Avustralya Tazmanya Bali Turu

10 GECE 13 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Dolu dolu programla Avustralya Tazmanya Bali Turu. Eşsiz üçlü. 2021'de tek tur! Uzman ekibimizle, uzak diyarları bizimle keşfedin.

$ 3.099’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Avustralya Tazmanya Bali Turu
 
1.Gün İSTANBUL – DOHA  - MELBOURNE 
Avustralya Tazmanya Bali Turu için saat 10:35'te İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından Katar Hava Yolları QR 240 nolu tarifeli uçuşu ile 13:35'te Doha’ya hareket ediyoruz. 17:45'te Doha’ya varışımızı takiben QR 904 sefer sayılı uçuşla 20:20'de Melbourne’ e hareket ediyoruz. 
 
2. Gün DOHA - MELBOURNE
Saat 18:15'te Melbourne’e varışımız sonrası pasaport ve valiz işlemlerimizi tamamlayıp bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün MELBOURNE
Kahvaltının ardından. Melbourne şehir gezimize başlıyoruz.  Çelik kule, Aziz Kilda caddesi,Şehir’in önemli tarihi yapıları, Kraliçe Viktoria Sanat merkezi’ni görüyoruz.  Şehir gezimiz sonrasında arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Philip İsland  (Kişi Başı – 80 $) turumuza devam ediyoruz. Philip Island Tabiat parkında Melbourne’ün en popüler vahşi yaşam alanında Penguenleri sahilde görme fırsatımız oluyor. Heyecan verici ve muhteşem manzaraları gördükten sonra gezimiz ardından otelimize dönüyoruz, konaklama otelimizde. 
 
4. Gün                MELBOURNE   
Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği  Puffing Billy Treni ve Healesville Doğa Koruma Parkı turuna (Kişi Başı – 150$) katılabilirler. Melbourne’ ün en güzel doğasına sahip Yarra vadisini buharlı trenle keşfedip Sherbrooke ormanını geziyoruz. Healesville yaban hayatını kangurular ve Koala’ ları yakından tanıma fırsatımız oluyor.  Gezilerimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 
 
5. Gün                MELBOURNE – TAZMANYA   
Kahvaltının ardında havalimanına transfer  yerel havayolları ile Hobart’a hareket ediyoruz. Hobart’a  varışımızın ardından Hobart şehir turumuza başlıyoruz. Tazmanya’ nın en büyük şehri ve başkentidir. Derwent nehri ve Wellington Dağı yakınlarında yer almaktadır. Şehir turumuzda Şehirdeki tarihi yapılardan Penitentiary Şapel , Derwent nehir kenarında kurulmuş çarşısı, Anglikan kilisesi, UNESCO tarafında Dünya Mirası Listesinde alınan Kadın hükümlülerin çalıştığı tarihi yapıyı gezdikten sonra otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde. 
 
6. Gün                TAZMANYA  
Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği  Port Arthur ve Tasman Ulusal Parkı turuna ( Kişi Başı – 150$) katılabilirler. Tarihte Tazmanya  hükümlülerinin çalıştıkları ve yaşadıkları yerleri, Tarihi Kale’yi , yaşam tarzlarını yakından tanıdıktan sonra Yarımada’nın güzel sahil şeridinde muhteşem manzaraya sahip Tasman  Ulusal parkı keşfediyoruz. Gezi sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7. Gün TAZMANYA – SIDNEY
Kahvaltının ardında havalimanına transfer yerel  havayolları ile Sidney’e hareket ediyoruz. Sidney  5 milyonluk nüfusu ile Avusturalya’nın en kalabalık şehir’idir.Aborjinler’in yerleşim alanı olan Sidney’e 1700’lerde İngiliz Kolonileri yerleşmiştir. Dünya’nın en iyi liman şehirlerinden biri’dir. 2000 Yaz Olimpiyatları ile kendini Dünya’ya tanıtma fırsatı  bulmuştur.Kültür çeşitliliğine sahip Sidney de halk’ın %40’ı Avusturalya doğumlu değildir. Sidney’ e  varışımız’ın ardından Sidney şehir turumuz. Şehirde ünlü Opera binası, güzel manzaralar, şehir merkezi  ve alışveriş imkanı buluyoruz. Şehir turumuz ’un sonrasında otelimize transfer oluyoruz. 
konaklama otelimizde.
 
8. Gün SİDNEY   
Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Featherdale Vahşi Yaşam Parkı ve Blue Mountain gezisine (Kişi Başı – 170$) katılabilirler. Masmavi dağ manzaraları eşliğinde yaban hayatı, yemyeşil doğası ile temiz dağ havası ile Featherdale Vahşi Yaşam Parkı’nı geziyoruz. Kanguruları doğal yaşam alanı içinde görme fırsatı buluyoruz. Doğayla başbaşa geçirdiğimiz güzel bir günün sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
9. Gün SİDNEY -  BALİ  (Benoa)
Kahvaltının ardından havalimanına transfer  yerel  havayolları Bali’ye hareket ediyoruz. Denpasar’a varışımızı takiben Panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Jagatnatha Tapınağı, Bajra Sandhi ce Niti Mandala anıtları göreceğimiz yerler arasındadadır. Ardından Benoa’daki otelimize transfer.  Konaklama otelimizde.
 
10. Gün BALİ  (Benoa)
Kahvaltının ardından serbest gün. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kintamani (Volkan) turuna (Kişi Başı – 60$) katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Bali’nin yerel dansı olan “Barong Dansını”   izlemek üzere Batubulan köyüne hareket ediyoruz. İyi ile kötünün mücadelesinin anlatıldığı bu güzel performansın ardından sanatçılar köyü Celuk’a hareket ediyoruz. Celuk’ta gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğünü görme imkanı bulacağız. Ardından Batur Volkanı’nın eşsiz güzelliğini görmek ve krater gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere Kintamani’ye gidiyoruz. Yemeğin ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak gezimiz sonrası Gunung Kawi Kraliyet anıtlarını ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Tegalalang pirinç teraslarını görme imkanı buluyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
11. Gün BALİ (Benoa)
Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Bali Esintileri” (Kişi başı – 70$)  turuna katılabilirler. Otelimizden Klungkung bölgesine doğru hareket ediyoruz. İlk ziyaret noktamız Kerta Gosa antik mahkeme binası. Ziyaretimiz sonrası yolculuğumuza eşsiz manzaralar eşliğinde Bukit Jambul bölgesine doğru devam ediyoruz. Bali Hinduizmi’nin Ana Tanrıçası Besakih tapınağını ziyaret edip, Hinduizm ile ilgili detaylı bilgi ediniyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız yemeğin ardından meşhur Luwak kahvesinin ve Endonezya baharatlarının yetiştiği tarlaları ziyaret ediyoruz. Ardından Bali’nin en güzel tapınaklarından olan,  Bangli Krallığı’nın merkez tapınağı Kehen’i ziyaret ediyoruz. Son durağımız geleneksel kapıları ile ünlü Penglipuran Köyü olacak. rdından otelimizie dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
12. Gün BALİ  
Kahvaltının ardından serbest gün. Öğlen odalarımızı boşaltıyoruz. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Tanah Lot&Taman Ayun Turu’na (Kişi başı – 50$) katılabilirler. İlk durağımız Taman Ayun tapınağı olacak. İsmi güzel bahçe anlamına gelen bu güzel tapınağı ve bahçelerini görme imkanı bulacağız. Ardından Alas Kedaton Maymun Ormanlarından geçerek Tanah Lot tapınağına varacağız. Tapınağı gezdikten sonra hüneşin okyanus üzerinde batışını izleme imkanı bulacağız. Ardından rehberimizin belirttiği saatte buluşup havalimanına hareket ediyoruz. 
 
13. Gün BALİ – DOHA – ISTANBUL
Check-in işlemlerinin yapılmasının ardından saat Qatar Hava Yolları QR 961 nolu tarifeli uçuşu ile 00:30'da Doha’ya hareket ediyoruz. Sabah 05:30'da Doha’ya varıyoruz. Ardından  QR 239 sefer sayılı uçuşla 07:50'de İstanbul’ a hareket ediyoruz ve 12:25'te İstanbul’ a  varıyoruz. 
 
OTELLER
Melbourne / 3* The Victoria Hotel vb.
Tazmanya / 3* Travelodge Hotel Hobart vb.
Sydney / 3*** Devere Hotel Sydney vb.
Bali / 3* Ibis Benoa vb.
 
AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ
730 USD yerine 650 USD
Philip Adası Tabiat Parkı $ 80,00 
Puffing Billy Treni ve Healesville Doğa Koruma Parkı $ 150,00 
Port Arthur ve Tasman Ulusal Parkı $ 150,00 
Featherdale Sydney Doğal Yaşam Parkı – Blue Mountaion Ulusal Parkı $ 170,00 
Kintamanı (Volkan) Turu  $ 60,00 
Bali Esintileri Turu $ 70,00 
Tanah Lot&Taman Ayun Turu $ 50,00
 
NOT
Avustralya Tazmanya Bali Turu programımızda, dönemsel olarak peşin fiyatına taksit kampanyası mevcut olabilmektedir. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Avustralya Tazmanya Bali Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle, bölge uzmanı ekip tarafından hazırlanmış Avustralya Tazmanya Bali Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Avustralya Tazmanya Bali Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
 
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.099 Ek yatak$ 3.099 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.799 Çocuk fiyatı$ 3.049

:: Katar Hava Yolları ile İstanbul – Doha – Melbourne / Denpasar– Doha – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Melbourne’de  3* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama

:: Tazmanya’da 3* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama

:: Sidney’de 3* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama

:: Bali’de 3* otelde  3 gece oda kahvaltı konaklama

:: Programda belirtilen tüm panoramik ve şehir turları

:: Havalimanı-otel-havalimanı transferleri 

:: Türkçe rehberlik hizmetleri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu   

:: Tüm öğle ve akşam yemekleri

:: Şahsi harcamalar, tüm içecekler

:: Ekstra bagaj ücretleri

:: Ekstra turlar

:: Seyahat sağlık sigortası

BU TURA KATILIM İÇİN AVUSTRALYA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

ENDONEZYA İÇİN

Umumi Pasaport : Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport: Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli değil

 

AVUSTRALYA İÇİN

Umumi Pasaport: Vize gerekli

Yeşil Pasaport: Vize gerekli 

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli 

 

AVUSTRALYA VİZESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME :

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları , bu tura katılmak için Avustralya vizesine ihtiyaç duyacaklardır. DEEPNATURE TRAVEL, tura katılacak olan gezginlerin ücreti karşılığında vize takip işlemlerini yapacaktır. Vize alımı esnasında gerekli olan evraklar tura kayıtlı misafirlerimizden istenecektir. Konsolosluklar ek belge veya açıklama talep edebilmektedir. Avustralya vizesi onaylandığı takdirde e-vize şeklinde PDF formatlı bir belge ile ulaştırılır. Avustralya vizesi için pasaportun aslı konsolosluğa teslim edilmek zorunda değildir. Vizenin başvuru süreleri en az 45 gün önce başlatılmalıdır. Vizenin onaylanması konsolosluk ve büyükelçiliklerin yetkili mercilerince sonuçlandırılır. DEEPNATURE TRAVEL, vizelerin reddedilmesinden sorumlu tutulamaz. Vize için ödenen tüm ücretler konsolosluklara verildiği için vize reddedilse bile geri ödeme konsolosluklarca yapılmaz. 

 

ÖNEMLİ UYARI : Vize başvurularını kendileri bireysel olarak takip eden misafirlerimizin tüm işlemleri ve sonuçları kendi sorumluluklarındadır.

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

ÖNEMLİ BİLGİLER

 

SAĞLIK

Avustralya ve Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbuL-Doha 04 sa 10 dk

Doha-Melbourne 13 sa 55 dk

Denpasar-Doha 10 sa

Doha-İstanbul 04 sa 35 dk

 

EKSTRA TURLAR &ETKİNLİKLER

Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

PARA BİRİMİ

Avustralya para birimi Avustralya Doları (AUD), 

Endonezya’nın para birimi IDR Endonezya Rupiahı dır. 

Seyahatiniz esnasında yanınıza Dolar almanızı öneririz.

 

SAAT DİLİMİ

Bali ile Türkiye arasında +5 ileridedir. Türkiye’de saat 12.00 iken Bali’de  17:00 dir.

Avustralya ile Türkiye arasında +8 saat ileridedir. Türkiye’de saat 12.00 Avusralya’da 19:00 dır

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Avustralya yemek kültürü kozmopolit olup, tüm dünya mutfaklarına rastlamak mümkündür. Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır .

 

ELEKTRİK

Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. 

Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ

Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

İlk defa sizinle tur yaptık. Öncelikle rehberimiziniş ahlakı ve her aktivitenin eksiksik yapılmasını çok beğendim. Program çok zengindi. Rehber bölgeye yeterince hakimdi. Tura katılan kişilerin benzer profillerden olması grup içindeki uyumu kolaylaştırdı. Beklentilerim fazlasıyla karşılandı. Herkese tavsiye edeceğim. ÇOK TEŞEKKÜRLER :)
Aynur

Fiyat uygun, içerik güzel, rehberlik yeterli. Oteller bir tık daha iyi olabilir
Kerim

Yeni Zelanda kısmı daha uzun gezilebilirdi, otellerin beş yıldız olmasını tercih ederdik. Genel olarak önemli bir sıkıntı yaşamadık, organizasyon iyiydi.
Aycan

Turumuzdan memnun kaldık. 2-3 gün daha uzun olabilirdi, onun dışında program, içerik, rehberlik iyiydi. Zamanlamayı da uygun bulduk, teşekkür ederiz.
Aycan

Uzak yerleri yakın yapan, bizi rahat hissettiren başta rehberimiz Onur Bey olmak üzere teşekkürlerimizi ifade ederiz. Beklentimizin ziyadesiyle üstünde bir tur oldu.
Peyami

Öncelikle bu harika yolculuğu yapmamızda emeği geçen tüm kişilere teşekkürler ediyorum. Onur Bey'e gelince minnetimi ve teşekkürlerimi ifade etmekte sözcükler yetersiz kalıyor. Onur Bey,bizler için bir evlat, bir kardeş, her türlü derdimizi çözdü.
Meliha

Mükemmel Avusturalya-Yeni Zellanda turu için teşekkürler.. :)
Fulya

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive