme'deki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği serbest. 
 
Konaklama: Göreme Kaya Hotel
 
Akşam yemeği : Dilerseniz otelde, dilerseniz Göreme'deki restoranlardan tercih ettiğiniz birinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Otelimiz Göreme merkezde olup çarşıya 200-300 metre mesafededir.
 
2.GÜN DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - NARLIGÖL KRATER GÖLÜ - IHLARA VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - UÇHİSAR KALESİ 
Dileyen misafirlerimiz gündoğumu saatinde balon turuna katılabilirler (ekstra olup kontenjan müsaitliğine bağlı olarak yardımcı olabilmekteyiz)
Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.'lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra yola devam ederek Narlıgöl'de fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Burada vadinin içinde yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapıyor ve Yılanlı Kilise'yi ziyaret ediyoruz. Ihlara programının ardından bölgeye dönerek öğle yemeği için otantik bir restorana misafir oluyoruz. 
Öğle yemeği ardından Kapadokya'yı kuş bakışı seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi'ne çıkıyoruz. Bütün Kapadokya manzarası ayaklarımızın altında. Ardından yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Atölye ziyareti ardından ikinci gün programımızı tamamlayarak otele dönüyoruz. Akşam yemeği serbest.
(not: bugün öğle yemeği 14:30 gibi olacaktır, o nedenle Ihlara'da aperatif olarak gözleme, tost atıştırılabilir)
 
Konaklama: Göreme Kaya Hotel
Akşam yemeği : Dilerseniz otelde, dilerseniz Göreme'deki restoranlardan tercih ettiğiniz birinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Otelimiz Göreme merkezde olup çarşıya 200-300 metre mesafededir.
 
3.GÜN AŞK VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - AVANOS - ÜRGÜP - SARIHAN KERVANSARAYI - KAYSERİ 
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kapadokya'nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi'ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk' lık yürüyüş içeren bu sabah aktivitesi sizi ''Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey'' kitabında da yer bulmuş, özel bir yere ulaştıracak. Sabah yürüyüş programının sonrasında Avanos'un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp'ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Sonrasında fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından Kayseri'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde mola vererek Kapadokya Bölgesi'ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı'na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk ardından Kayseri'ye ulaştığımızda ilk olarak serbest öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra)
Lezzetli Kayseri yemekleri bizi bekler. Sonrasında buluşarak Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet'i görebileceğimiz Kayseri şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından buluşarak havaalanına gidiyoruz ve misafirlerimizi Kayseri Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Kayseri- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı tarifeli uçuş ile.
 
Hatırlatma: Gezilecek yerlerin sıralaması ve günleri rehber tarafından değiştirilebilir. 22 Nisan ve 30 Nisan hareketli turlarda uçuş saati erken olduğundan Mustafapaşa(Sinasos) kasabası gezisi ve yöresel halı&kilim atölyesi gezisi de  programa eklenecektir. 
 
BUTİK KAPADOKYA TURU UÇUŞ DETAYLARI
 
28-30 EKİM TURU
Gidiş 
PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. -  Kayseri Havaalanı 09:00 kalkış - 10:20 varış
Dönüş 
PEGASUS HAVA YOLLARI Kayseri Havaalaanı - İstanbul Sabiha Gökçen H. 20:05 kalkış - 21:25 varış
 
EKSTRA BALON TURU
Turumuzun ikinci gün sabahı balon turu yapmak isterseniz tur hareketinden en az 1 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız ve müsaitlik doğrultusunda yardımcı olabiliyoruz.
16 kişilik sepetlerde 55-60 dk'lık balon turu ücreti kişi başı 170 Euro'dur. TL ödemelerde ödeme günü banka euro satış kuru esas alınır.
(Nakit / banka havalesi 170 Euro / Kredi kartı tek çekim 175 Euro / Anlaşmalı kartlara 3 taksit 184 Euro)
Fiyata otelinizden ulaşım, balon turu, sigorta dahildir.
(Hava muhalefeti nedeniyle balon turu gerçekleşmez ise bir sonraki gün sabahına rezervasyonunuz aktarılır, yine gerçekleşmez ise ödeme iadesi yapılır)

NOT
Rehber grubu Kayseri Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Gidiş dönüş uçak bileti dahil turlarda herhangi bir sebeple gidiş uçağına binilmemesi halinde dönüş uçak bileti yanmaktadır. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE TRAVEL sorumlu tutulamaz.
 

BENZER TURLAR
Ramazan Bayramı Butik Kapadokya Turu
19-22 Mayıs 2022 Butik Kapadokya Turu
Butik Kültür Turları

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 4.699 Ek yatak₺ 4.699 Single konaklamalı tur ücreti₺ 5.999 Çocuk fiyatı₺ 3.999
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 8.219 Ek yatak₺ 8.219 Single konaklamalı tur ücreti₺ 9.519 Çocuk fiyatı₺ 7.519

:: Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı-Kayseri uçak bileti

:: Pegasus Hava Yolları Kayseri-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçak bileti

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler

:: Profesyonel rehberlik hizmetleri

:: 2 gece Göreme Kaya Hotel'de konaklama (Standart Taş Oda)

:: Otelde 2 sabah kahvaltısı

:: Program dahilindeki tüm çevre gezileri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemekleri
:: Balon turu (kontenjan müsaitliğine bağlı olarak) (170 Euro)
:: Kişisel harcamalar
:: Müze, ören yeri ücretleri, park ücretleri ve hizmet bedeli (150 TL olup Müzekartınız varsa 90 TL'dir)

 

* Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 

ÖREN YERİ, MÜZE GİRİŞ, PARK VE HİZMET BEDELLERİ
Turumuzda ören yeri, müze giriş, park ve hizmet bedelleri tur ücretine hariçtir. Bu bedel 150 TL olup, misafirlere 1 sene geçerli Müzekart tedarik edilir. Müzekartı olanlar için ödeme miktarı 60 TL'dir.
MÜZEKART DAHİL ÜCRET 150 TL
MÜZEKARTI OLANLAR İÇİN ÜCRET 90 TL
0-18 YAŞ  / 65 YAŞ ÜSTÜ 75 TL (Müzekart hariç)
Ödemenizi tur başlangıcında rehbere yapabilirsiniz.

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR

Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter

27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan

35 kişilik Eurobus yada Powerbus

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 287 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.