Van Gölü Ekspresi Turu

4 GECE 5 GÜN

Butik turlar uzmanından 21 yıllık deneyimle Van Gölü Ekspresi Turu. Van çevresi ve Doğubayazıt gezileri. Uçakla gidiş, Turistik Van Gölü Ekspresi ile dönüş. Van Gölü Ekspresi ile Tatvan-Ankara yataklı vagon tren yolculuğu. Yılın trend turu.. KONTENJANIMIZ HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Van Gölü Ekspresi Turu
Van Gölü Ekspresi ile Van Doğubayazıt
  

(Iğdır'a Uçakla gidiş / Van Gölü Ekspresi ile Tatvan-Ankara dönüş)
3 GECE 4 GÜNLÜK PROGRAM
 
(UÇAKLA GİDİŞ / TRENLE DÖNÜŞ)
(3 GECE OTEL + 1 GECE TRENDE YATAKLI VAGON KONAKLAMALI) 
 
VAN GÖLÜ EKSPRESİ TURU TARİHİ
13-17 TEMMUZ 2022

VAN GÖLÜ EKSPRESİ TURU GÖRÜLECEK YERLER
Doğubayazıt İshakpaşa Sarayı - Meteor Çukuru- Van - Akdamar Adası- Ahlat- Nemrut Dağı
 
TREN
Van Gölü Ekspresi Yataklı Vagon
 
BU TURUN FARKI
:: Van Gölü Ekspresi'nde yataklı vagonda yolculuk
:: Deepnature'ın özenli hizmet anlayışı
:: 21 yıllık deneyimimizle hazırlanmış keyifli program
:: Bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde Van ve çevresini layıkıyla tanıyarak, yaşayarak, öğrenerek gezme deneyimi
:: En fazla 25 kişilik tur konsepti ile az kişiyle gezme ayrıcalığı
 
VAN GÖLÜ EKSPRESİ TURU GİDİŞ UÇUŞ BİLGİSİ
 
İSTANBUL'DAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ
PEGASUS HAVA YOLLARI İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN -IĞDIR 08:25-10:30
 
ANKARA'DAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ
ANADOLU JET ANKARA-IĞDIR 04:25-08:40 (İstanbul aktarmalı)
(Tarifeli uçuş müsaitliğine bağlı olarak yardımcı olunabilmektedir. Müsaitliği ve fiyat farkını sorunuz)
 
İZMİR'DEN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ
TÜRK HAVA YOLLARI İZMİR-IĞDIR 03:40-08:40 (İstanbul aktarmalı)
(Tarifeli uçuş müsaitliğine bağlı olarak yardımcı olunabilmektedir. Müsaitliği ve fiyat farkını sorunuz)
 
VAN GÖLÜ EKSPRESİ TURU PROGRAM
1. GÜN / IĞDIR- DOĞUBAYAZIT İSHAKPAŞA SARAYI - METEOR ÇUKURU - VAN
Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Iğdır tarifeli uçuşu 08:25 kalkış-10:30 varış.
İstanbul'dan kalkan uçağınız 2 saat sonra Iğdır Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Iğdır Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra turumuza başlıyoruz. İlk olarak dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. Meteor Çukuru; Doğubayazıt’ ın 35 km doğusunda, İran sınırına 2 km uzaklıkta, Gürbulak Sınır Kapısı ile Sarı Çavuş (Gülveren) Köyü arasındadır. Alaska’da ki Meteor Çukuru’ndan sonra dünyanın en geniş gök taşı çukurudur. Meteor Çukuru 1913 yılında düşen bir göktaşı sonucunda oluşmuştur. Genişliği 35m, derinliği 60m’dir. Toprağa gömülü bulunan gök taşının üzeri bir toprak tabakasıyla örtülüdür. Doğubayazıt'ta öğle yemeği molası ardından etkileyici İshakpaşa Sarayı'nı geziyoruz.  İshak Paşa Sarayı ya da İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı'nın yakınında, Doğubayazıt'ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Yapımı 99 sene sürmüştür. Yazar ve bilim adamı Ahmed-i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır.
İshakpaşa Sarayı gezisinin ardından Van'a hareket ediyoruz ve yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından akşam saatlerinde Van'a ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. 
Akşam yemeği ve konaklama Van’da 4* Rönesans Life Hotel'de.
(not: Meteor çukuru tur tarihinde askeri izin mümkün olursa gidilebilecektir, tur tarihinden kısa süre önce yanıt alınabilmektedir. Gidilemezse yerine Muradiye Şelalesi programa eklenecektir)
 
2. GÜN / VAN
Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Van gezisine başlıyoruz. (Dileyen konuklarımız, kahvaltılarını meşhur Van Kahvaltıcılarından birinde ekstra olarak yapabilirler)
İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sumak ve Cicim , Doğu Anadolu – İran coğrafyasının en değerli geleneksel dokuma ürünleridir. Bugün bölgede halen dokunulmaktadır. Sonrasında serbest öğle yemeği molasının ardından yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğumuz bizi Urartuların önemli merkezlerinden birisi olan Çavuştepe’ye ulaştıracak. Çavuştepe; içerisinde sarnıçlar, depo odaları ve krali yapıları barındıran Çavuştepe Kalesi Türk kazıları ile ortaya çıkmıştır. Kale, önceden gördüğümüz başkent Tuşpa Kalesi’nden daha önce yapılmıştır ve döneminde Urartu Kralı Sarduri’ye ithafen ‘’Sardurihinili – Sarduri Şehri’’ olarak adlandırılmaktadır.
Günün sonunda Van’ın geleneksel değerlerinde savat atölyesini ziyaret ediyoruz.  Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır.
Gezilerin ardından otele dönüş ve akşam yemeği
Akşam yemeği ve konaklama Van'da 4* Rönesans Life Hotel'de.
 
3. GÜN /  AHLAT- NEMRUT KRATER GÖLÜ - AKDAMAR ADASI 
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak  Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. (ekstra-125 TL) Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan'a ulaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. (ekstra-100 TL) Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından programımızı tamamlayarak Tatvan'a hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği.
Konaklama: Tatvan The Crater Hotel
 
4. GÜN /  TATVAN-ANKARA ARASI VAN GÖLÜ EKSPRESİ YOLCULUĞU
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak  Van Gölü Ekspresi'ne binmek üzere Tatvan Garı'na geçiyoruz. Van Gölü Ekspresi 08.40 ‘ta hareket ediyor, rehberimiz sizi yataklı kompartımanlarınıza yerleştirdikten sonra uğurluyor. Yataklı vagonda yaklaşık 26 saat süren bir yolculukla Anadolu'nun eşsiz coğrafyasında yol alacağız. Eşsiz manzaralar misafirlerimizi bekler.
 
5. GÜN /  ANKARA 
Saat 11:11'de Ankara'ya varış ve hizmetlerimizin sonu
(Belirtilen saat rötar/aksama olmadığı takdirde TCDD tarafından duyurulan tahmini varış saatidir)
İstanbul'a dönecek misafirlerimiz dilerlerse TCDD sayfasından kendileri biletlerini satın alarak hızlı trenle İstanbul'a dönebilerler. 
(Rötar ihtimali nedeniyle biz dönüş hızlı tren bileti sunamıyoruz)
 
NOTLAR / UYARILAR
:: Tren mola verdiğinde , tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.
:: Trende rehber bulunmamaktadır, kompartımandan sorumlu kompartıman görevlisi eşlik eder. 
:: Van Gölü Ekspresi genelde Ankara'ya birkaç saat rötarlı gelmektedir. İstanbul'a hızlı tren bileti alacaksanız rötar payı koymanızı öneririz.
:: Operasyonel sebeplere bağlı olarak gidiş uçağı değişebilir.
:: Programdaki gezilerin günleri ve sıralaması değişebilir.
 
GÜNCEL TAKSİT KAMPANYALARI
AKBANK KARTLARINA +3 TAKSİT ; Ödeme aşamasında 2 taksidi seçerseniz +3 taksit yansıyacak ve ödemeyi toplam 5 taksitte yapacaksınız.
YAPIKREDİ KARTLARINA +3 TAKSİT ; Ödeme aşamasında 2 taksidi seçerseniz +3 taksit yansıyacak ve ödemeyi toplam 5 taksitte yapacaksınız.
 
 
BENZER TURLAR
 
 

:: Iğdır'a gidiş uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Van Gölü Ekspresi Tatvan-Ankara tren bileti (yataklı kompartıman)
:: 2 gece Van Rönesans Life Hotel'de konaklama
:: 1 gece Tatvan The Crater Hotel'de konaklama
:: Konaklanan otellerde 3 kahvaltı
:: Konaklanan otellerde 3 akşam yemeği (set menü)
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Program dahilindeki geziler 
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

Turumuzda gidiş için İstanbul, Ankara ve İzmir'den uçuş seçeneği mevcut olup dönüşte turun bitiş noktası Ankara Garıdır.

:: Dönüşte Ankara'dan İstanbul yada İzmir'e ulaşım (Turumuz Ankarada sona erer)

:: Öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Trendeki yemekler

:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri

:: Van Kahvaltısı (isteğe bağlı)

:: Akdamar Adası tekne ücreti (100 TL)

:: Nemrut Dağı ekstra minibüs ücreti (125 TL)

:: Kişisel harcamalar    

 

Van Gölü Ekspresi Güzergahı
Van Gölü Ekspresi haftada iki gün Ankara'dan , iki gün de Tatvan'dan hareket ediyor. Ekspres Tatvan'dan Ankara'ya kadar yaklaşık 26 saatte yol alıyor. 

 

Van Gölü Ekspresi Yemek
Van Gölü Ekspresi’ne bir vagon restoran vagonu olarak bağlanıyor. Bu vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) , atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Sıcak yemekler mikrodalgada ısıtılarak servis ediliyor. Fiyatlar fahiş değil, standart restoran fiyatları seviyesinde.
Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.

 

Van Gölü Ekspresi Kompartımanları Nasıl?

Van Gölü Ekspresinin yataklı vagonunda kompartımanlar 2 kişilik.  Bir tarafta iki kişilik koltuk (üstünde ranza) diğer tarafta masa, lavabo ve küçük bir buzdolabı var. Koltuklar yatağa dönüşebiliyor. Temiz nevresim, battaniye ve yastık TCDD tarafından veriliyor. Kompartımanda bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var).

(BU KOMPARTIMANLAR MÜSAİTLİĞE BAĞLI OLARAK İLK KAYIT YAPTIRACAK ÇİFTLERE TAHSİS EDİLECEKTİR)

 

Van Gölü Ekspresi Tuvalet
Van Gölü Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve aralıklı olarak temizleniyor.

 

Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama sınırlı içerik olduğundan seyahat öncesi yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var.


Bilgilendirme
Rehber grubu Iğdır Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanına ulaşarak check  in işlemi için uçuşunuzu gerçekleştirecek havayolu şirketinin kontuarına başvurmanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 13 yorum var.

Muhteşem… Kelimelerin kifayesiz kalacağı bir dört gün yaşatıldı bu turda bize: personeli , kaldığımız mekanları , tur programı, tren yolculuğu, süprizleri….. Her turda karşılaştırılamayacak farklı özellikleriniz kesinlikle var… Kesinlikle yine geleceğiz
Aydan

Deep Nature ile ilk kez katılmama rağmen rehberimiz ve kaptanımızın da katkılarıyla Van ve çevresi turumuz keyifli bir gezi oldu, düşündüğümüzden daha iyi geçti. Katılımcılara olan saygıları ve tecrubeleri bizlere güven verdi. Konaklanan yerler tercih olarak iyi. Van Gölü treninde 6,5 saat yolculuk yeterli geldi. Programı beğendik. Acenta'ya, rehberimize ve kaptanımıza teşekkür ediyoruz. Saygılar
Aycan

Merhabalar... 7-10 Aralık tarihinde duzenlenen Van Gölü Ekspresi ile Van Doğubeyazıt Elazığ Turu icin tesekkur etmek istiyorum. Hem rehberimiz İdris, hem de kaptanimiz son derece olumlu ve hos insanlardi. Her ikisi de turumuzun guzel gecmesi icin ellerinden geleni yaptilar. Hatta programda göremediğimiz yerlerin yerine öyle güzel dokunuşlarla bizi biribirinden güzel yerlere götürdüler ki kaybımız kazanca dönüştü. Her ikisine de cok tesekkurler ederim.. Araçla tur da trenle yapılan yolculuklar da gayt keyifli idi. Ayrica İdris Bey'e; olumlu ve sıcakkanlı kisiligi ile turumuza nese kattigi icin de tesekkurler J Baska turlarda gorusmek dilegiyle.. Selamlar, sevgiler... Canan
Canan

Konusunda ve iletişimde yetkin, donanımlı rehber ve personeliniz olmasından dolayı teşekkür ederim. Devamlılığı dileğiyle…
Pınar

Beklentimin çok uzerinde bir geziydi. Van ve çevresi turumuz son derece keyifli geçti. En büyük pay her türlü nazımızı çeken rehberimizin ilgisiydi. Diğer pay da şoförümüze ait. Her şey için çok teşekkürler.
Reyhan

Merhabalar, Ben Ayşenur Biz yedi arkadaş 7-10 Aralık tarihleri arasında Van Gölü Ekspresi ile Van Doğubeyazıt Elazığ Turu katıldık. Daha önce şirketinizin adını duymamıştık. İnternetten araştırma yaparken buldum. Arkadaşlarım önce bana sitem ettiler. Nereden buldun bu şirketi, bizi nereye götürüyorsun diye. Ama seyahat dönüşünde fikirleri tamamen değişmişti ve bana bu organizasyonu yaptığım için teşekkür ettiler. Tek kelimeyla şahane bir geziydi. Tur rehberimiz İdris bey bilgisi, saygısı dışında, insan sevgisiyle dolu bir arkadaş. Bizimle gerçekten çok ilgilendi. Ona en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca şoförümüz Ahmet Bey'e de bize gösterdiği sabır ve güler yüz için çok çok teşekkür ederiz. Yeniden görüşmek ümidiyle...
Ayşenur

Tek kelimeyle şahane bir geziydi. Müşteri profili itibariyle, grupta inanılmaz bir bütünlük vardı ki, geziyi güzel kılan en önemli unsurlardan biri de bu. Grup demişken İdris'i de unutmamak lazım. Bölge hakkındaki dağarcığını takdir etmedim desem yalan olur:)) Sizin de söylediğiniz gibi iyi bir rehber. Yatılı okul disiplini içinde yatış ve kalkış saatlerimizi itinayla düzenlemiş, teker saniye şaşmadan dönmüş, üçüncü gün açlıktan herşeye saldırmak üzereyken "Bu kadarı size yeter" diyerek formumuzu korumamız konusunda da gereken hassasiyeti göstermiştir. Genel olarak organizasyon, tren yolculuğunun kıvamında tutulması, rehber seçimi, tur öncesi yazılanlara uyulma hassasiyeti . Çok mennun kaldık. Tur hakkındaki tek eleştirim Van'daki otelin beş yıldız olması gerektiğidir. Bir de vanda kahvaltı ve tatvanda büryan kebabı eklenmeli. Yeniden görüşmek ümidiyle...
Ümit-Esra

Deep Nature ile gecen kış kars doğu ekspresi turu ile ilk kez tanistik. Bu ikinci turumuz. Yine cok memnun kaldigimizi ve keyifli bir tatil gecirdigimizi soylemek isterim. Ama sizelere yazmamin asil nedeni rehberimiz İdris beye tesekkurlerimizi ve sevgilerimizi iletmek. Zaten, telefonda kendisi hakkinda "doğu anadolu turlarımızın en çok beğenilen rehberlerinden biridir" demiştiniz. Benim buna ilave edebilecek bir sozum yok. Kendisi ile baska bir turunuzda tekrar beraber olabilmek dilegi ile.
Leyla

Tur genel anlamda çok güzeldi. Tren yolculuğu ve tur boyunca gördüğümüz manzaralar bir muhteşemdi. Bölge insanının sıcaklığı içimizi ısıttı. Ekibin sayısının fazla olmaması da bir avantajdı. Rehberimiz de ayrıca çok fedakar ve sorumluluk sahibiydi. Böyle organizasyonlara devam edin.
Uğur-Meliha

Van Gölü Ekspresi ile Van Turundan çok memnun kaldım. Özellikle katılımcı sayısı 20'yi geçmediği için son derece uyumlu bir tur oldu. Her şey çok güzeldi . Teşekkürler.
Miray

Çok iyi organize edilmiş eğlenceli ve güzel bir tur oldu. Üç bayan arkadaş olarak hiçbir sıkıntı yaşamadan, keyifli bir gezi yaptık. Rehberimizi, bizi gideceğimiz yerlere götüren servisimizi, gittiğimiz mekanlar ve trendeki eşsiz manzaralar eşliğindeki yolculuğumuzu hiçbir zaman unutmayacağız. Teşekkürler.
Mehtap

İnternetteki detaylı açıklamalar, ofiste telefona bakan Arzum Hanım'ın açıklamaları, nazik ve ilgili olması çok güzeldi. Tur rehberimiz İdris Bey ise tek kelime ile muhteşemdi. Detaycı yapısı , sıcakkanlılığı ve ilgisi mükemmeldi. Böyle bir hizmetten dolayı mutluyum. Aynı zamanda şoförümüz Ahmet te oldukça saygılı ve kimseyi rahatsız etmeden çok iyi ve sabırlı araç kullandı. Van Gölü Ekspresi Turundan çok memnun kaldık. Sizi tüm arkadaşlarıma ve müşterilerime gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğim.
Nurdan

İdris'in rehberliği, grup içinde denge sağlayıcılığı çok iyiydi. Gezi parkuru dışında yemek ve diğer ihtiyarçlarımızı karşılayabileceğimiz noktalar konusunda da çok bilgiliydi. Vanlı olması büyük avantaj sağladı. Van dışındaki otellerin konforu ve yemekleri yeterliydi; Van oteli daha iyi olabilir. Trenden manzaralar ruhumuzu dinlendirdi.
Muammer

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive