Vietnam Turu

5 GECE 6 GÜN (Şu an yapılmamaktadır)

5 gece 6 gün Vietnam Turu. Vietnam turlarında uzman deneyimli rehber eşliğinde Vietnam turları. Türk Hava Yolları ile ulaşım, 4 yıldızlı otellerde konaklama, Türkçe rehberlik hizmeti.

$ 1.690’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
1.       Gün: İSTANBUL – SAIGON  (HO CHI MINH) // Cumartesi
Turumuz cuma gecesi saat 22:35’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.  Cumartesi 01:35’de Türk Hava Yolları TK 168 sefer sayılı uçuşla Saigon’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 16:35’de. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyoruz ve akşam yemeğimizi alacağımız  yerel restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Konaklama (Saigon) otelimizde.
 
Gün: SAIGON (HO CHI MINH) // Pazar
Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile panoramik Ho Chi Minh turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tarihi Posta Binası, Notre – Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarı, Başkanlık Binası ve Savaş Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizin ardından otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Chu Chi Tünelleri turumuza katılabilirler. Bu turumuzda, yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş  Vietnam – A.B.D  savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama (Saigon) otelimizde.
 
3.       Gün: SAIGON (HO CHI MINH) – HANOI // Pazartesi
Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Mekong Deltası turuna katılabilirler. Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünya My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve serbest zaman. Akşamüstü Hanoi uçuşumuz için havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Hanoi uçuşu. Varış sonrası otele transfer. Konaklama (Hanoi)  otelimizde.
 
4.       Gün: HANOI // Salı
Kahvaltının ardından Hanoi şehir turumuza başlıyoruz. İlk önce  Ho Chi Minh Kompleksi’ni gezeceğiz. Bu kompleksin  içinde bulunan  Ulusal kahraman Ho’nun mozolesi ve Başkanlık Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Ayrıca Hanoi şehrinin sembolü olan lotus çiçeği şeklindeki  One Pillar Pagoda  ve tarihi 1070’li yıllara uzanan Vietnam’ın en eski üniversitesi olan Edebiyat Tapınağı’nı göreceğiz. Öğle yemeğimizden  sonra dileyen misafirlerimiz düzenlenecek olan Hoan Kiem Gölü turuna katılabilirler. Burada  Ly Thai To Büstü, Ngoc Son Tapınağı ‘nı gezeceğiz ayrıca Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Konaklama (Hanoi) otelimizde.
 
5.       Gün:HANOI – HALONG BAY //  Çarşamba
Kahvaltının ardından Halong Bay’a seyahat ediyoruz ve varışımızla birlikte UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’de keyifli bir tekne turuna çıkacağız.  Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde,  adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Ardından Halong Bay iskelesine yanaşıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama(Halong City) otelimizde.
 
6.       Gün: HALONG BAY  – HANOI – İSTANBUL // Perşembe
Kahvaltının ardından İstanbul uçuşumuza kadar serbest zaman.. Ardından Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinin ardından saat 21:55’de Türk Hava Yolları’nın TK 168 sefer sayılı uçağı ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız Cuma yerel saat ile 04:50’de olacak. Turumuzun sonu, bir dahaki turumuzda görüşmek üzere...
 
 
OTELLER
 
Saigon  - Bay Hotel - 4* vb.
www.bayhotelhcm.com
 
Halong City - Saigon Halong Hotel 4* vb.
http://www.saigonhalonghotel.com/
 
Hanoi: O’Gallery  Hotel 4* vb.
www.ogallerypremierhotel.com
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.690 Ek yatak$ 1.690 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.015 Çocuk fiyatı$ 1.640
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.690 Ek yatak$ 1.690 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.015 Çocuk fiyatı$ 1.640
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.690 Ek yatak$ 1.690 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.015 Çocuk fiyatı$ 1.640

·         Türk Hava Yolları ile İstanbul – Saigon / Hanoi -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

·         Saigon  - Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,

·         3  öğle ve 1 akşam yemeği

·         Programda belirtilen tüm geziler

·         Halong Bay’de tekne turu

·         Türkçe rehberlik hizmeti
·         Zorunlu seyahat sigortası

 

• Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
• Dahil olduğu belirtilenler dışındaki yemekler
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Kişisel harcamalar
• Bahşişler 
• Vietnam vizesi

Vietnam, Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 
Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık 
Vietnam’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri 
Vietnam Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 Usd karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25  USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cm boyutlarında) gerekmektedir.
– Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir.)

Uçuş Süreleri 
İstanbul – Saigon arası uçuş süresi yaklaşık 10 saat.  Saigon – Hanoi arası uçuş süresi yaklaşık 2 saat. Hanoi – İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık 10 saat 40 dakikadır.


Para Birimi 
Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir.
Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi 
Türkiye ile Vietnam arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Vietnam’da saat 17.00.


Telefon Kullanımı 
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.


Kıyafet ve Gerekli
Eşyalar Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü 
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik 
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho


Alışveriş 
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Sevgili Deep Nature, Bir rastlantı eseri sizinle tanışma fırsatı buldum. Başlangıçta sizleri tanımıyor olmamdan dolayı ön yargıyla yaklaşmıştım.Ancak, hergün tam sayfa, hatta sayfa sayfa ilanları çıkan bildik turlardan farklı bir tarzınız olması dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum. Vermiş olduğunuz tur programını eksiksiz uygulayarak, bilgili, işini layıkıyla yapan bir tur rahberi ile, insanları sık boğaz etmeden gerçekleştirmeniz çok güzel idi. Sayenizde keyifli bir tatil geçirdim. Tüm ekibinize teşekkür ediyorum. En kisa zamanda baska bir gezide görüşmek üzere.
Serpil

Genel olarak memnun kaldığımız bir tur oldu. Teşekkürler
Engin-Esin

Deep Nature ile ilk tanışmam bu turla oldu. Gezilen yerler ve özellikle Rehber Selim Bey çok iyiydi. Teşekkürler tekrardan görüşmek üzere.
Aslı

Vietnam Kamboçya turu hayatımda yaşadıgım unutulmaz zamanlardan bir parçası oldu benim için. Deep Nature'ın işini ciddiye alarak ama ciddiyetin keyif ve güzel vakit geçirmeyle birarada olmasi gerektigini özümsemiz anlayışı tüm gruba çok keyifli zamanlar geçirtti. Rehberimiz Selim Bey'in bölgeeye hakim, gerektiğinde de tavırlı yaklaşımları herkesin hakkının korunmasını ve zamanın en optimum şekilde değerlendirilmesini sağlamış oldu. Ufak aksamalar oldu ama rehberimiz sıkıntıya dönüşmeden ürettiği çözümlerle takdiri haketti.
Turan

Vietnam da güzel, Kamboçya da. Şimdi hangisini anlatsam? Sağolsun selim bey ile çok keyifli şekilde gezdik. Kamboçyadaki oteller biraz daha iyi olabilir diye düşünüyorum, bir de yerel motifler sanki biraz daha içeriğe katılsa daha iyi olur kanaatindeyim. Genel olarak organizasyon için teşekkür ederiz.
Umut

Vietnam Kamboçya güzel izlerle geride kaldı. Turumuzda emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Filiz

Sömestre dönemi Vietnam Kamboçya turuna katıldık. Yemeklere alışmak, hava şartları biraz zorladı ama güzel bir deneyim yaşadık. Tur programı ve zamanlaması iyi bulduk. Otellerden hanoi, ve ho chi min deki otel gayet iyiydi. Diğerlerini ortalama bulduk. Rehberimiz Selim Bey deneyim ve alakasıyla bizi memnun etti. Seçiminiz için tebrik ve teşekkür ederiz. Bir sonraki seyahat planımız Filipinlere. İmkan olursa yine kendisiyle tur yapmak isteriz.
Aziz

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive