Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu
 • Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu
 • Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu
 • Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu
 • Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu

Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu

7 GECE 8 GÜN (4-11 Ağustos / 11-18 Ağustos / 18-25 Ağustos / 25 Ağustos-1Eylül / 13-20 Ekim 2024)

Ankara Çıkışlı Vizesiz Balkanlar Turu DEEPNATURE farkıyla... Türk Hava Yolları ile 7 gece 8 günlük Balkanlar Turu. 5 ülke, 12 şehir. Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek ve Arnavutluk'u görebileceğiniz kapsamlı program. Saraybosna, Mostar, Üsküp, Ohrid, Belgrad, Tiran, Budva ve Kotor... İyi programlanmış kapsamlı programımız, deneyimli ekibimiz ve özenli hizmet anlayışımızla Balkanları DEEPNATURE farkıyla gezin.

€ 899’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu
 
 
TUR ÖZETİ
7 gece 8 günlük Ankara Çıkışlı Vizesiz Balkanlar Turu
5 ülke, 12 şehir
Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek ve Arnavutluk'u görebileceğiniz kapsamlı program
Belgrad, Saraybosna, Mostar, Poçitel, Kotor, Budva, İşkodra, Tiran, Ohrid, Resne, Manastır, Üsküp
 
TUR TARİHLERİ
7-14 Nisan / 14-21 Nisan / 21-28 Nisan / 28 Nisan-5 Mayıs / 5-12 Mayıs / 12-19 Mayıs / 19-26 Mayıs / 26 Mayıs-2 Haziran / 2-9 Haziran / 9-16 Haziran / 13-20 Haziran / 14-21 Haziran / 16-23 Haziran / 20-27 Haziran / 23-30 Haziran / 30 Haziran-7 Temmuz / 7-14 Temmuz / 14-21 Temmuz / 21-28 Temmuz / 28 Temmuz-4 Ağustos / 4-11 Ağustos / 11-18 Ağustos / 18-25 Ağustos / 25 Ağustos-1 Eylül / 1-8 Eylül / 8-15 Eylül / 15-22 Eylül / 22-29 Eylül / 29 Eylül-6 Ekim / 6-13 Ekim / 13-20 Ekim / 20-27 Ekim / 27 Ekim-3 Kasım / 3-10 Kasım / 10-17 Kasım / 17-24 Kasım / 24 Kasım-1 Aralık / 1-8 Aralık / 8-15 Aralık / 15-22 Aralık / 22-29 Aralık / 30 Aralık 2024-6 Ocak 2025
 
PROGRAM
 
1. Gün Ankara – Belgrad 
Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu için Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 15:00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 18:05’te Türk Havayolları ve Anadolu Jet’in ortak uçuşu TK7818 sefer sayılı uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 18:05’te Belgrad'a varış. Varışımız sonrası havalimanından ayrılış. Doğrudan otelimizde hareket ediyoruz akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Konaklama : Holiday Inn Express City vb. / Nobel Hotel vb. / Theater Hotel vb. 
Para Birimleri : Sırbistan - Dinar
 
Uçuş No: TK7818 (Anadolu Jet) - Kalkış: Ankara - Saat: 18:05 - Varış: Belgrad -  Saat: 18:05
 
2. Gün Belgrad – Saraybosna 
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile yola çıkarak Saraybosna’ya gidiyoruz. Varışımızı takiben panoramik Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız. Şehir turu sonrasında dinlenmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz ve geceleme akşam otelimizde. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Konaklama : Exclusive Hotel vb. / Hollywood Hotel vb. / Hills Hotel vb. 
Para Birimleri : Bosna Hersek - Mark
 
3. Gün Saraybosna - Mostar - Poçitel - Medjugorje 
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Turun ardından Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Poçitel’e doğru yola çıkıyoruz. Daha sonrasında devam edip tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Medjugorje’deki otelimize yerleşiyoruz serbest zaman ve akşam yemeği otelimizde. (Medjugorje konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir.) 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Konaklama : Ivona Hotel vb. / Bigeste Hotel vb. 
Para Birimleri : Bosna Hersek – Mark
 
4. Gün Medjugorje – Kotor – Budva – İşkodra
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket ediyoruz. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize transfer, geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (İşkodra konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir.) 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Konaklama : Alis Hotel vb. / Luani Arte Hotel vb. / Rozafa Hotel vb. 
Para Birimleri : Bosna Hersek – Mark / Karadağ – Euro / Arnavutluk – Lek
 
5. Gün İşkodra - Tiran – Ohrid 
Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak konaklama yapacağımız Ohrid’e hareket ediyoruz. İlk durağımız olan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a geçiyor ve panoramik Tiran şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ardından Ohrid'e doğru hareket edip varışımızın ardından Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak Ohrid Gölünü, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, Panoromik olarak göreceğimiz 4. yüzyıl kiliseleri Ali Paşa Camii ve Hayveti Tekkesi, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Akşam yemeği müzik ve folklör eşliğinde Balkan gecesi olarak alınacaktır. (Otellerin yoğunluğuna göre, Balkan gecesi Ohrid yerine; diğer şehirlerde de yapılabilmektedir.) 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Konaklama : Belvedere Hotel vb. / Sileks Hotel vb. / Beograd Hotel vb. 
Para Birimleri : Makedonya – Dinar / Arnavutluk – Lek
 
6. Gün Ohrid - Resne - Bitola (Manastır) - Üsküp 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bitola (Manastır)’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Resne’de bulunan ve İttihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp Bitola’ya varıyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshakiye Camii’ni, Yeni Cami’yi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın da doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan 1550 tarihli Kurşunlu Han’ı geziyoruz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Konaklama : Gold Hotel vb. / Bonbon Resort vb. / Bushi Resort vb. 
Para Birimleri : Makedonya – Denar
 
7. Gün Üsküp - Belgrad 
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Konaklama : Holiday Inn Express City vb. / Nobel Hotel vb. / Theater Hotel vb. 
Para Birimleri : Makedonya – Denar / Sırbistan - Dinar
 
8. Gün Belgrad – Ankara 
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları ve Anadolu Jet’e ait ortak uçuş TK7819 sefer sayılı uçağı ile saat 19:00’da Ankara’ya hareket. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğun ardından Ankara Esenboğa Havalimanı’na saat 22:55’de varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle… 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
 
Uçuş No: TK7819 (Anadolu Jet) - Kalkış: Belgrad -  Saat: 19:00 - Varış: Ankara - Saat: 22:55
 
 
Not: Balkanlar Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Balkanlar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Balkanlar Turu için doğru adrestesiniz.             
 
 
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 999 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.199 Çocuk fiyatı€ 999
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 999 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.199 Çocuk fiyatı€ 999
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 999 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.199 Çocuk fiyatı€ 999
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 999 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.199 Çocuk fiyatı€ 999
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 999 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.249 Çocuk fiyatı€ 999
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 949 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.149 Çocuk fiyatı€ 949
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 899 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.099 Çocuk fiyatı€ 899
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 899 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.099 Çocuk fiyatı€ 899
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 899 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.099 Çocuk fiyatı€ 899
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 899 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.099 Çocuk fiyatı€ 899

:: Türk Havayolları ve Anadolu Jet Ortak uçuşu ile Ankara (ESB) – Belgrad / Ankara (ESB) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

:: Üsküp`te 1 gece, Ohrid`de 1 gece, İşkodra`da 1 gece, Medjugorje`de 1 gece, Saraybosna`da 1 gece, Belgrad`da 2 gece olmak üzere toplam 7 gece 4* Sabah Kahvaltı ve Akşam yemeği dahil konaklama

:: Havalimanı vergileri

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Üsküp, Ohrid, Tiran, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad, şehir gezisi

:: Resne & Bitola gezisi

:: Budva Kotor gezisi

:: Poçitel & Mostar & Konjic turu

:: Balkan Eğlencesi

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası 

:: Öğle yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

:: Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

:: Müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umumi Pasaport -  Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

Ankara - Belgrad     2 saat

 

SAAT DİLİMİ

Balkanlar, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Balkanlar’da 17:30’dur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.