Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Alsace Noel Pazarları Turu
  • Alsace Noel Pazarları Turu
  • Alsace Noel Pazarları Turu
  • Alsace Noel Pazarları Turu
  • Alsace Noel Pazarları Turu

Alsace Noel Pazarları Turu

4 GECE 5 GÜN (6-10 Aralık / 13-17 Aralık 2024)

4 gece 5 gün Alsace Noel Pazarları Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, dört yıldızlı otellerde konaklama. Tüm turlar ve 2 akşam yemeği dahil

€ 1.750’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

ALSACE NOEL PAZARLARI TURU
Basel – Colmar – Haut Koenigsbourg Şatosu – Ribeauville – Riquewihr -Equeisheim -Baden Baden - Strasbourg

 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar
 
TUR TARİHLERİ
6-10 Aralık / 13-17 Aralık 2024
 

PROGRAM
 
1.Gün İstanbul - Basel - Colmar
Alsace Noel Pazarları Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:00’da rehberiniz ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile  saat 09:10’da Basel’e hareket. Saat 10:20’de Basel Mullhouse havalimanına varış. Burada bizi bekleyen aracımız ile Colmar’a transfer oluyor ve Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Colmar’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şarap Yolunun başkenti olarak kabul edilen Colmar’da Belediye Binası , Eski Gümrük Meydanı ve Binası , Pfister Evi , Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise “ bölgesini göreceğiz. Turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
4*GRAND BRİSTOL HOTEL – COLMAR
 
2.Gün Colmar -Haut Koenigsbourg Şatosu –Ribeauville – Riquewihr – Equisheim – Colmar
Otelde alacağımız  kahvaltının ardında ve Alsace bölgesinin muhteşem manzaraları eşliğinde ünlü şarap yolunu keşfe çıkacağız. İlk durağımız  Kuzey Fransa’nın en önemli eserlerinden biri olan Haut Koenigsbourg  Şatosu olacak. 700 metre yükseklikte bir tepeye konuşlanmış ve 12.yüzyılda Hohenstaufen ailesi tarafından inşa ettirilen Şato , 15.yüzyılda Hasbourg ailesine geçmiş.1633’te terk edilen şato 1899’da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Willhhelm II von Hohenzollern’e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt tarafından restore edilmiş. Fransa’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen şatolardan biridir. Bir sonraki durağımız ise  Ribeauville olacak. Burada bölgeye özgü yerel şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız. Sonrasında ise 180 kilometrelik şarap yolunun en önemli kasabalarından biri olan Riquewihr’e gidiyoruz. Bu köy “ Şarap bağlarının incisi “ olarak kabul edilir.Tipik Alsace bölgesi evleri, surları ve şarap mahzenleri ile ilk günkü ihtaşımını halen korumakta olan Riquewihr köyünü ve buradaki Noel pazarlarını keşfediyoruz. Sonrasında Colmar yolu üzerinde bulunan Fransa’nın en güzel çiçeklendirilen köyü ünvanına sahip Eguısheım’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yarı ahşap evleri , dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra , Colmar’a  geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
Not : Haut Koenigsbourg Şatosu bir tepenin üzerinde bulunduğundan hava muhalefeti nedeni ile bazı durumlarda çıkış mümkün olamayabilir.
 
3.Gün Colmar – Strasbourg
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Alsace bölgesinin yine çok önemli şehirlerinden biri olan Strasbourg’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Strasbourg şehir turumuza başlıyoruz.Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin olan Strasbourg bir ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış. Gutenberg matbaayı burada icat etmiş. Rouget de Lisle de 1792’de Fransa’nın milli marşı La Marseillaise’i burada bestelemiş. Hümanizmin babası olarak tanınan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe yaşamlarının bir kısmını burada geçirmişler. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan “Grande İle” ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedrali , Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz. Strasbourg’un en güzel ve ilginç semti olan Petite France ( Küçük Fransa )’dan tekneye binerek Ren Nehri’nin bir kolu olan İll Nehri’nde keyifli bir tekne turu yapacağız. Gezimiz sırasında ; Rohan Sarayı , Avrupa Parlamentosu , üstü kapalı köprü , Derici semti , görkemli yapılar 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti , Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin modern binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
4* BOMA HOTEL
 
4.Gün Strasbourg – Baden Baden - Strasbourg
Otelde alacağımız kahvaltının  ardından, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Baden Baden’e hareket ediyoruz.Klasik müzik festivalleri ile ünlü olan şehirde noel pazarlarını ziyaret edeceğiz. Burada yapacağımız şehir turu ve alış veriş için serbest zamanımızın ardından akşam üstü Strasbourg’a geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5.Gün Strasbourg - İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Uçak saatine kadar alış veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.Öğleden sonra havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın TK1458 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile gece yarısından sonra 00:20’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.
 
NOT : Programda belirtilen otel isimleri aynı standarta bağlı kalmak koşulu ile değişebilir.

 
BENZER TURLAR
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.750 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.950 Çocuk fiyatı€ 1.700
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.750 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.950 Çocuk fiyatı€ 1.700

:: Türk Havayolları ile İstanbul /Basel /Strasbourg / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri

:: Colmar’da 2 gece 4 yıldızlı otelde oda –kahvaltı konaklama

:: Strasbourg'da 2 gece 4 yıldızlı otelde oda –kahvaltı konaklama

:: Lokal restoranlarda alınacak 2 akşam yemeği

:: Ribeauville’de 1 degustasyon

:: Strasbourg Batorama tekne turu

:: Programda belirtilen tüm geziler

:: Programda belirtilen müze girişleri

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu Seyahat sigortası

 

:: Programda belirtilmemiş olan yemekler

:: Dahil olan akşam yemeklerindeki içecekler

:: Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme vb.)

:: Schengen vize ücreti

:: Yurtdışı çıkış fonu

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

KONTENJAN
25 kişi

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

İsviçre girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

İsviçre Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İsviçre'de 17:30’dur.

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

VKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.