19 Mayıs Butik Mardin Turu

2 GECE 3 GÜN (19-21 Mayıs 2023)

DEEPNATURE farkıyla 19 Mayıs Butik Mardin Turu. Özenli ve kaliteli tur anlayışımızla hazırlanmış, Mardin, Midyat, Dara ve Hasankeyf'i kapsayan dolu dolu program. İstanbul'dan gidiş dönüş uçak bileti dahil. Mardin'de 2 gece butik HH Babil Konağı'nda konaklama. Bölgeye hakim, bilgilendirici, profesyonel rehberlik hizmeti. En fazla 25 kişiyle butik tur keyfi..

₺ 8.299’den itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
19 Mayıs Butik Mardin Turu
 
KONSEPT
BUTİK
(25 kişiyle sınırlı kontenjan, ekstra tur yok, bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
KONTENJAN 
25 kişi
 
GÖRÜLECEK YERLER
Mardin, Midyat, Dara, Dereiçi(Kıllıt) Köyü ve Hasankeyf
 
BU TURUN FARKI
:: 22 yıllık deneyimimizle hazırlanmış keyifli ve detaylı program
:: Bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde, profesyonel organizasyon
:: Mardin'de taş mimaride butik otelde konaklama 
:: Otelimiz Mardin'in tarihi merkezinde
:: Mardin mimarisi ve kültürünün yanında Mezopotamya'nın kadim halkı Süryanilerin kültürüne yakından bakış
:: Üç günde Mardin ve çevresini en güzel şekilde gezecek program içeriği
:: Hem gidiş hem dönüş programının olduğu yerlere en yakın havaalanı seçenekleri ile daha az yolculuk
:: En fazla 25 kişilik tur konsepti ile az kişiyle gezme ayrıcalığı  
 
PROGRAM
 
1.GÜN /  MARDİN
19 Mayıs Butik Mardin Turu için sabah 11:00'de Mardin Havaalanında buluşuyoruz.
Mardin'e varışta ilk olarak Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kasımiye Medresesi'nin gezip öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Mardin tatları bizi bekler. Yemek molası sonrası Mardin merkezini yürüyerek geziyoruz.  Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği serbest.
KONAKLAMA: MARDİN HH BABİL KONAĞI
 
2.GÜN /  DEYRÜL ZAFAREN MANASTIRI - DARA - DEREİÇİ (KILLIT) SÜRYANİ KÖYÜ - MARDİN
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak ikinci gün gezi programımıza başlıyoruz. ilk durağımız Deyrul Zaferan Manastırı. Mardin’in 4 kilometre doğusunda, Mardin Ovasına hakim bir noktada bulunan manastırın içinde tarihi bir Süryanice İncil ve kutsal taş bulunmakta. Manastırı gezdikten sonraki durağımız Dereiçi köyü. En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra öğle yemeği molamızı veriyoruz ve ardından bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında Mardin merkeze ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği serbest.
(Bugün hava şartlarına bağlı olarak sürpriz bir gezi noktası ekleyebiliriz)
KONAKLAMA: MARDİN HH BABİL KONAĞI
 
3.GÜN / MİDYAT - DEYRUL UMUR (MOR GABRIEL) MANASTIRI - HASANKEYF
Kahvaltı sonrası erken hareketle otelden ayrılarak Midyat'a doğru yola çıkıyoruz. Midyat gezimizi Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsayacak şekilde yürüyerek yapıyoruz. Ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel Manastırına yol alıyoruz. Dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan Mor Gabriel Manastırı Süryani Kadim Cemaati'nin ünlü ve büyük yapıtlarından biridir. Manastırı gezdikten sonra öğle yemeği molası verip Hasankeyf'e yol alıyoruz. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Batman Havaalanına  hareket ediyoruz. Saat 17:30 itibarıyla konuklarımızı Batman Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 
 
Hatırlatma: Turumuzda akşam yemekleri hariçtir. Farklı beklenti ve bütçelere göre yemek menüleri olduğundan bu turda tek bir restoranda menü sunmadık. Akşam yemeği için Mardin tarihi merkezdeki mahalli restoranlara gidebilirsiniz. Otelimiz konumu itibarıyla birçok merkezi restorana yürüme mesafesindedir. Rezervasyon yaptırmanızı öneririz.
 
UÇUŞ DETAYLARI
 
İSTANBUL HAVAALANINDAN
Gidiş (19 Mayıs 2023)
TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı -Mardin Havaalanı 09:00 kalkış - 10:55 varış
Dönüş (21 Mayıs 2023)
TÜRK HAVA YOLLARI Batman - İstanbul Havaalanı 19:05  kalkış - 21:15 varış
 
İZMİR'DEN
Gidiş (19 Mayıs 2023)
SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İzmir Havaalanı - Mardin Havaalanı 05:35 kalkış - 07:35 varış 
Dönüş (21 Mayıs 2023)
TÜRK HAVA YOLLARI Batman - İzmir Havaalanı (İstanbul Aktarmalı) 19:05  kalkış - 23:15 varış
 
Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg
 
İstanbul Havaalanı paketleri dışındaki uçuş seçeneklerinden birinin tercih edilmesi halinde tarifeli uçuşlardaki kontenjan müsaitliğine bağlı olarak rezervasyonunuz onaylanabilecektir.
Tüm uçuş seçenekleri için gidişte Mardin Havaalanı buluşma saati 11:00'dir.
Tüm uçuş seçenekleri için dönüşte Batman Havaalanı bırakış saati 17:00'dir.
 
Not: Bu turda buluşma Mardin Havaalanındadır. Tarifeli uçuşların iptali yada yer kalmaması halinde bölgedeki alternatif havaalanlarına uçuş sağlanır. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 8.299 Ek yatak₺ 8.299 Single konaklamalı tur ücreti₺ 10.799 Çocuk fiyatı₺ 6.999
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 9.499 Ek yatak₺ 9.499 Single konaklamalı tur ücreti₺ 11.999 Çocuk fiyatı₺ 8.299

:: Seçilen şehirden Mardin'e gidiş uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

:: Seçilen şehire Mardin'den dönüş uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler

:: Profesyonel rehberlik hizmetleri

:: 2 gece Mardin HH Babil Konağı'nda standart odada konaklama

:: 2 sabah kahvaltısı

:: Konaklama vergisi

:: Program dahilindeki çevre gezileri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemekleri
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
:: 15 kg. üzeri bagaj ücretleri
:: Uçakta online checkinde koltuk seçimi
:: Kişisel harcamalar
 
*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 

BU TURUN FARKI


* DEEPNATURE TRAVEL, en fazla 25 kişilik butik bölge turlarıyla, Mardin turlarında en çok tercih edilen seyahat acentalarından biridir. Bayram dönemi turlarımızın kontenjanları ortalama olarak 1 ay önceden dolmaktadır. Gerek çalıştığımız oteller, gerek rehber kadromuz ile bölge şartlarında verilebilecek en iyi hizmeti sunabilecek şekilde programlar hazırlıyoruz. Araştırın, eşinize dostunuza arkadaşlarınıza sorun elbet DEEP NATURE ile bölgeye gitmiş bir tanıdığınıza rastlarsınız. Onlar anlatsın bizi size. Bölge hakimiyetimiz ve tecrübemiz ile Güneydoğu'yu en iyi şekilde gezebilmek için DEEP NATURE'ı tercih edin.
 
* Turumuz butik konseptli bir tur olup en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40-45 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.
 
* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.
 
* Turumuz 22 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.
 
* Çalıştığımız oteller bölge standartlarında iyi oteller arasındadır. Otellerimiz konumları ve hizmet kalitesi ile konaklayan misafirlerimizin çoğu tarafından beğenilmektedir.

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR

Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus

REZERVASYON HAKKINDA
Bu turda otellerde sınırlı oda kontenjanı ve yoğun talep nedeniyle en az 30 gün öncesinden rezervasyon gerekmektedir.

KONTENJAN
Turlarımız 10 ile 25 kişi arası katılımcı sayısında butik konseptte yapılmaktadır.
 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 199 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Turunuzu gerek gezdirilen yerler, gerekse Şükran Hanım’ın etkili anlatımlarıyla keyifle yaptık. Herkese teşekkür ederiz. Hiçbir aksilik yaşamadık. Arkadaşlarımıza da tavsiye edeceğiz. Tarih, dilleri dinler karışımı Mardin Hoşça kal 
Aysen-Gökhan

Çok güzeldi. Özellikle rehberimiz Şükran hanımdan aldığımız hizmetten çok memnun kaldık. Çok teşekkürler.
Cem

Her şey çok güzeldi, teşekkür ederiz.
Hünkar

Daha önce bu bölgeye gelmemiştim. Ailece olduğumuz turdan çok keyif aldık. Burada kapalı grup gelmemizin de etkisi olmadı diyemem. Ancak Şükran hanım, otelimiz, Mardin apayrı, her şey çok güzel ve iyiydi. Deep Nature’ın temsilcisi Şükran hanım turumuzun kaliteli ve neşeli geçti. Herşey için teşekkürler.
Selcan

Turu genel olarak çok güzel buldum. Mardin ve civar yaşantıları, sosyal yapı, mimari yapı vb. gibi bir çok konuda rehberimiz tarafından bilgilendirildik. Sorulan her soruya cevap verdi Şükran hanım. Kendisi son derece bilgili, kendini yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam ediyor. Keyifli bir tur, keyifli sohbetler gerçekleşti. Otelden çok memnun kalmadık. Uzun bir hikayesi var bu memnuniyetsizliğimin. Bebek yatağı talebimiz vardı ancak bebek yatağı tesiste yokmuş, koltuk koymayı önerdiler… Sonunda ise haberimiz olmadan odayı değiştirdiler (aynı odanın 2 yan tarafı gibi) Otel haricinde turu çok beğendik. Mardin’i yaşadık, sadece gezmedik.
Hülya&Murat

Memnun kaldık, teşekkürler.
Sinem&Umut

Tur rehberimizin yönlendirmeleri ve anlatımları çok güzel idi. Maridin oteldeki ilk gece konakladığımız oda çok rutubetli olmasına rağmen 2. Gece telefi edildi.
Gülçin

Çok zevkli ve başarılı bir tur geçirdik. Rehberimiz Şükran hanım çok ilgili ve bilgiliydi. Kültür anlamında oldukça faydalı bir oldu. Yemek lezzetleri de çok başarılı idi. Maridin otelde konakladık, genel anlamda olumlu görüşlerimiz olsada, çocuğa verilen yatak çökük idi ve uyarılarımıza rağmen değiştirilmedi. Otelde gerekli ilgi gösterilmedi.
Mehmet

Tur rehberimiz çok düzenli ve ilgili bir kişi. Turda otobüs yolculuğu biraz daha az olup sokak gezileri biraz daha yoğun olabilirdi. Otel ve hizmetliler de güzel ve misafir severdi. Genel olarak memnun kaldık. Teşekkürler.
Arzu

ehberimiz ve diğer hususlarda turunuzdan memnun kaldık. Diğer turlarda da sizlerle olmak isteriz. Teşekkürler.
Figen&Ahmet

Rehberimiz mahir bey gayet bilgili, deneyimli ve tura hakim. Matiat otel hizmetleri yetersiz yemekleri de öyle! Genel olarak memnun kaldım. Tekrar Deep Nature’a katılırım diyebilirim.
Hale

Midyat otel seçiminde daha hassas davranılması gerekmektedir. Oda ve yemek konusunda seçilen otel başarısız. Rehberimiz Mahir bey tur bilgisi hakkında başarılı olup beklentimizi karşılamıştır. Bu sebepten turunuzu yine tercih ederiz.
Neslihan&Aslı

Ufak bir grup olması güzeldi. Çabuk hareket etme imkanı sağladı. Midyat’taki otelden çok memnun kalmadık. Mardin’deki otel daha iyiydi, yeri güzeldi.
Didem&Faruk

Genel olarak memnun kaldım.
Gülcan

Midyattaki otel seçiminiz çok başarısız. Rehberlik hizmetinizden memnun kaldık.
Volkan

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive