Butik Mardin Turu

2 GECE 3 GÜN (22-24 Ekim / 12-14 Kasım 2021)

Butik kültür turları uzmanından Mardin Turları. İki gece Mardin'de konaklamalı butik konseptte, kapsamlı Mardin Turu. Mardin, Midyat, Savur, Dara ve Hasankeyf gezilerini içeren keyifli program. Araştırın, inceleyin, eşinize dostunuza sorun, Mardin turlarında 20 yıllık deneyimi ve bölgeye hakim, beğenilen rehberleriyle DEEPNATURE'ın farkını siz de yaşayın.

₺ 2.099’den itibaren ₺ 258 ’den başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Butik Mardin Turu
 
KONSEPT
BUTİK 
(25 kişiyle sınırlı kontenjan, bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
KONTENJAN 
25 kişi
 
GÖRÜLECEK YERLER
Mardin, Midyat, Hasankeyf, Anıtlı köyü, Dereiçi köyü, Dara, Savur, Diyarbakır
 
BU TURUN FARKI
:: 20 yıllık deneyimimizle hazırlanmış keyifli ve detaylı program
:: Bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde, profesyonel organizasyon
:: İster beş yıldızlı otelde, ister otantik butik otelde konaklama seçeneği
:: Mardin mimarisi ve kültürünün yanında Mezopotamya'nın kadim halkı Süryanilerin kültürüne yakından bakış
:: Sürpriz ziyaret ve gezi noktaları
:: Üç günde Mardin ve çevresini en güzel şekilde gezecek program içeriği
:: En fazla 25 kişilik tur konsepti ile az kişiyle gezme ayrıcalığı
 
PROGRAM
 
1.GÜN    HASANKEYF - MİDYAT - ANITLI (HAH) SÜRYANİ KÖYÜ
Butik Mardin Turu için Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen- Batman 06:15 kalkış-08:10 varış tarifeli seferi ile Batman'a uçuyoruz. 
İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 55 dakika sonra Batman'a Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Batman Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Batman merkeze geçerek kahvaltı molası veriyoruz (ekstra) Ardından Hasankeyf'e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Süryanilerce kutsal sayılan Tur Abdin Bölgesinin en önemli köylerinden Anıtlı (Hah) köyünü ziyaret ederek burada Meryem Ana Kilisesi'ni geziyoruz. Ardından Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimiz geçmişte pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Deyrül Umur Manastırı, Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Midyat gezisi ardından öğle yemeğimizi de ekstra olarak Midyat'ta aldıktan sonra  Mardin'e hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve ardından otelde akşam yemeği.
KONAKLAMA: MARDİN 
 
2 GÜN  MARDİN - DEYR'UL ZEFERAN MANASTIRI 
Kahvaltı sonrası yürüyerek Mardin gezimize başlıyoruz. Gün içerisinde Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Ptt Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeğinde eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Arzu ederseniz yörenin meşhur yemeği kaburga dolmasını tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz öğle yemeklerini meşhur Cerçiş Murat Konağında yiyebilirler (önceden rezervasyon gerekir) Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan ve şu sıralar Metropolitlik statüsündeki  Deyr-ül Zeferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Günün son gezi noktası olan Kasimiye Medresesi'nin görülmesini takiben çarşıda kısa bir serbest zamanın ardından otele dönüş ve akşam yemeği.
KONAKLAMA: MARDİN

3.GÜN     DEREİÇİ (KILLIT) SÜRYANİ KÖYÜ - DARA - SAVUR - DİYARBAKIR
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durağımız Dereiçi köyü. En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra ''minyatür Mardin'' denilen Savur kasabasına gezerek burada keyifli bir gezinti yapıyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı verdikten sonra bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında Diyarbakır istikametine yola koyuluyoruz. Akşam üzeri Diyarbakır'a ulaşarak panoramik şehir turu yaptıktan sonra misafirlerimizi 19:15 itibarıyla Diyarbakır Havaalanı'na bırakarak uğurluyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen seferi. 20:30 kalkış / 22:30 varış

Not: Hava, ortam ve bölge şartlarına göre programda gezi noktalarının günü ve sıralaması rehberimiz tarafından değişebilir. Hava şartlarının uygun olması halinde Beyazsu programa eklenecektir.
 
Not:  Butik Mardin turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 3 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Butik Mardin turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın 20 yıllık deneyimiyle hazırladığı Butik Mardin turu programları, katılımcılarına bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Butik Mardin turu için doğru adrestesiniz.
 
UÇUŞ  BİLGİLERİ
 
Gidiş
PEGASUS HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Batman Havaalanı 06:15 kalkış - 08:10 varış
 
Dönüş 
PEGASUS HAVA YOLLARI  Diyarbakır Havaalanı - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 20:30 kalkış - 22:30 varış
 
Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg
 
TARİFELİ UÇUŞ UYGUNLUKLARINA GÖRE DİĞER ŞEHİRLERDEN KATILIM SEÇENEKLERİ;
 
ANKARA'DAN TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLER İÇİN;
Gelişte Anadolu Jet Havayolları ile bir gece önce Ankara-Diyarbakır uçuşu ile geliş (19:35 kalkış / 21:00 varış)
Dönüşte Anadolu Jet Havayolları Diyarbakır-Ankara uçuşu ile dönüş (21:40 kalkış / 23:10 varış)
Özel durum: Gelişte bir gece önce Diyarbakır'a geliş. Havalaanından otele transfer, Diyarbakır'da ekstra konaklama ve Cuma sabahı 06:15'te hareket ederek Batman'da İstanbul'dan gelecek grupla buluşma (100 km yolculuk)
Özel durum: Dönüşte havaalanında bir saat ekstra bekleme yada kendi imkanları ile havaalanına gidiş
Fiyat farkı: Güncel uçak bileti fiyatlarına göre değişmektedir, lütfen sorunuz. 
 
İZMİR'DEN TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLER İÇİN;
Gelişte Sun Express Havayolları ile bir gece önce İzmir-Diyarbakır uçuşu ile geliş (20:15 kalkış / 22:10 varış)
Dönüşte Sun Express Diyarbakır-İzmir uçuşu ile dönüş (22:40 kalkış / 00:45 varış)
Özel durum: Gelişte bir gece önce Diyarbakır'a geliş. Havalaanından otele transfer, Diyarbakır'da ekstra konaklama ve Cuma sabahı 06:15'te hareket ederek Batman'da İstanbul'dan gelecek grupla buluşma (100 km yolculuk)
Özel durum: Dönüşte havaalanında iki saat ekstra bekleme yada kendi imkanları ile havaalanına gidiş
Fiyat farkı: Güncel uçak bileti fiyatlarına göre değişmektedir, lütfen sorunuz. 
 
COVID-19 TEDBIRLERI
:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.
:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 
:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.
 
BENZER TURLAR
 
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.099 Ek yatak₺ 2.099 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.459 Çocuk fiyatı₺ 1.799
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.299 Ek yatak₺ 2.299 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.699 Çocuk fiyatı₺ 1.999
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.099 Ek yatak₺ 2.099 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.459 Çocuk fiyatı₺ 1.799
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.299 Ek yatak₺ 2.299 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.699 Çocuk fiyatı₺ 1.999

:: Pegasus Hava Yolları ile  İstanbul Sabiha Gökçen - Batman uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Pegasus Hava Yolları ile Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Mardin'de 2 gece seçilen otel kategorisinde konaklama
:: Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı
:: Konaklanan otelde 2 akşam yemeği
:: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

Not: Uçak bileti hariç rezervasyon istenmesi halinde kişi başı 670 TL düşülür.

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
:: 15 kg üzeri bagaj ücretleri
:: Kişisel harcamalar

TUR HAKKINDA

* DEEP NATURE Mardin turlarında en çok tercih edilen seyahat acentalarından biridir.  Bayram dönemi turlarımızın kontenjanları 1 ay önceden dolmaktadır. Gerek çalıştığımız oteller, gerek rehber kadromuz ile bölge şartlarında verilebilecek en iyi hizmeti sunabilecek şekilde programlar hazırlıyoruz. Araştırın, eşinize dostunuza arkadaşlarınıza sorun elbet DEEPNATURE ile bölgeye gitmiş bir tanıdığınıza rastlarsınız. Onlar anlatsın bizi size. Bölge hakimiyetimiz ve tecrübemiz ile Mardin ve çevresini en iyi şekilde gezebilmek için DEEPNATURE'ı tercih edin.

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuzda ekstra hizmet bedeli, rehberlik ücreti toplanmaz. Farklı turlarla karşılaştırırken bu detayı göz önüne almanızı hatırlatırız.

* Turumuz 20 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

* Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Lütfen otelimizi trip advisor, booking gibi sitelerde puan ve yorumlarıyla inceleyiniz. 

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Araştırırsanız siz de göreceksinizdir rehber kadromuzun namı her yerde bilinir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)

KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup kontenjanı 10 ile 25 kişi arasında olmaktadır.
Turlarımız belirtilen tarihlerde en az 10 kişiyle hareket eder.

REZERVASYON HAKKINDA
Bu turda otellerde sınırlı oda kontenjanı ve yoğun talep nedeniyle en az 10 gün öncesinden rezervasyon gerekmektedir.

Turumuz en az 14 kişilik kapalı gruplar için afişe fiyatlardan sunulabilir, grubunuza özel yapılmasını tercih edebilirsiniz. 14 kişi altı katılımlarda fiyat yükselir, sayıya göre teklif verilir. 20 ile 25 kişi arası grup olması halinde kişi başı fiyat bir miktar düşecektir. Özel grup çalışması bayram tatil dönemleri dışında, otel ve rehber uygunluğuna bağlı olarak istenen tarihte yapılabilir. Özel grup çalışmaları için en az 20 gün önceden kesin rezervasyon gerekir.

FİYAT FARKLILIĞI
Fiyatlar uçak bilet fiyatlarındaki artış ve azalışlara bağlı olarak değişebilmektedir. Bu turumuz belirtilen tarihlere ek olarak bayram, yılbaşı gibi özel dönemlerde de yapılmaktadır. Program ayrıca yayınlanır. Bayram ve resmi tatil dönemlerine denk gelen turlarda fiyatlarda farklılık olacaktır.

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR
Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

17 kişilik Mercedes Sprinter yada yada Mercedes Sprinter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus

HATIRLATMALAR
:: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.
:: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
:: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.).
:: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
:: Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır. Tura rezervasyon yaptırıp bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız.
:: Müzekart çıkartmayı düşünüyorsanız, bölgede Müzekart tedarik etmeniz mümkün olamayabileceğinden tur öncesinde almanızı öneririz.
:: DEEPNATURE Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 105 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Merhabalar, Mardin Urfa gezisinden çok memnun kaldık. Rehberimiz Burçak beyden bilgisi, düzgün davranışları ve çözümsel yaklaşımları ile çok memnun kaldığımızı belirtirken teşekkürlerimizi sunarım. Sevgiler
Serap

Rehberimiz Burçak beyin bizi güler yüzüyle karşıladığı ilk dakikadan itibaren bilgi dolu, keyifli ve unutamayacağımız 3 gün geçirdik. Başta rehberimiz olmak üzere Deep Nature ailesine özverili, ilgili ve başarılı hizmet sundukları için çok teşekkür ederiz.
Seval&Mine

Memnun kaldık. Rehber Burçak bey çok donanımlı ve ilgili bir rehberdi, kendisinden de çok memnun kaldık.
Akif

Uğradığımız şehirler ve uğraklardaki tercihler bize göre oldukça doğru yapılmıştı. Rehberimiz çok donanımlı ve aktarma konusunda oldukça deneyimliydi. Aynı rehberin eşlik ettiği turlarınıza katılmaktan memnuniyet duyarız.
Hacer&Erdem&Mahi Su

Gidilen mekanlar güzeldi. Rehber Burçak bey hem gezi sırasındaki anlatımları hem de grubu aktive etmesi gibi konularda oldukça keyifli ve eğlenceli bir tur oldu.
Serap

Tur rehberimiz burçak beyi çözüm odaklı ve proaktif davranışları için tebrik ediyoruz. Teşekkürlerimizle.
Gülay&Mustafa

Çok Başarılı! özellikle rehber hem bilgili hem de pozitif. Mardin otel seçimi başarısız. Penceresi olmayan, nemli bir oda da kalma çok zor.
Halime&Mustafa

Her türlü duygu ve düşünce beş yıldız on numara!
Şükran & Nevra

***** (5 yıldız)
Hakan&Sema

Çok güzeldi. Dinlenme saatlerinde bile bizimle ilgilenildi. Mine Aktaş’a da bize bu turu önerdiği için çok teşekkür ederiz. Ayrıca Burçak Abi’ye de çok teşekkürler..
Mahi Su&Ela

Turdan çok memnun kaldım. Sizin aracılığınızla katıldığım bu turdan oldukça memnun ayrılıyorum. Rehberimiz, oldukça bilgili ve altyapısı kuvvetli çok memnun kaldık. Sizler bizi turlarınızdan haberdar ederseniz çok memnun olurum.
Leyla

Öncelikle tur baştan sona sorunsuz tamamlandı. Tur rehberi Murat bey konuya ve işine çok hakimdi. Her ne kadar sizi tanımadığımız için önceden tereddüt etsek de sonuç gayet olumlu oldu. Bu keyifli ve dolu dolu geçen 4 günlük tur için emeği geçen herkese teşekkür ederim. (Otobüs şoförü ramazan bey’den de çok memnun kaldık.)
Serpil

Tereddütle başladığımız (ilk kez olması ve turun ismini daha önce duymadığımız için) tur sorunsuz ve keyifli sonuçlandı. Tur rehberimiz Murat bey bölgeye ve konuya çok hakim, anlaşılır bir dil kullanarak bilgi aktarımını gerçekleştirdi, bu anlamda çok şanslıyız. Şoförümüz de keza çok iyiydi. Sadece çalışılan otellerin temizliği konusunda sıkıntı var. O konuda gerekli uyarıların yapılması şart.
Ünsal

Beklediğimden çok daha güzel geçti. Buralara tekrar gelmek isterim. Rehberimizden de çok memnun kaldık, hem bilgisi hem organizasyon becerisi ile hepimizin güzel vakit geçirmesini sağladı.
Banu

İlk kez katıldığım turunuzdaki hizmetlerden çok memnun kaldım. Tekrar sizlerle değişik turlara katılmayı çok isterim. Teşekkürler.
Semra

Havale/EFT ile ödeme:
2.299 TL
Kredi kartı ile tek seferde:
2.299 TL


  Axess BankkartCombo Bonus CardFinans MilesSmiles Paraf Wings World
Taksit
2
3
4
5
6
7
8
9
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.149,50 TL2.299,00 TL
766,33 TL2.299,00 TL
591,99 TL2.367,97 TL
480,49 TL2.402,46 TL
406,16 TL2.436,94 TL
353,06 TL2.471,43 TL
313,24 TL2.505,91 TL
282,27 TL2.540,40 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.149,50 TL2.299,00 TL
766,33 TL2.299,00 TL
591,99 TL2.367,97 TL
480,49 TL2.402,46 TL
406,16 TL2.436,94 TL
353,06 TL2.471,43 TL
313,24 TL2.505,91 TL
282,27 TL2.540,40 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.149,50 TL2.299,00 TL
766,33 TL2.299,00 TL
591,99 TL2.367,97 TL
480,49 TL2.402,46 TL
406,16 TL2.436,94 TL
353,06 TL2.471,43 TL
313,24 TL2.505,91 TL
282,27 TL2.540,40 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.149,50 TL2.299,00 TL
766,33 TL2.299,00 TL
591,99 TL2.367,97 TL
480,49 TL2.402,46 TL
406,16 TL2.436,94 TL
353,06 TL2.471,43 TL
313,24 TL2.505,91 TL
282,27 TL2.540,40 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.149,50 TL2.299,00 TL
766,33 TL2.299,00 TL
593,72 TL2.374,87 TL
482,33 TL2.411,65 TL
408,07 TL2.448,44 TL
355,69 TL2.489,82 TL
315,54 TL2.524,30 TL
283,80 TL2.554,19 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.149,50 TL2.299,00 TL
766,33 TL2.299,00 TL
591,99 TL2.367,97 TL
480,49 TL2.402,46 TL
406,16 TL2.436,94 TL
353,06 TL2.471,43 TL
313,24 TL2.505,91 TL
282,27 TL2.540,40 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.149,50 TL2.299,00 TL
766,33 TL2.299,00 TL
591,99 TL2.367,97 TL
480,49 TL2.402,46 TL
406,16 TL2.436,94 TL
353,06 TL2.471,43 TL
313,24 TL2.505,91 TL
282,27 TL2.540,40 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.149,50 TL2.299,00 TL
766,33 TL2.299,00 TL
591,99 TL2.367,97 TL
480,49 TL2.402,46 TL
406,16 TL2.436,94 TL
353,06 TL2.471,43 TL
313,24 TL2.505,91 TL
282,27 TL2.540,40 TL
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive