Güney Afrika Botswana Turu

10 GECE 12 GÜN (17-28 Ocak / 18-29 Şubat / 15-26 Mart / 6-17 Nisan 2024)

Türk Hava Yolları ile gidiş dönüşlü 10 gece 12 gün Güney Afrika Botswana Turu. 8 gece Güney Afrika, 2 gece Botswana. Programdaki tüm geziler dahil!

$ 2.770’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Güney Afrika Botswana Turu

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA : 22:00
 
Bugün saat 22:00 ‘de İSTANBUL HAVALİMANI DIŞ HAT- GİDİŞ Terminalinde buluşuyoruz. İşlemlerimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız.
 
1.GÜN / ISTANBUL/CAPE TOWN uçuşu 01:50 11:45
Güney Afrika Botswana Turu için gece 01.50 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Cape Town'a uçuyoruz.
Sabah saat 11.45’te Cape Town’a ulaşıyoruz. Varışta havalimanından özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otele giriş yapıyor, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenme ardından ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panaromik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo-Kaap Bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı ise Cape Town Water Front. Burası masa dağı manzarası ve okyanusun büyüleyici güzelliği ile alışveriş yapabileceğiniz ve restoranların bulunduğu bir liman bölgesidir.
Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4* VB.
 
2.GÜN/ CAPE TOWN /HOUTBAY- ÜMİT BURNU TURU
Bugün kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton bölgesinden geçerek balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasındaki doğal ortamlarında Afrika’nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartheolemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu’na doğru yola çıkıyoruz. Ümit Burnu’na vardığımızda füniküler ile dünyanın en yüksek noktasındaki deniz feneri görülecektir. Ümit Burnunun keşfinde ilk ayak basılan noktayı gördükten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından sevimli Afrika Penguenlerini görme şansımız olacak. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4* VB.
 
3.GÜN CAPE TOWN / STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam STELLENBOSCH VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIMI TURU  yapacağız.
Cape Town yakınlarındaki Stellenbosch Kasabasına doğru güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Şehir hayatından uzaklaşırken yolculuğumuz esnasında yol kenarında ki büyük ve endamlı ağaçlar bizi bu güzel günün başladığının habercisi olacak. Stellenbosch kasabasına vardığımızda kasabada ufak bir gezinti yapma şansımız olacak. Ardından üzüm bağlarıyla ünlü bu vadiye karşı, doğanın yeşil renklerinin en güzelleri eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından yerli çiftçilerin üzüm bağlarına Afrika’nın meşhur şaraplarının tadımına gidiyoruz. Aynı bölgede kakao çekirdeğini ve ev yapımı kalıp çikolataları da test etme şansımız olacak. Akşamüstü turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.
 
4.GÜN/ CAPE TOWN
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4* VB.
 
5.GÜN/ CAPE TOWN / JOHANNESBURG UÇAK 07:25 08:50
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz.  JOHANNESBURG yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızı takiben şehir turu  yapacağız.
Mandela Meydanı, Sandton, Mandela Köprüsü, Meclis Binası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. [ Yol durumuna göre bazı ziyaretler bir sonraki günlerde icra edilebilir ] Turumuz sona erdikten sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.
 
6.GÜN/ JOHANNESBURG – SUN CITY – PILANESBERG BÖLGESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sun City’e doğru yola çıkıyoruz.
Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Bu dünyaca ünlü sayfiye ve kumarhaneler bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğimizden sonra Sun City, eğlence merkezinde serbest vaktimiz olacak. Bölgede bulunan büyük kumarhaneler, barlar ve restoranların yanı sıra su parkları ve isteyen misafirlerimiz çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Geceleme Pilanesberg bölgesindeki otelimizde.
OTELİMİZ: THE KINGDOM RESORT 4* VB.
 
7.GÜN/ JOHANNESBURG – PILANESBERG SAFARI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pilanesberg Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Afrika denilince akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. Bölgeye varışımız ardından bizleri bekleyen 4x4 safari kamyonlarımızla 3 saatlik keyifli bir safariye çıkıyoruz. Safari boyunca Pilanesberg Milli Parkında volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal tabiat ortamlarında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince “Big Five” olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türleriyle 350 farklı kuş türü, 65 sürüngen familyasını doğal ortamında ziyaret ederek görme şansını yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize dönüyoruz.
OTELİMİZ: THE KINGDOM RESORT 4* VB.
 
8.GÜN/ Pilannesberg -PRETORYA
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası PRETORYA ‘ya doğru yola çıkıyoruz.
Pretorya ya da Pretoria, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin yönetsel başkenti. Apies Irmağının her iki yakasında yer alan kent doğuda Magalies Dağının batı eteklerine kadar uzanır.
PRETORYA panaromik şehir turumuzu  yapacağız. Turumuzdan sonra serbest saatler ve geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: The Park Lodge Hotel 3* vb
 
9.GÜN/ PRETORYA-GABORONE (BOTSWANA )
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz  BOTSWANA  sınırı olacak , yolculuğumuz yaklaşık  5 saat  sürecektir. Sınıra  ulaşıyoruz. Ve işlemlerimizi  yapacağız.
Gaborone, Botsvana'nın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir, ülkenin güneydoğusunda Güney Afrika Cumhuriyeti sınırına 15 kilometre uzakta Notwane Nehri kıyılarında yer almakta olup Kgali ve Oodi Tepeleri olarak adlandırılan dağların arasında düz bir vadide kuruludur. şehrin nüfusu 2011 yılı itibari ile 231,626'dır
Varışı  takiben otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra kısa şehir turu yapacağız. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : Town Lodge Gaborone 3* VB
 
10.GÜN/ GABORONE (BOTSWANA )-MOKOLDI SAFARI PARK
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden turumuza  yapmak üzere  ayrılacağız.
ÖĞLE  YEMEKLİ  -  Mokoldi Game Drive yapacağız. Şehir merkezine 15 km mesafede yer alan MOKOLDI MİLLİ PARKINA geçiyoruz. Mokolodi Nature Reserve içerisinde  SAFARI KAMYON turumuzu  olacak. Botswana doğasını yakında yaşaycağımız bir gün olacak. Beş Büyük dediğimiz tüm vahşi hayvanları bünyesinde barındıran bir bölgedeyiz. Turumuzun sonuna  ÖĞLE YEMEĞİ  molası vereceğiz.
Öğleden sonra otelimize dönüyoruz. Serbest saatler ve geceleme otelimize
OTELİMİZ : Town Lodge Gaborone 3* VB
 
11.GÜN/ Gaborone- JOHANNESBURG / İSTANBUL 19:15
Bugün son günümüz. Botswana ‘dan ayrılıyoruz. Karayolu ile  Johannesburg havalimanına  geçeceğiz. Bugün uçuş saatimiz 19.15. Saat 16.30’da en geç havalimanında olmamız gerekmekte. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Türk Hava Yolları direkt uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
12.GÜN/ İSTANBUL 04:55 VARIŞ
İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sona ermesi.
 
UYARI/ NOTLAR
18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile, eğer ebeveynlerden biri eksik ise, muvafakat name (tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır.)

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.770 Ek yatak$ 2.770 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.270 Çocuk fiyatı$ 2.720
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.770 Ek yatak$ 2.770 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.270 Çocuk fiyatı$ 2.720
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.770 Ek yatak$ 2.770 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.270 Çocuk fiyatı$ 2.720
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.770 Ek yatak$ 2.770 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.270 Çocuk fiyatı$ 2.720

:: Türk Havayolları ile İstanbul/Capetown-Johannesburg/İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Capetown/Johannesburg  tek yön yerel hava yolu bileti

:: 4 Gece CapeTown, 2 gece Gaborone , 2 gece Pilanesberg, 1 Gece Johannesburg 1 Gece Pretorya toplam 10 gece 3/4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama

:: Cape Town şehir turu

:: Pretorya şehir turu

:: Ümit Burnu Houtbay turu

:: STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU

:: Botswana  Mokoldi Safari Game drive (truck)

:: Sun city giriş ücreti ve öğle yemeği

:: Plannesberg Safari

:: Johannesburg şehir turu

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: Havalimanı –Otel-şehir -Tüm transferler

:: Zorunlu seyahat sigortsı

:: Yurtdışı çıkış harcı 

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Tüm bahşişler 100 usd tavsiye edilir. Turun ilk günü rehberimize teslim edilmesini rica ederiz.

:: Programda belirtilmeyen tüm diğer harcamalar

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

 

Güney Afrika Cumhuriyeti: Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 güne kadar vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 güne kadar süreli vizelerini sınır kapılarından kaşe tatbiki şeklinde ve harçsız olarak alabilmektedir.

 

Botsvana: Umuma mahsus, hizmet, hususî ve diplomatik pasaport hamilleri Botsvana’ya girişlerinden itibaren 365 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla vizeden muaftır.

 

UYARI!!!

Bu tura katılacak misafirlerin pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.