Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Moğolistan Naadam Festivali Turu
  • Moğolistan Naadam Festivali Turu
  • Moğolistan Naadam Festivali Turu
  • Moğolistan Naadam Festivali Turu
  • Moğolistan Naadam Festivali Turu

Moğolistan Naadam Festivali Turu

7 GECE 9 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Moğolistan Naadam Festivali Turu. Türk Hava Yolları ile. Tarihe adını yazdırmış Cengiz Han’ın topraklarında yapılan, zengin pagan kültürü ve kıyasıya geçen geleneksel yarışmaların heyecanı ile dolu efsanevi Naadam Festivaline davetlisiniz! BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Moğolistan Naadam Festivali Turu

 
PROGRAM
 
1. Gün / İstanbul – Ulan Batur (08.07.2024) 
Moğolistan Naadam Festivali Turu için İstanbul Havalimanı’nda buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Ulan Batur’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.
Uçuş No: TK 236 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul- Tarih: 08 Temmuz 2024 - Saat: 18:10 - Varış: Ulan Batur - Tarih: 09 Temmuz 2024 - Saat: 07:10
 
2. Gün / Ulan Batur – Terelij Milli Parkı (09.07.2024) 
Sabah saatlerinde Ulan Batur’a varıyor ve otelimize yerleşip, yenilenmenin ardından kahvaltımızı alıyor ve Terelij Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Parkın sembolü olan Kaplumbağa Kayası’nı görecek, Ariyabal Meditasyon Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından ger kampımıza gidiyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında doğa yürüyüşü yapma fırsatı bulacak, şansımız var ise dağ kartallarının avlarına tanıklık edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği ger kampımızda. 
 
3. Gün / Terelij Milli Parkı – Ulan Batur (10.07.2024) 
Kahvaltımızın ardından Tonyukuk Anıtı ilk ziyaret noktamız olacak. Ardından Cengiz Han anıtı ve kompleksini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından Ulan Batur’a geliyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam Moğolistan kültürünü yansıtan folklör gösterisi izleyeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 
 
4. Gün / Ulan Batur  (11.07.2024)
Kahvaltımızı alıyor Nadam Festivali’ne katılmak için yola çıkıyoruz. Festival’in açılış seremonisi izleyecek, sporcuları selamlayacak ve bazı yarışmaları izleme fırsatı bulacağımız eğlenceli bir gün bizleri bekliyor olacak. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.
 
5. Gün  / Ulan Batur – Mini Gobi (Elsen Tasarkhai) (12.07.2024)
Sabah at yarışlarını izlemek için alana gidiyoruz. Yüzlerce atın koşusunu izleyecek ardından Mini Gobi’ye doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimizi kampımızda alacak ardından kum tepelerini görmek fırsatımız olacak. Burada develere binecek göçebe insanların yaşantılarına tanıklık edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama ger kampımızda.
 
6. Gün / Mini Gobi (Elsen Tasarkhai) – Karakurum – Ugii Gölü (13.07.2024)
Kahvaltı sonrasında Karakurum’a doğru yola çıkıyoruz. Moğolistan İmparatorluğunun eski başkenti ve İpek Yolu’nun en önemli yerlerinden birisi olan bölgeyi ziyaret edeceğiz. Karakurum Müzesi’ni gezecek ardından öğle yemeğizi alacağız. Sonrasında Budist tapınağı olan Erdenuzu Manastırını gezeceğiz. Kısa bir sürüş sonrası Orhun Anıtlarını ziyaret edecel Bilge Kağan ve Kul Tigin yazıtlarını göreceğiz. Bu güzel gezilerin ardından Ugii Gölü’ne gidiyor ve konaklama yapacağımız ger kampımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz kampımızda
 
7. Gün / Ugii Gölü – Hustaii Ulusal Parkı (14.07.2024)
Kahvaltı sonrasında Hustai Ulusal Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde göçebe aileleri ziyaret edeceğiz, onların yaşantısı hakkında bilgiler alacağız. Sonrasında kampımıza ulaşacak ve öğle yemeği alacağız. Ardından yaban atlarını görmek için yola çıkıyoruz. Burada atların doğal yaşamını görecek ve harika fotoğraflar çekme şansımız olacak. Atlar dışında, tilkiler, kartallar, geyiklerde görebiliriz. Akşam yemeğimiz ve konaklama ger kampımızda.
 
8. Gün / Hustaii Ulusal Parkı – Ulan Batur (15.07.2024)
Kahvaltımızın ardından Ulan Batur’a doğru yola çıkıyoruz. Ulan Batur’a varışımız ile birlikte şehirde henüz göremediğimiz yerleri görecek ve öğle yemeğimizi alacağız. Akşam veda yemeğinin ardından otelimize geçiyoruz.
 
9. Gün / İstanbul (16.07.2024)
Sabah erken saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Öğle saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sona eriyor. Yeni keşiflerde buluşmak temennisiyle.
 
Uçuş No: TK 237 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Ulan Batur - Tarih: 16 Temmuz 2024 - Saat: 08:40 - Varış: İstanbul - Tarih: 16 Temmuz 2024 - Saat: 13:05
 
KONAKLAMA
Geleneksel yurt çadırı (4 gece), Ulanbaturda 4 yıldızlı otel (3 gece)
 
Ulan Batur - 4* Holiday Inn vb.
 
 
NOTLAR
Moğolistan Naadam Festivali turu 24 yıllık tur tecrübemizle icra edilmektedir. Moğolistan Naadam Festivali Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve global partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış  Moğolistan Naadam Festivali  turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.  Moğolistan Naadam Festivali  turu için doğru adrestesiniz.
 

:: Türk Havayolları ile İstanbul – Ulan Batur – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Ulan Batur’da 4* otelde oda kahvaltı konaklama

:: Terejl Milli Parkı’nda ger kampında konaklama

:: Mini Gobi’de ger kampında konaklama

:: Hustai Milli Parkı’nda ger kampında konaklama

:: Ugii’de 1 gece ger kampında konaklama

:: 7 öğle ve 7 akşam yemeği

:: Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 

:: Yemekler esnasında alınacak içecekler

:: Fazla Bagaj ücreti

:: Kişisel harcamalar

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.

 

GENEL BİLGİLER

 

Katılım Şartları

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Mutfak kültürü bize göre farklı bir ülke olan Moğolistan'da ağırlıklı olarak et, sebze ve tavuk yemekleri servis edilmektedir.

 

Uçuş Süreleri

İstanbul- Ulan Batur 8 saat

Ulan Batur-İstanbul  9 saat 30dk

 

Para Birimi

Moğolistan'ın para birimi Tugirk'dir.  Yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Moğolistan mutfağı bizim ağız tadımıza uygundur. Yemeklerinde bolca et kullanılmaktadır. 

 

Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Deepnature Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

GKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.