Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu

2 GECE 3 GÜN

Butik turlar uzmanından 21 yıllık deneyimle Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu. Güney Kurtalan Ekspresi treni ile gidiş / Uçakla dönüş. Yataklı kompartımanda yolculuk. KONTENJAN 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. YOĞUN TALEP NEDENİYLE ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE BUTİK MARDİN TURU
(Güney Kurtalan Ekspresi ile gidiş / Uçakla dönüş)
(Yataklı Kompartıman)
 
BU TURDA NELER VAR?
MUHTEŞEM ANADOLU MANZARALARI EŞLİĞİNDE TREN YOLCULUĞU
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİNDE YATAKLI VAGONDA YOLCULUK
MARDİN VE ÇEVRESİNDE, UZMAN REHBER EŞLİĞİNDE KEYİFLİ GEZİLER
EN FAZLA 25 KİŞİLİK TUR, AZ KİŞİYLE GEZME AYRICALIĞI
 
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE MARDİN TURU TARİHLERİ
18-20 MART 2022
 
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE MARDİN TURU GÖRÜLECEK YERLER
Hasankeyf Midyat Mardin Dara
 
TREN
Kurtalan Ekspresinde iki kişilik yataklı kompartıman tipinde seyahat sağlanacaktır.
(üç yada dört kişi iseniz bilgi veriniz, müsaitlik doğrultusunda dört kişi kapasiteli örtülü kuşetli kompartıman tahsis edilebilir)
 
TUR PROGRAMI
1. GÜN / İSTANBUL - ANKARA - GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ
Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahati. Aşağıdaki üç duraktan birinden trene binebilirsiniz.
(Biletleriniz İstanbul Söğütlüçeşme-Ankara Yeni Gar olarak kesilmektedir, Bu biletle Bostancı ve Pendik'ten de binebilirsiniz)
Söğütlüçeşme Gar'dan 06:00'de hareket
Bostancı Gar'dan 06:07'da hareket
Pendik Gar'dan 06:25'te hareket
Yolculuk yaklaşık 4 saat 30 dk sürüyor ve 10:30 civarlarında Ankara Yeni Gar'a varılıyor. 10:30'da Yeni Gar'da tur yetkilimiz ve tura Ankara'dan katılacak misafirlerimiz ile buluşma ve ardından Eski Gar'a geçerek burada Kurtalan Ekspresi'nin gelişini bekliyoruz. Ekspresin gelmesiyle beraber TCDD Güney Kurtalan Ekspresi yataklı vagondaki iki kişilik kompartımanlara misafirlerimizi yerleştirdikten sonra 11:20 hareketle Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Akşam yemeği trende (ekstra)
Konaklama trende yataklı kompartımanda.
 
2. GÜN / BATMAN - HASANKEYF - MİDYAT
Öğle saatlerinde Batman'a varıyoruz (rötar olmaz ise planlanan varış saati 12:17'dir)
Tur rehberimiz misafirlerimizi Batman Garı'nda karşılıyor. İlk olarak öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra). Öğle yemeği molası ardından ilk gezi noktamız Hasankeyf. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimizi yakın zamanda pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi gibi yapıları görebileceğimiz şekilde tarihi sokaklarda yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Midyat'ı gezdikten sonra Mardin'e hareket. Otele yerleşme ve otelde set menü akşam yemeği.
Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL (5*)
 
3. GÜN /  MARDİN - DEYR-ÜL ZAFERAN MANASTIRI - DARA - DİYARBAKIR HAVAALANINDAN DÖNÜŞ
Kahvaltı sonrası Mardin gezimize başlıyoruz. Gün içerisinde Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi  Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra) Lezzetli Mardin yemeklerinden tadabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Günün sonunda bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında programımızı tamamlayarak Diyarbakır Havaalanına hareket ediyoruz (90 km)
20:00 itibarıyla misafirlerimizi Diyarbakır Havaalanına bırakarak vedalaşıyoruz ve Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu sona eriyor.  
 
HATIRLATMALAR
Güney Kurtalan Ekspresinde kontenjanlarımız sınırlıdır, erken rezervasyon öneririz. Müsaitlikler anlıktır.
Güney Kurtalan Ekspresi'nin Batman'a iki saat ve üzeri rötarlı gelmesi halinde Hasankeyf sadece panoramik olarak görülebilecek, Midyat gezisi akşam saatlerinde yapılabilecektir. 
İstanbul - Ankara hızlı tren bileti bilet müsaitliğine bağlı olarak alınabilmektedir, erken rezervasyon öneririz.
 
LÜTFEN GÜNEY KURTALAN EKSPRESİNDE 26 SAAT PULMAN VAGONDA (KOLTUKTA) YOLCULUK YAPILAN 40-50 KİŞİLİK TURLARLA FİYATI KARŞILAŞTIRMAYINIZ. TRENDE 26 SAAT BOYUNCA KOLTUKTA YOLCULUK YAPTIRMIYORUZ VE AZ KİŞİYLE BUTİK TUR AYRICALIĞI SUNUYORUZ.
 
UÇUŞ VE PAKET SEÇENEKLERİ
 
İSTANBUL'DAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN;
İSTANBUL SÖĞÜTLÜÇEŞME -ANKARA HIZLI TREN BİLETİ PAKETE DAHİLDİR. 
DÖNÜŞ ANADOLU JET DİYARBAKIR-İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN 21:15 SEFERİ İLE
 
ANKARA'DAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN;
GELİŞTE BULUŞMA ANKARA GARINDADIR.
DÖNÜŞ ANADOLU JET DİYARBAKIR-ANKARA 21:45 SEFERİ İLE
 
İZMİR'DEN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN;
GELİŞTE BULUŞMA ANKARA GARINDADIR. İZMİR'DEN ANKARA'YA ULAŞIM HARİÇTİR.
DÖNÜŞ SUN EXPRESS DİYARBAKIR-İZMİR 23:00 SEFERİ İLE (DİREKT UÇUŞ)

**** TÜM ALTERNATİFLERDE DİYARBAKIR HAVAALANINA BIRAKIŞ SAATİ 20:00'DİR
 
GÜNCEL TAKSİT KAMPANYALARI
AKBANK KARTLARINA +3 TAKSİT ; Ödeme aşamasında 2 taksidi seçerseniz +3 taksit yansıyacak ve ödemeyi toplam 5 taksitte yapacaksınız.
YAPIKREDİ KARTLARINA +3 TAKSİT ; Ödeme aşamasında 2 taksidi seçerseniz +3 taksit yansıyacak ve ödemeyi toplam 5 taksitte yapacaksınız.
 
BENZER TURLAR
 
 
 

:: Güney Kurtalan Ekspresi Ankara-Batman yataklı kompartıman bileti 

:: İstanbul (Söğütlüçeşme) - Ankara Yeni Gar Yüksek Hızlı Tren bileti (İstanbul paketinde)

::  Diyarbakır'dan dönüş uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: Mardin'de 1 gece Ramada Plaza by Wyndham Hotel'de konaklama

:: Konaklanan otelde 1 sabah kahvaltısı

:: Konaklanan otelde 1 akşam yemeği

:: Türsab zorunlu seyahat sigortası

:: Mardin ve çevresindeki gezilerde rehberlik hizmeti

:: Program dahilindeki Hasankeyf, Midyat, Mardin, Dara gezileri

:: Mardin bölgesindeki ulaşımlar

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

:: Öğle yemekleri
:: Trendeki yemekler
:: Akşam yemeğindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Güney Kurtalan Ekspresi Güzergahı
Kurtalan Ekspresi hattı Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kurtalan arasındaki seyahatini 24 saatte tamamlayan ekspres, haftanın 4 günü, iki şehirden karşılıklı seferlerle hareket ediyor. Ankara Tren Garı – Kırıkkale-Kayseri -Şarkışla - Sivas - Malatya - Ergani - Diyarbakır - Bismil - Batman - Kurtalan güzergahını izliyor.
 
Güney Kurtalan Ekspresi Yemek
Kurtalan Ekspresi’nde bir vagonda çay, kahve, hafif aperatif yiyecek (köfte, tavuk şiş, tost, sandvic, poğaça..) ve alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.
Yanınıza yiyecek içecek almanızı öneririz. Ayrıca kağıt havlu / ıslak mendil bulundurmanızı da öneririz.
 
Güney Kurtalan Ekspresi Konaklama
Kurtalan Ekspresi’nde 3 tip vagon var.
1)Pulman yani koltuklu.
2)Örtülü kuşetli yani bir kompartımanda karşılıklı 4 yatak (iki ranza şeklinde) (yataklar açılır, kapanır şekilde, kapanınca karşılıklı ikişer kişilik koltuk oluyor)
3)Yataklı yani iki kişilik kompartıman. (bir tarafta ranza şeklinde yatak var) (yataklar açılır, kapanır şekilde, kapanınca bir yönde iki kişilik koltuk oluyor)

Yataklı vagonda bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var).

Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilirler.

Yataklı kompartımanda karşılıklı ikişer koltuk yerine bir tarafta iki kişilik koltuk (açılınca ranza yatak) diğer tarafta ise masa, lavabo ve küçük bir buzdolabı var.

 

Güney Kurtalan Ekspresi Tuvalet
Kurtalan Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve görevliler tarafından aralıklarla temizleniyor.


Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama aperatif ve sınırlı servis olduğundan yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yataklı vagonlarda priz var ama tek priz yetersiz kalma ihtimalina karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 105 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Merhabalar, Mardin Urfa gezisinden çok memnun kaldık. Rehberimiz Burçak beyden bilgisi, düzgün davranışları ve çözümsel yaklaşımları ile çok memnun kaldığımızı belirtirken teşekkürlerimizi sunarım. Sevgiler
Serap

Rehberimiz Burçak beyin bizi güler yüzüyle karşıladığı ilk dakikadan itibaren bilgi dolu, keyifli ve unutamayacağımız 3 gün geçirdik. Başta rehberimiz olmak üzere Deep Nature ailesine özverili, ilgili ve başarılı hizmet sundukları için çok teşekkür ederiz.
Seval&Mine

Memnun kaldık. Rehber Burçak bey çok donanımlı ve ilgili bir rehberdi, kendisinden de çok memnun kaldık.
Akif

Uğradığımız şehirler ve uğraklardaki tercihler bize göre oldukça doğru yapılmıştı. Rehberimiz çok donanımlı ve aktarma konusunda oldukça deneyimliydi. Aynı rehberin eşlik ettiği turlarınıza katılmaktan memnuniyet duyarız.
Hacer&Erdem&Mahi Su

Gidilen mekanlar güzeldi. Rehber Burçak bey hem gezi sırasındaki anlatımları hem de grubu aktive etmesi gibi konularda oldukça keyifli ve eğlenceli bir tur oldu.
Serap

Tur rehberimiz burçak beyi çözüm odaklı ve proaktif davranışları için tebrik ediyoruz. Teşekkürlerimizle.
Gülay&Mustafa

Çok Başarılı! özellikle rehber hem bilgili hem de pozitif. Mardin otel seçimi başarısız. Penceresi olmayan, nemli bir oda da kalma çok zor.
Halime&Mustafa

Her türlü duygu ve düşünce beş yıldız on numara!
Şükran & Nevra

***** (5 yıldız)
Hakan&Sema

Çok güzeldi. Dinlenme saatlerinde bile bizimle ilgilenildi. Mine Aktaş’a da bize bu turu önerdiği için çok teşekkür ederiz. Ayrıca Burçak Abi’ye de çok teşekkürler..
Mahi Su&Ela

Turdan çok memnun kaldım. Sizin aracılığınızla katıldığım bu turdan oldukça memnun ayrılıyorum. Rehberimiz, oldukça bilgili ve altyapısı kuvvetli çok memnun kaldık. Sizler bizi turlarınızdan haberdar ederseniz çok memnun olurum.
Leyla

Öncelikle tur baştan sona sorunsuz tamamlandı. Tur rehberi Murat bey konuya ve işine çok hakimdi. Her ne kadar sizi tanımadığımız için önceden tereddüt etsek de sonuç gayet olumlu oldu. Bu keyifli ve dolu dolu geçen 4 günlük tur için emeği geçen herkese teşekkür ederim. (Otobüs şoförü ramazan bey’den de çok memnun kaldık.)
Serpil

Tereddütle başladığımız (ilk kez olması ve turun ismini daha önce duymadığımız için) tur sorunsuz ve keyifli sonuçlandı. Tur rehberimiz Murat bey bölgeye ve konuya çok hakim, anlaşılır bir dil kullanarak bilgi aktarımını gerçekleştirdi, bu anlamda çok şanslıyız. Şoförümüz de keza çok iyiydi. Sadece çalışılan otellerin temizliği konusunda sıkıntı var. O konuda gerekli uyarıların yapılması şart.
Ünsal

Beklediğimden çok daha güzel geçti. Buralara tekrar gelmek isterim. Rehberimizden de çok memnun kaldık, hem bilgisi hem organizasyon becerisi ile hepimizin güzel vakit geçirmesini sağladı.
Banu

İlk kez katıldığım turunuzdaki hizmetlerden çok memnun kaldım. Tekrar sizlerle değişik turlara katılmayı çok isterim. Teşekkürler.
Semra

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive