Moğolistan Turu

7 GECE 9 GÜN (25 Haziran-3 Temmuz 2022 / 9-17 Temmuz 2022)

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile 7 gece 9 gün Vizesiz Moğolistan Turu. Deneyimli rehber eşliğinde, uzmanından Moğolistan turları. Kontenjan sadece 18 kişidir!

€ 2.799’dan itibaren € 933 ’dan başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Moğolistan Turu
 
TUR TARİHLERİ
25 Haziran-3 Temmuz 2022
9-17 Temmuz 2022
 
TUR ÖZETİ
:: 63 ülke gezmiş, deneyimli tur lideri Gökhan Özkan eşliğinde program
:: Eşsiz güzellikteki Moğol bozkırları, Gobi Çölü ve doğal güzellikler
:: Türk Tarihinde önemli bir yere sahip olan Orhun Yazıtları
:: Moğol yaşantısı ve kültürünü yakından tanıma imkanı
:: Moğolistan göçebe kültürüne yakından bakış
:: Geleneksel ger çadırlarında (yurt) beş gece konaklama deneyimi
:: Ata binme, deveye binme gibi aktivite imkanları
:: Ulanbatur'da minübüs ile Ulanbatur dışındaki yerlerde 4x4 araçlarla ulaşım
:: Doğal ve lezzetli Moğol mutfağından tatlar
:: Moğolistan'da yiyeceğiniz etler, hayatınızda yiyeceğiniz en lezzetli etlerden biri olacak
:: Turdan 20 gün önce Tur Lideri ile zoomda toplantı
:: En fazla 18 kişilik butik tur ayrıcalığı
 
TUR HARİTASI
 
 
PROGRAM
 
1. GÜN
Moğolistan Turu için 16:00'da İstanbul Havaalanında buluşma ve check in işlemleri sonrası İstanbul'dan hareket
TÜRK HAVA YOLLARI  İSTANBUL - ULAN BATUR 18:25 - 07:50 (+1)
(8 saat 25 dk uçuş)
 
2. GÜN: ULAN BATUR
Sabah 07:50'de Ulan Batur Havaalanına iniş ve otele transfer. Ardından başkent Ulan Batur'u geziyoruz. Moğolistan Milli Tarih Müzesi,  Sukhbaatar Meydanı, Moğol Halk Partisi kurucusu, komünist lider ve 1921 Moğol Devrimi lideri Damdin oğlu Sühbaatar’ın  ve Cengiz Han’ın heykelleri, Zaisan Tepesi ve Dinozor Müzesi gezeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimiz müzikli restoranda.
Konaklama :Khuvsgul Lake Hotel (4*) (Ulan Batur)
Yemek : Akşam yemeği dahil
 
3. GÜN: DALANZANGAD - YOL VADİSİ - KHONGOR KUMULLARI
Sabah havaalanına transfer ve Asya'nın en büyük çölü olan Gobi Çölünün olduğu bölgeye ulaşmak üzere Ulan Batur'dan Dalanzadgad'a uçuyoruz.
Bugün Gobi'nin Üç Güzelleri Milli Parkında bulunan Yol vadisini (Kartal veya Akbaba vadisi) ziyaret edeceğiz. Yol Vadisi aslında bölgedeki kuşları korumak için kurulmuş. Ancak yaz sonu hariç neredeyse tüm yıl boyunca, Gobi Çölü'nün ortasında bir metre kalınlığında buzla kaplı dramatik manzarasıyla artık daha ünlü.
Vadiyi keşfedecek ve çimenli çayırlar, küçük dereler, yüksek uçurum duvarlarıyla korunan uzun ve dar vadide, muhteşem kayalardan süzülen güneş ışığı eşliğinde kır çiçekleri ve Gobi bitkileriyle kaplı bir rotada yürüyüş yapacağız. Yürüyüşümüz esnasında, yüksekte otlayan yaban koyunlarını ve keçilerini görecek kadar şanslı olabilirsiniz.
Daha sonra eşsiz çöl manzaraları eşliğinde Khongor Kumullarına yol alıyoruz. Khongor Kum Tepeleri, Gobi Çölü'ndeki en büyük kumular olup Gobi'nin en doğal alanlarından biridir. Ovadan aniden yükselen kumullar, yer yer 300 metre yüksekliğe ulaşıyor ve 2-12 km genişliğinde ve 180 km uzunluğunda bir alana yayılıyor. Vardığımızda deve çobanı ailesini ziyaret edecek ve eşsiz göçebe yaşam tarzlarını keşfedeceğiz. Hormog (fermente Moğol deve sütü) içmeyi deneme imkanı. Sonra deveye bineceğiz. Khongor Kum Tepeleri, deveye binmek için mükemmel bir yerdir. Bu muhteşem yeri deve sırtında keşfedeceğiz. Moğolistan, dünyadaki iki hörgüçlü Baktriya develerinin 2/3'üne ev sahipliği yapmaktadır. Nazik, sakin ve olağanüstü sabırlı bir hayvandır.
Daha sonra yürüyüş yapıp en yüksek kum tepelerinden biri olan Singing Dune'a (Şarkı Söyleyen Kumullar) tırmanacağız. Kum tepelerinin tepesinden, çölün manzarası muhteşem ve kum tepelerinin muhteşem güneş ışığı panoraması. Rüzgarlı olduğunda bazı kum tepeleri, uçak motorları gibi garip bir ses çıkarır ve bunlara “şarkı söyleyen kum tepeleri” denir. Khongoryn Nehri kum tepeleri boyunca akar ve vahalar doğurur.
Programın tamamlanması ardından konaklayacağımız ger kampına gidiyoruz ve akşam yemeği kampta.
Konaklama: Gobi Erdene Ger Camp 
Yemek : Kahvaltı- öğle yemeği - akşam yemeği dahil
 
4. GÜN: BAYANZAG - FLAMING CLIFFS - ONGIIN 
Kahvaltıdan sonra, fosilleşmiş dinozorların ilk keşfi ile ünlü Bayanzag'a yol alıyoruz. Amerikalı araştırmacı Roy Chapman Andrews’un keşif ekibi 1920’lerde Moğolistan’ın ilk dinozor fosillerini Bayanzag yakınlarında keşfetmiştir. 
Ayrıca bu bölge, uzaktan çölün ortasında ateşe benzeyen rüzgar ve su erozyonu sonucu oluşan kırmızı uzun tepeciklerle ünlüdür.
Burada bulunan çok sayıda dinozor kemiği ve yumurtası için dünyaca ünlü bir arkeolojik alan olan Flaming Cliffs'i keşfediyoruz.
Kırmızı kumtaşından oluşmuş kanyonlar, ziyaretçilerine nefes kesici güzellikte bir manzara sunuyor. Ayrıca son yıllarda fosillerin bulunduğu bu kayalıklar ve kanyonlar aynı zamanda arkeolojik olarak ta özel bir yer.
Öğleden sonra Gobi Çölü'nün batı kısımlarına doğru yol alarak Ongiin Khiid manastırlarının kalıntılarını ziyaret ediyoruz.
Ongiin Khiid Manastırı yıkılmadan önce bölgede önemli merkezlerden biriydi. Komünist yönetim altında dini mekanların sistematik yıkımı yaygındı. 17. yüzyılda inşa edilen Ongiin Khiid Manastırı, ülkedeki en büyük tapınaklar arasındaydı ve binden fazla keşişin eviydi. Kalıntıları gezdikten sonra konaklayacağımız ger kampına hareket ediyoruz.
Konaklama: Ongiin Nuuts Ger Camp
Yemek : Kahvaltı- öğle yemeği - akşam yemeği dahil
 
5.GÜN: KARAKURUM - ERDENE ZUU BUDİST MANASTIRI
Sabah kahvaltısının ardından Karakurum ve Erdenezuu Manastırı'na doğru yola çıkıyoruz. Karakurum sadece Cengiz Han zamanında Moğol İmparatorluğu'nun başkenti değil, aynı zamanda İpek Yolu üzerindeki ticaretin destansı merkeziydi. Ancak bugünkü Karakurum, turizme çok az odaklanan, bozkırda küçük bir yerleşim yeridir. Bugün, şimdiye kadar kurtardıkları bazı eserleri sergileyen bir müze var.
Şehre vardığımızda Karakurum Müzesini ziyaret edecek ve Karakurum tarihi hakkında bilgi edineceğiz. Ardından 16. yüzyılda inşa edilmiş 108 stupa ile görkemli ve en eski Budist Manastırı kompleksi Erdenezuu'yu ziyaret edeceğiz. Moğolistan'daki Lama Budizminin ilk merkezi olan Erdene Zuu Manastırı'nın inşaatına 1586 yılında başlamış ve 300 yılı aşkın bir süre devam etmiştir. Moğolistan'daki Lama Budizminin ilk merkeziydi. Zirve döneminde, manastır 1000'den fazla keşişi barındırdı ve 62 tapınağa sahipti. 1930'larda, tapınakların çoğu yıkıldı ve komünist tasfiyelerde keşişler öldürüldü. Şimdi, manastır yavaş yavaş restore ediliyor.
Burada Budist sutralarını söyleyen ilginç keşişleri dinleyebilirsiniz. Sonrasında konaklayacağımız ger kampına geçiş ve akşam yemeği
Konaklama: Munkh Tenger Ger Camp 
Yemek : Kahvaltı- öğle yemeği - akşam yemeği dahil
 
6.GÜN: ORHUN YAZITLARI - ORHUN VADİSİ - BAYANGOBİ
Bugün Türk tarihinde büyük öneme sahip olan Orhun Anıtlarını ziyaret ediyoruz. 6 ve 8.yy’dan kalma Türk Devletlerine ait Höşöö Tsaidam yazıtları, (Gök Türk) bizim kullandığımız adla Orhun Abideleri’ni ve bulunduğu müzeyi ziyaret edeceğiz. Köl Tigin Yazıtı (Kültigin) 732 yılında, Bilge Kağan Yazıtı 735 yılında dikilmiştir. Yazıtlar dönemin Türk tarihine ilişkin önemli bilgiler içerir. 
Daha sonra göçebe bir aileyi ziyaret edeceğiz. Yak sağmak ve taze süt ürünleri hazırlamak gibi geleneksel etkinliklere katılabilirsiniz. Bir Moğol atını idare etmek için ne gerektiğini öğrenebilir ve Orta Asya'daki kültürler için uzun zamandır önemli olan airagı (fermente kısrak sütü-kımız) deneyebilirsiniz.
Burada son olarak geleneksel yöntemlerle yapılmış Moğol ahşah eyerlerinin üzerinde ata binme deneyiminin ardından Bayangobi'ye hareket.
Zengin Gobi' olarak tercüme edilen Bayangobi, Gobi'nin en kuzey kısmıdır ve Bat Khaan dağları ile kum tepelerinin eşsiz bir birleşimidir. Elsen Tasarkhai olarak bilinen bu kum tepeleri 200 kilometrelik bir mesafe kat ediyor. Gobi çölünün en kuzeydeki bölgeleri olarak kabul edilirler. Khogno Khaan Sıradağları'nın çarpıcı geri düşüşü ile bu bölge, deve çobanlarının ailelerine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Erdene Khambyn Khuree isimli eski bir manastıra evsahipliği yapan bu bölgede manastırı ziyaret ettikten sonra konaklayacağımız ger kampının bulunduğu Hustain Nuruu'ya yol alıyoruz. Ger kampına varış ve akşam yemeği.
Konaklama: Khustai Ger Camp
Yemek : Kahvaltı- öğle yemeği - akşam yemeği dahil
 
7. GÜN:  KHUSTAI ULUSAL PARKI - TERELJ  
Sabah kahvaltısının ardından Moğol vahşi atlarının evi olan Khustai Ulusal Parkı'na ulaşarak parkı ziyaret edeceğiz. Burada, doğal ortamlarındaki Takhi atlarını göreceğiz. Dünyanın gerçek vahşi atlarının sonuncusuna ev sahipliği yapan park, Takhi atlarını doğal ortamlarında görmek için harika bir fırsat. 
Ulusal Park gezisinin ardından Terelj Milli Parkı'na doğru yol alıyoruz. Milli park yakınlarındaki ger kampına varış ve akşam yemeği 
Konaklama: Terelj Lodge Ger Camp
Yemek : Kahvaltı- öğle yemeği - akşam yemeği dahil
 
8. GÜN: TERELJ ULUSAL PARKI - BOGD KHAN SARAYI MÜZESİ- ULAN BATUR
Kahvaltı sonrası Terelj Ulusal Parkını ziyaret ediyoruz. Bu ulusal park, Moğolistan'da doğal güzellikleri, ormanlık alpin dağları ve ilginç kaya oluşumları (Devasa yün çuvalı hava koşulları) olarak bilinen en çok ziyaret edilen milli parklardan biridir. Ulusal Park gezimiz esnasında kaplumbağaya benzeyen ilginç kaya oluşumu olan Kaplumbağa Kayasını göreceğiz. Ayrıca, devasa kaya oluşumlarına sahip doğal dağlarla çevrili ve dağın tepesinde oturan Ariyabal Meditasyon Tapınağını ziyaret edeceğiz. Tepeden Terelj Milli Parkı'na bakan nefes kesici manzaranın keyfini çıkardıktan sonra Ulan Batur'a yol alacağız. Otele geçmeden Bogd Khan'ın Kış Sarayı veya Bogd Khan Sarayı Müzesini ziyaret ediyoruz. Yeşil Saray olarak ta bilinir. En eski müze olmasının yanı sıra Moğolistan'daki en büyük koleksiyona sahip müze olarak kabul ediliyor. Saray, Bogd Khan'ın dört konutundan orjinal olarak geriye kalan tek saraydır.
Gezilerin tamamlanması ardından Ulan Batur'da konaklayacağımız otele yerleşme ve anlaşmalı restoranda Moğol Barbekü akşam yemeği.
Konaklama :Khuvsgul Lake Hotel (4*) (Ulan Batur)
Yemek : Kahvaltı- öğle yemeği - akşam yemeği dahil
 
9.GÜN: ULAN BATUR
Sabah otelden Ulan Batur Havaalanına transfer ve unutulmaz deneyim ve anılarla Moğolistan turu sonu.
İstanbul'a dönüş uçuş bilgimiz:
TÜRK HAVA YOLLARI  ULAN BATUR  - İSTANBUL 09:20-13:00 (8 saat 40 dk uçuş)
 
KONAKLAMA
Geleneksel yurt çadırı (5 gece), Ulanbaturda 4 yıldızlı otel (2 gece)
 
ULAŞIM
Ulan Batur'da minibüs ile
Çöl ve bozkır günlerinde 4x4 Toyota Land Cruise, Lexus 470  veya muadili araçlarla
 
BİLGİLENDİRME
:: Turumuzda 5 gece Moğol göçebe çadırında konaklanacaktır. Ger yada yurt, ahşap çerçeveler ve keçe katmanlarından yapılmış geleneksel Moğol çadırlarıdır. Kalacağımız kamplardaki yurtlarda şilte, nevresim ve ekstra battaniye ile birlikte 4 yatak olacak. Isıtma için yurtun ortasında bir soba bulunur. Ayrıca küçük bir masa ve sandalye mevcut olur. Tuvalet ve duş dışarıdadır. 
:: Yolculuklar esnasındaki öğle yemekleri kumanya yada basit piknik şeklindedir. 
:: Türk Hava Yollarının 2022 sefer tarifesi güncellenebilir. Seçtiğiniz tur tarihinde gidiş veya dönüş günü sefer olmaması halinde Ulanbatur'da ekstra konaklama gerekebilir (bu durumda iki kişilik odada konaklamalı olarak kişi başı 60 euro, single konaklamalı olarak 90 Euro fark oluşur)
 
Not: Moğolistan Turu programımızda dönemsel olarak anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası olabilmektedir. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Moğolistan Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Moğolistan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. MoğolistanTuru için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.799 Ek yatak€ 2.799 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.199 Çocuk fiyatı€ 2.499
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.899 Ek yatak€ 2.899 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.299 Çocuk fiyatı€ 2.599

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Ulan Batur gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Ulan Batur - Dalanzangad uçak bileti

:: 6 kahvaltı, 6 öğle yemeği, 7 akşam yemeği

:: 2 gece Ulan Batur'da 4 yıldızlı otelde konaklama

:: 5 gece göçebe çadırı konaklaması

:: Ulanbatur Havaalanı - otel transferleri 

:: Göçebe aileden göçebe kültürü bilgilendirmeleri

:: Tur programı dahilindeki ulaşımlar

:: Tur programında belirtilen yerlerin giriş ücretleri

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

 

:: Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler ve yemekler

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Her türlü kişisel harcamalar

:: Otel ekstraları

:: Bahşişler

:: Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.

PCR TEST GEREKSİNİMİ
Tüm yolcular, varıştan önceki 72 saat içinde alınan bir negatif Covid-19 PCR testi sunmalıdır.

Koronavirüs (COVID-19) aşısının tam dozunu aldıktan 14 gün sonra Moğolistan'a gelen veya daha önce bir koronavirüs enfeksiyonu (COVID-19) teşhisi konan ve tamamen iyileşen kişiler bunu resmi evrakla ispat etmeleri halinde karantinadan muaf tutulur.

Havale/EFT ile ödeme:
31.367 TL
2.899 EURO
Kredi kartı ile tek seferde:
31.367 TL
2.899 EURO


  Axess BankkartCombo Bonus CardFinans MilesSmiles Paraf Wings World
Taksit
2
3
Taksit TutarıTaksit Toplamı
15.683,59 TL31.367,18 TL
10.455,73 TL31.367,18 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
15.683,59 TL31.367,18 TL
10.455,73 TL31.367,18 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
15.683,59 TL31.367,18 TL
10.455,73 TL31.367,18 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
15.683,59 TL31.367,18 TL
10.455,73 TL31.367,18 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
15.683,59 TL31.367,18 TL
10.455,73 TL31.367,18 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
15.683,59 TL31.367,18 TL
10.455,73 TL31.367,18 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
15.683,59 TL31.367,18 TL
10.455,73 TL31.367,18 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
15.683,59 TL31.367,18 TL
10.455,73 TL31.367,18 TL
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive