Trans Sibirya Turu

14 GECE 15 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Trans Sibirya Turu ... Epik Trans Sibirya Ekspresi Yolculuğu ... Rusya'nın kalbinden Ulan Bator'a uzanan rotada unutulmaz bir yolculuk deneyimi. Tren pencerenizde bazen Rusya'nın çimenli steplerinin, bazen Sibirya'nın tunga ormanlarının göz alıcı manzaraları eşlik edecek. Bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız. FİYATLAR KABİNE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

€ 6.599’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Trans Sibirya Ekspresi Turu
 
Moskova – Kazan – Ekaterinburg – Novosibirsk – Krasnoyarsk – Irkutsk – Baykal Gölü – Ulan Ude – Ulan Bator
 
Tur Tarihi
4-18 Ağustos 2023
 
Tur Videosu Linki
https://youtu.be/S5Or9k9K170
 
Tur Özeti
Trans Sibirya Ekspresi Turu... Epik bir yolculuk deneyimi...
Moskova’dan başlayan, Sibirya ovalarından, muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden geçerek Moğol Bozkırlarına uzanan unutulmaz bir macera… UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan bir çok tarihi eser, Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi, Moğolistan’da yurt çadırlarında konaklama, yol boyunca keyifli manzaralar, değişik lezzetler… 
Dünya’nın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğu sizi bekliyor.
 
Program
 
01.Gün |04 Ağustos 2022 |Perşembe İSTANBUL ¬– MOSKOVA
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra, şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası DUMA) Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Moskova’nın simgelerinden Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, görülecek yerler arasındadır. Geziler sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
02.Gün |05 Ağustos 2022 |Cuma MOSKOVA - TRANS SİBİRYA TRENİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin turumuza başlıyoruz. Altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedraller, dünyanın en büyük topu, dünyanın en büyük çanı bu turda göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Moskova’nın ünlü metrosu ve Arbat caddesini gezeceğiz. Öğle yemeğinden sonra ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrasında tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza başlamak üzere, bize ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Trenimiz hareket ediyor. Konaklama trenimizde.
 
03.Gün |06 Ağustos 2022 |Cumartesi      KAZAN - TRANS SİBİRYA TRENİ
Kompartımanımızda alacağımız sabah kahvemiz sırasında trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere trenimizden ayrılıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.
 
04.Gün |07 Ağustos  2022 |Pazar              EKATERINBURG
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası, Rusya’nın en önemli finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizin ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
05.Gün |08 Ağustos  2022 |Pazartesi       EKATERINBURG - TRANS SİBİRYA TRENİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor . Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Bu unutulmaz tecrübenin ardından şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.
 
06.Gün |09 Ağustos  2022 |Salı                 NOVOSIBIRSK
Kahvaltımızı kompartımanımızda alıyoruz ve tren yolculuğumuz devam ediyor. Yol boyunca Batı Sibirya Ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük köy ve kasabalarındaki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra akşam üzeri Sibirya’nın en büyük şehri ve başkenti Novosibirsk’e varıyoruz. (Öğle yemeğimizi trende alacağız) Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
 
07.Gün |10 Ağustos 2022 |Çarşamba        NOVOSIBIRSK - TRANS SİBİRYA TRENİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Novosibirsk’i keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından Novosibirsk’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.
 
08.Gün | 11 Ağustos 2022 |Perşembe         KRASNOYARSK - TRANS SİBİRYA TRENİ
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Bu güzel şehir Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.
 
09.Gün |12 Ağustos  2022 |Cuma               IRKUTSK
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından, Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Daha sonra Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından, şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Listviyanka Köyü’ne transfer ve burada bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
10.Gün |13 Ağustos 2022 |Cumartesi          BAYKAL GÖLÜ- TRANS SİBİRYA TRENİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 m’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Gezimizin bitiminde İkutsk’a geri dönüyor ve bu güzel şehri keşfetmeye devam ediyoruz. Gezi sonrası şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından tren garına transfer. Konaklama trende.
 
11.Gün |14 Ağustos  2022 |Pazar                 ULAN UDE- TRANS SİBİRYA TRENİ
Sabah erken saatlerde İrkutsk ile Baykal Gölü arasında yer alan dağlık bölgeyi geçiyor ve Ulan Ude’ye varıyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir.
Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
12.Gün |15 Ağustos 2022 |Pazartesi          ULAN UDE- MOĞOLİSTAN SINIR GEÇİŞİ
Otelde erkenden alacağımız kahvaltının ardından, tren garına transfer ve Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a hareket. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan sınır geçişi yapılacaktır. (Sınırdaki yoğunluğa göre işlemler 2-3 saat sürebilmektedir. Bu sırada trenden inilmeyecektir.) Tam gün sürecek tren yolculuğumuz sırasında öğle ve akşam yemeğimizi trenin restoranında alacağız. Konaklama trenimizde.
 
13.Gün |16 Ağustos 2022 |Salı           ULAN BATOR (GÖKTÜRK YAZITLARI-TONYUKUK ABİDESİ)
Sabah erken saatlerde Moğolistan’a Ulan Bator şehrine varıyor ve kompartımanlarımızı boşaltıp Trans Sibirya Treni ile vedalışıyoruz. Kahvaltı sonrası Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece Moğol göçmenlerinin “Gercamp” adını verdiği yurt çadırlarında gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi de yine burada Moğol kampımızda alacağız.
 
14.Gün |17 Ağustos 2022 |Çarşamba           ULAN BATOR 
Kampta alacağımız kahvaltının ardından Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
 
15.Gün |18 Ağustos  2022 |Perşembe ULAN BATOR - İSTANBUL
Otelde sabah kahvaltısı sonrası havaalanına transfer Türk Havayolları’nın TK237 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:50’de İstanbul’a hareket . Yerel saat ile 12:30’da İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.
 
Notlar
:: Tren saatlerinde meydana gelebilecek değişiklikler nedeniyle program akışında değişiklik olabilir , turların sıralamasında değişiklik olabilir.
:: Tur programımız gün aşırı otel konaklamalı olarak düzenlenmiştir. Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme, restoranlarda yerel lezzetleri tatma ve tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk minumuma indirilmiştir.
:: Trans Sibirya turu programımızda dönemsel olarak anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcut olabilmektedir. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Trans Sibirya turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve global partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış  Trans Sibirya turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tümm dünyadan katılımcılarla tur deneyimi sunar.  Trans Sibirya turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 6.599
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 8.499
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 8.399
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 11.499

:: Türk Havayolları ile İstanbul /Moskova / Ulan Bator / İstanbul gidiş-dönüş arası ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Moskova’dan Ulan Bator’a kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama 

:: Moskova’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama 

:: Ekaterinburg’ta 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama

:: Novosibirsk’te 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama

:: İrkutsk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama

:: Ulan Ude’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama

:: Ulan Bator’da 1 gece Gercampta ( Yurt Çadırı )  oda-kahvaltı konaklama

:: Ulan Bator’da  1 gece 4*’lı otelde oda kahvaltı konaklama

:: Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri 

:: Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yok)

:: Trans Sibirya treninde ikramlar (çay, kahve ve içecek )

:: Programda belirtilen tüm transferler

:: Yerel rehberlik hizmetleri

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 

:: Zorunlu seyahat sigortası (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)

:: Lokal rehber, şoför ve Tren kompartıman görevlileri servis ücretleri. Tüm tur için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak toplanacaktır)

:: Müze giriş ücretleri

:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Rusya vize ve hizmet bedeli ücreti (180 Euro)

:: Yurt dışı çıkış harcı 

Not: Tren kısmında konaklama farketmeksizin, eğer kara kısmında otellerde single olarak konaklama istenirse kişi başı 950 EURO fark oluyor.

BU TURA KATILIM İÇİN RUSYA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
:: Rusya Vize ve hizmet bedeli ücreti 180 Euro (Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir)

Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.

Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. 

 

ÖNEMLİ UYARI: Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.

 

TUR HAKKINDA
 
● Bu tur, normal kondisyon seviyesinde, çok zorlayıcı olmayan, hafif doğa yürüyüşü ve trekking performansı içeren bir turdur.
● Tren yolculuklarımız Moskova'da başlar, Ulan Bator'da sona erer. Trende seçiminize göre; iki kişilik standart veya lüx kabinlerde konaklanmaktadır. Fiyatlar kabin tercihinize göre değişmekte olup FİYAT sekmesinde inceleyebilirsiniz.
● Tur programı tur tarihindeki tren saatlerine ve programlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Tur programımız gün aşırı otel konaklamalı olarak düzenlenmiştir. Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme restoranlarda yerel lezzetleri tatma ve tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk minumuma indirilmiştir.

ÖDEME HAKKINDA
● Rezervasyon için %50 ödeme talep edilir. %25 ödeme tur hareketinden 3 ay önce, kalan %25 ödeme ise tur hareketinden 2 ay önce kapatılmalıdır.
● Taksitli ödemelerde tek işlem yapılır.
● 200 Euro havale indirimi tüm tur ödemesinin peşin olarak ödenmesi halinde uygulanır.

TRANS SİBİRYA İPTAL ŞARTLARI
Feshin organizasyonun başlamasından en az 60 gün önce bildirilmesi halinde; ödenmesi zorunlu olan ve geri alınamayan ön ödemeler, tren yada gemi kompartıman ön ödemeleri, üçüncü şahıslara veya kurumlara yapılmış ödemeler, vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ve kişibaşı 100 Euro hizmet bedeli hariç olmak üzere, başka bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel TÜKETİCİYE iade edilir. (Standart kabin için kişibaşı 750-850 Euro arası, Lüx kabin için kişibaşı 950-1150 Euro arası tutmaktadır)
Ancak bu feshin organizasyonun başlamasına 60 günden daha az bir süre kala bildirilmesi halinde;
Organizasyonun başlamasına 60-46 gün kalaya kadar iptal edilmesi halinde hizmet bedelinin %45'i
Organizasyonun başlamasına 45-31 gün kalaya kadar iptal edilmesi halinde hizmet bedelinin %60'ı
Organizasyonun başlamasına 30-22 gün kalaya kadar iptal edilmesi halinde hizmet bedelinin %75'i
Organizasyonun başlamasına 21 gün kalmasından itibaren yapılacak iptallerde hizmet bedelinin tamamı cayma tazminatı olarak TÜKETİCİYE fatura edilir. Varsa eksik ödemeler tüketiciden talep edilir.
İadeler ödenen para biriminden yapılır.

TRENDEKİ KOMPARTIMANLAR HAKKINDA
Rus  Demiryollarına ait Trans Sibirya treninde  yolculuk özel kiralanmış vagonlar ile yapılmaktadır. Her misafir yolculuğun sonuna kadar kendi özel kompartımanında seyahat etmektedir. Vagonlar, programdaki otel konaklamaları esnasında içindeki görevlileri ile birlikte emniyetli alanda bekletilmektedir. Böylece her şehire varışta eşya ve bavul taşımaya gerek olmadan , el çantaları ile gezilere ve o gece konaklama yapılacak otele gidilebilir. Her destinasyonda bavul taşıma gerekmemektedir.
Her bir vagonun 2 görevlisi bulunur. Görevliler, Kahvaltı , çay –kahve servisi , nevresim değişikliği ve temizlikten sorumludur.

1.Alternatif: Standard Vagon (ortak duş ve wc kullanımlı vagon)

Kompartmanlarda 1 veya 2 kişi konaklama imkanı

Standart Class Vagon 7 yolcu + 1 rehber kompartmanı kapasitelidir. Her kompartman 2 ayrı yataklıdır. Ortak kullanım duş ve wc vagonun her iki başında yer almaktadır ve maksimum 16 kişinin kullanımı için tasarlanmıştır. Vagonlardaki merkezi havalandırma sistemi tren hareket halindeyken devreye girmektedir. Kompartman içerisinde kişisel kullanım için 220V prizler bulunmaktadır.

Kabin Ölçüleri:

2,00 x 2,00 m = 4,0 m2

Yataklar 65 x 195 cm

 

 

 

2.Alternatif: Lux  Vagon (Kompartmanınızda kendinize ait Duş ve WC Kullanımı)

Kompartmanlarda 1 veya 2 kişi konaklama imkanı

Lux Class Vagon 5 yolcu + 1 rehber kompartmanı kapasitelidir. Her kompartman 1 yatak ve ranza şeklinde açılabilen 2.yataktan oluşmaktadır. Her kompartmanda kişisel kullanım için duş ve wc bulunmaktadır. Vagonlardaki merkezi havalandırma sistemi tren hareket halindeyken devreye girmektedir. Kompartman içerisinde kişisel kullanım için 220V prizler bulunmaktadır.

Kabin Ölçüleri:

2,00 x 2,00 m = 4,0 m2

Yataklar 65 x 195 cm

 

 

 

 

NOTLAR
:: Tren saatlerinde meydana gelebilecek değişiklikler nedeniyle program akışında değişiklik olabilir , turların sıralamasında değişiklik olabilir.

:: Standart kompartımanların içerisinde kişiye özel WC ve Duş bulunmamaktadır. Her vagonun sonunda ve başında ortak kullanımlı WC ve ortak kullanımlı duş bulunmaktadır.

 

 

ST

 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Rehberimizin bilgi birikimi, ekstra gayret ve alakaları sayesinde bizim için unutulmaz bir seyahat oldu. Emeği geçen tüm arkadaşlara özellikle Arzum Hanım'a ve rehberimiz Mustafa Bey'e teşekkürler.
Mehlika

Çok iyi organizasyon. Herşey düşünülmüştü. Gayet memnun kaldık. Sibirya Ekspresi deneyimini bize unutulmaz kılan Deepnature ekibine teşekkürler.
Münevver

Ufak tefek sıkıntılara karşın genel olarak memnunuz. Puanım 8.5 / 10
Atilla

Baştan sona iyi planlanmış, keyifli bir yolculuk oldu. Seyahat arkadaşlarımız da derin gezi deneyimleriyle bizlere yeni ufuklar açtı. Yeni planlarla 2019 u bekliyoruz.
Uğurtan

Daha ucuz turlar gördük, tur öncesi araştırdık, internette yazılanlar ve olumlu görüşler sizi seçmemizde etkili oldu. Turumuzda katılımcıların uyumlu bir grup olması büyük avantajdı. Seçilen oteller genel olarak iyiydi. Rehberimiz çok güleryüzlü, alakalı ve bilgili idi. İsteklerimizi kırmadı. Çok memnun kaldık.
Gülay

Sibirya Ekspresi ile yolculuk yıllardır planladığımız ama bir sebepten ertelediğimiz seyahatimizdi. Sizinle yapmak nasip oldu. Turdan çok memnun kaldım. Sizin aracılığınızla katıldığım bu turdan oldukça memnun ayrılıyorum. Rehberimiz, oldukça bilgili ve altyapısı kuvvetli çok memnun kaldık. Sizler bizi turlarınızdan haberdar ederseniz çok memnun olurum.


İlk kez katıldığım turunuzdaki hizmetlerden çok memnun kaldım. Çok iyi bir tur oldu. Tur öncesi endişeliydik ama hem Arzum Hanım ın tur öncesi yardımları hem de rehberimizin profesyonelliği ile iyi bir hizmet aldık.Tekrar sizlerle değişik turlara katılmayı çok isterim. Teşekkürler.
AynurKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.