Portekiz Endülüs Turu

8 GECE 9 GÜN

Bölge Uzmanı rehber eşliğinde, Türk Hava Yolları seferleri ile oluşturulmuş Portekiz Endülüs Turu.

€ 999’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Portekiz Endülüs Turu
 
1.Gün İSTANBUL - LİZBON
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 07:25'te Lizbon hareket. 10:20'de varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı, Rossio & Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
2. Gün LİZBON
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Sintra & Cascais & Estoril & Capo De Roca gezimiz için hareket ediyoruz. Bir tepe üstüne kurulu ve masallara konu olan tarihi şehir Sintra’yı, Avrupa kıtasının batıdaki en uç noktası olan eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı, Atlantik kıyısındaki eski balıkçı kasabası Cascais’i ve Estoril’i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek bir Portekiz klasiği olan Fado Şov Gecesi’ne (75 Euro) katılabilirler.  Etkinlik sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün LİZBON - NAZARE - OBIDOS - LİZBON 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Nazare & Obidos & Batalha gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. Bu gezimizde öncelikle bir balıkçı köyü olan Nazare’yi geziyor, ardından Orta Çağ zamanında Portekiz kralının kraliçesine hediye ettiği Obidos şehrini tanıma fırsatı buluyoruz. Ardından Batalha gezimize başlıyoruz. Bu gezimide UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve muhteşem bir mimariye sahip olan Batalha Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün LIZBON – ALBUFEIRA – SEVILLA 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sevilla şehrine doğru yola çıkıyoruz. Ancak Sevilla’ya varmadan önce ilk noktamız Algarve şehrinde yer alan Albufeira beldesi. Adı Arapça’da “El Buhera (Deniz Kalesi)” anlamına gelen bu küçük beldenin sahillerine, plajlarına ve benzersiz doğasına hayran kalacaksınız.  Ardından Sevilla’ya yolculuğumuz devam ediyor. Sevilla’ya varışımız ile birlikte serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün                SEVILLA
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Sevilla şehir turu için hareket ediyoruz. İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra arzu eden misafirlerimizle birlikte opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedrali Gezisi (55 Euro - giriş bileti dâhil) için hareket ediyoruz. Bu gezimizde; Endülüs mimarisinin eşsiz örneklerinden olan Alcazar Sarayı ve ardından dünyanın en büyük gotik katedrali olan Sevilla Katedrali ziyaret edilecektir. Akşam arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek bir İspanya klasiği olan Flamenco Şov Gecesi’ne (55 Euro) katılabilirler. Gece sonunda otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün                SEVILLA – GRANADA
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Granada’ya transfer için otelimizden hareket ediyoruz. Granada’ya varışı takiben panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve Tarihi Granada sokaklarında şehrin hem Hristiyan hem de Endülüs Emevi dönemlerinden kalma eserlerini ziyaret ediyoruz. Grand Via, Bib Rambla Meydanı, Arap Çarşıları ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından arzu eden misafirlerilerin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan, masallara konu olmuş arabesk mimarisi, havuzları ve bahçeleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Endülüs’ün gözbebeği El Hamra Sarayı Gezisi (65 Euro – giriş bileti dahil) için hareket ediyoruz. Gezimizin bitimiyle birlikte arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Albaicin & Sacramonte Gipsy Mahallesi gezisi için hareket ediyoruz. Al Hambra Sarayı çevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesini geziyoruz. Ardından Granada'nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve Al Hambra Sarayı’nı gece ışıklandırılmış şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
 
7. Gün                GRANADA – CORDOBA –  CASTELO BRANCO
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası uzun bir yolculuk için adı Beyaz Kale anlamında gelen Castelo Branco şehrine doğru hareket ediyoruz. İspanya’dan Portekiz’e doğru yapacağımız yolculuk esnasında pencereden eşsiz manzaralara ve doğal güzelliklere tanık olacaksınız. Yol üzerinde ilk durağımız Cordoba şehri. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halklarının barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları, sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Palacio de Viana, Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle Castelo Branco’ya olan yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu küçük ve sakin şehre varışımızla birlikte serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimizde transfer. Oda dağılımı ve dinlenme. Konaklama otelimizde.
 
8. Gün                CASTELO BRANCO - PORTO
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Castelo Branco şehir gezimizi gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Panoramik gezimiz esnasında Castelo Branco Kalesi, Castelo Branco Katedrali, 1910 yılında kurulmuş ve müzenin ismini taşıdığı sanatçının eserlerini taşıyan Francisco Tavares Proença Juniour Müzesi ve Amato Lusitano Heykeli göreceğimiz noktalar arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte Porto şehrine transfer için hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Porto Katedrali, Tarihi Şarap Mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü, Sao Francisco Kilisesi ve Borsa Binası, Sao Bento Tren göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otele transfer ve oda dağılımı için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
9. Gün                PORTO - İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 10:50'de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. 18:25'te varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

OTEL İSİMLERİ 
LIZBON 4**** Vip Executive Santa Iria vb.
SEVILLA 4**** Ilunion Alcora Sevilla vb.
GRANADA 4**** Hotel Alixares vb.
CASTELO BRANCO 4**** Melia Castelo Branco vb.
PORTO 4**** Holiday Inn Porto - Gaia vb.
 
EKSTRA TURLAR
Avantaj Ekstra Geziler Paketi : 295 Euro yerine  250 EURO !!!
Fado Şov Gecesi 75 Euro
Flamenco Şov Gecesi 55 Euro
Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali (giriş bileti dâhil) 55 Euro
El Hamra Sarayı Gezisi (giriş bileti dâhil) 65 Euro
Albaicin & Sacramonte Çingene Mahallesi 45 Euro

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 999 Ek yatak€ 999 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.299 Çocuk fiyatı€ 979

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Lizbon (LIS) gidiş, Porto (OPO) - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4* otellerde  8 gece oda-kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Panoramik Lizbon, Sevilla, Granada, Castelo Branco ve Porto şehir gezileri

:: Sintra & Cascais & Estoril & Capo De Roca gezisi (75 Euro)

:: Nazare & Obidos gezisi & Batalha (70 Euro)

:: Cordoba Gezisi (40 Euro)

:: Albufeira (25 Euro)

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri(25-30 Euro)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Vize ücreti, servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: İç hat bağlantı bileti

:: Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler/etkinlikler

:: Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)


 

Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Schengen vizesi  gerekmektedir.

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli değil

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

VİZE

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Portekiz girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Lizbon:  5 sa 00 dk

Porto- İstanbul : 4 sa 40 dk

 

OPSYONEL TURLAR &ETKİNLİKLER

Opsyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

KONAKLAMA

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ

Portekiz para birimi Euro (EUR)’dur. 

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Portekiz Türkiye’den yaz saat diliminde 4, kış saat diliminde 3 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Portekiz’de 14:30 dur.

 

TELEFON KULLANIMI Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Brezilya yerlileri, Afrika yerlileri, Avrupa ve Asya da ki sömürgelerinden pek çok lezzet öğrenmiş olan Portekizliler bu lezzetleri kendi mutfaklarına uyarlamışlardır. Pirinç, patates, ekmek, et ve deniz ürünleri mutfağın temelini oluşturmaktadır

 

ELEKTRİK

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive