Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Kurban Bayramı Bali Ubud Java Adası Turu
  • Kurban Bayramı Bali Ubud Java Adası Turu
  • Kurban Bayramı Bali Ubud Java Adası Turu
  • Kurban Bayramı Bali Ubud Java Adası Turu
  • Kurban Bayramı Bali Ubud Java Adası Turu

Kurban Bayramı Bali Ubud Java Adası Turu

7 GECE 9 GÜN (17-25 Haziran 2024)

Uzmanından Türk Hava Yolları uçuşu ile Kurban Bayramı Bali Ubud Java Adası Turu. Bali Adası turları. Egzotik turlar uzmanından Bali ve Ubud. 7 gece 9 gün

$ 2.197’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kurban Bayramı Bali Ubud Java Adası Turu
 
 
BALİ UBUD JAVA ADASI TURU PROGRAM
 
1. Gün İstanbul - Bali - Ubud (17.06.2024 Pt)
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’ na ait tarifeli sefer ile Bali uçuşumuza başlıyoruz. Yerel saat ile akşam vaktine doğru Bali’ye varıyor ve bizi bekleyen özel aracımız ile Ubud’daki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
Uçuş No: TK66 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 17 Haziran 2024 - Saat: 01:50 - Varış: Bali - Tarih: 17 Haziran 2024 - Saat: 19:15
 
2. Gün Ubud (18.06.2024 Sa)
Kahvaltının ardından serbest gün. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Kintamani (Volkan) (Ögle Yemekli- 95 USD) turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Bali’nin yerel dansı olan “Barong Dansını” izlemek üzere Batubulan köyüne hareket ediyoruz. İyi ile kötünün mücadelesinin anlatıldığı bu güzel performansın ardından sanatçılar köyü Celuk’a hareket ediyoruz. Celuk’ta gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğünü görme imkanı bulacağız. Ardından Batur Volkanı’nın eşsiz güzelliğini görmek ve krater gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere Kintamani’ye gidiyoruz. Yemeğin ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak gezimiz sonrası Gunung Kawi Kraliyet anıtlarını ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Tegalalang pirinç teraslarını görme imkanı buluyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün Ubud - Bali (19.06.2024 Ça)
Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Bali’de bulunan otelimize doğru hareket edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Kutsal Maymun Ormanı ve Tapınaklar turuna (Ögle Yemekli –kişi başı 95 USD) katılabilirler. Turumuzda öncelikle Bali sanatını daha yakından tanımak üzere Singapadu köyüne gidiyoruz. Ardından Pura Dalem Agung Padangtegal tapınağını ve ölü yakma seramonilerinin de gerçekleştiği kutsal bahar hamamı tapınağını ziyaret etmek üzere Kutsal Maymun Ormanı’na doğru yola çıkıyoruz. Ziyaretlerimizi gerçekleştirip yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Yemek sonrasında eşsiz güzellikteki mimarisi ile ünlü Pura Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Bu turların ardından bize görsel bir şölen sunan Kanto Lampo Şelalesini ziyaret edeceğiz. Ardında farklı hediyelik eşya seçenekleri bulabileceğiniz Ubud Pazarına gidiyoruz. Tur bitimi otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün Bali (20.06.2024 Pe)
Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek “Bali Esintileri” (Ögle Yemekli – kişi başı 95 USD) turuna katılabilirler. Otelimizden Klungkung bölgesine doğru hareket ediyoruz. İlk ziyaret noktamız Kerta Gosa antik mahkeme binası. Ziyaretimiz sonrası yolculuğumuza eşsiz manzaralar eşliğinde Bukit Jambul bölgesine doğru devam ediyoruz. Bali Hinduizmi’nin Ana Tanrıçası Besakih tapınağını ziyaret edip, Hinduizm ile ilgili detaylı bilgi ediniyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız yemeğin ardından meşhur Luwak kahvesinin ve Endonezya baharatlarının yetiştiği tarlaları ziyaret ediyoruz. Ardından Bali’nin en güzel tapınaklarından olan, Bangli Krallığı’nın merkez tapınağı Kehen’i ziyaret ediyoruz. Son durağımız geleneksel kapıları ile ünlü Penglipuran Köyü olacak. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün Bali - Yogyakarta (21.06.2024 Cu)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zamanınız olacak. Dileyen misafirlerimiz ile havalimanı transferine kadar “Uluwatu Tapınağı” (Kişi başı - 55 USD) turuna katılabilirler. Uluwatu Tapınağı’na gitmek üzere hareket edeceğiz. Deniz seviyesinden 100 mt yüksekte bulunan, etrafı ormanlarla çevrili bu güzel tapınağı gezdikten sonra Yogyakarta uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Yogyakarta uçuşumuz için bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyor ve uçuşumuza başlıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile panaromik turumuza başlıyoruz. Turun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
6. Gün Yogyakarta (22.06.2024 Ct)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından çevre gezilerimize başlıyoruz. İlk ziyaretimiz Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi Turumuzun devamında gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Ardından Endonezya’nın Orta Cava ilinde bulunan 9. Yüzyıldan kalan Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır. Sonrasında Dünyanın tek parça halinde ve en büyük Budist tapınağı olma özelliğine sahip Borobudur Tapınağını ziyaret edeceğiz. . Bölge ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme otelimizde.
 
7. Gün Yogyakarta - Jakarta (23.06.2024 Pa)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jakarta uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Jakarta uçuşumuz için bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyor ve uçuşumuza başlıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Serbest zaman ve geceleme otelimizde.
 
8. Gün Jakarta - İstanbul (24.06.2024 Pt)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jakarta şehir turumuzu yapacağız. Endonezya Milli müzesi, Milli Anıt, Endonezya’nın en büyük cami olan İstiklal Cami, Eski Batavia, Sunda Kelapa göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Hollanda Koloni bölgesi olan Kota Tua’da dolaşacağız ve Endonezya’nın milli kültür parçası olan Kukla dükkanlarını gezeceğiz. Turumuzun ardından Dönüş uçuşumuz için havalimanına transfer oluyor ve bilet , bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Uçaktaki yerlerimizi alıyoruz ve dönüş yolculuğumuz başlıyor.
 
Uçuş No: TK57 (Türk Havayolları) - Kalkış: Cakarta - Tarih: 24 Haziran 2024 - Saat: 21:00 - Varış: Istanbul - Tarih: 25 Haziran 2024 - Saat: 04:00
 
9. Gün İstanbul (25.06.2024 Sa)
İstanbul’a varış ve Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.
 
 
OTEL BİLGİSİ
JAKARTA // MERCURE JAKARTA HOTEL vb.
YOGYAKARTA //  LOMAN PARK HOTEL vb.
UBUD //  ELEMENT UBUD HOTEL vb.
BALI // MERCURE BALI LEGIAN HOTEL vb.
 
EKSTRA TURLAR
Avantajlı Etkinlik Paketi 340 Usd yerine 300 Usd
Kintamanı (Volkan) Turu (Ögle Yemekli) 95-$   
Kutsal Maymun Ormanı ve Tapınaklar Turu (Ögle Yemekli) 95-$
Bali Esintileri (Ögle Yemekli) 95-$ 
Uluwatu Tapınağı 55-$
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.197 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.673 Çocuk fiyatı$ 2.154

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Jakarta / Denpasar- İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergileri

:: Jakarta – Yogyakarta ve Yogyakarta – Bali arası yerel havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

:: Jakarta’da belirtilen otel kategorisinde 1 gece oda kahvaltı konaklama

:: Yogyakarta’da belirtilen otel kategorisinde 2 gece oda kahvaltı konaklama

:: Ubud’da belirtilen otel kategorisinde 2 gece oda kahvaltı konaklama

:: Bali’de belirtilen otel kategorisinde 2 gece oda kahvaltı konaklama

:: Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

:: Programda belirtilmeyen tüm yemekler

:: Şahsi harcamalar, tüm içecekler

:: Ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler

:: Vize ücreti (Kapıda Vize - 35 USD)

:: Bali giriş vergisi 10 USD

:: Covid-19 Sigortası

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

** KAPIDA KOLAY VİZE **

BU TURA KATILIM İÇİN KAPIDA VİZE GEREKMEKTEDİR. SEYAHAT DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

 

Umumi Pasaport  -  kapıda vize 35 usd              

Yeşil Pasaport  -  kapıda vize 35 usd

Hizmet Pasaportu  -  kapıda vize 35 usd 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.  

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

BALİ TURİST VERGİSİ BİLGİLENDİRMESİ

Bali Hükümeti hava, deniz ve kara yoluyla seyahat eden yabancı turistlere Turist Vergisi uygulayacaktır. Verginin elektronik olarak ödenmesi gerekecek ve yerli Endonezyalı turistler için geçerli olmayacaktır. Tüm yabancı ziyaretçilerden 150.000 IDR (10 USD) turizm vergisi alınacaktır.

1- Yolcularımız, Bali'ye iniş kapısına gelmeden önce https://lovebali.baliprov.go.id Web Sitesinden veya Mobil üzerinden Love Bali Uygulamasına giriş yaparak verileri doldurup ücreti ödeyebileceklerdir.

2- Kullanılacak ödeme yöntemi kredi kartı, banka havalesi, sanal hesap ve QRIS olmalıdır.

3- Love Bali uygulaması üzerinden ödeme yapılamıyorsa, yabancı turistlerin havaalanındaki Bank Rakyat Indonesia (BRI) ödeme noktalarında nakit harici ödeme yapmaları gerekecektir.

4- İşlem başarılı olduğunda, yabancı turist yolcularımız ücretin ödendiğine dair bir bildirim alacaktır. Ödeme tamamandıktan sonra yolcularımız ülkeye giriş yapabileceklerdir.

 

 

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 21 gün öncesidir.

VİZE      

Umumi Pasaport  -  kapıda vize 35 usd              

Yeşil Pasaport  -  kapıda vize 35 usd

Hizmet Pasaportu  -  kapıda vize 35 usd 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.  

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ              

İstanbul-Jakarta    13 sa

Bali-İstanbul  12 sa 15 dk

 

EKSTRA TURLAR & ETKİNLİKLER

Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

PARA BİRİMİ    

Endonezya’nın para birimi (IDR) Endonezya Rupiahı dır. Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ     

Endonezya ile Türkiye arasında + saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 16.00.

 

TELEFON KULLANIMI    

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR  

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ           

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır.

 

ELEKTRİK            

Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ          

Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el sanatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

 

ÖNEMLİ NOTLAR            

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.