Erzurum Kars Doğubayazıt Turu

3 GECE 4 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Butik turlar uzmanından 21 yıllık deneyimle Butik Erzurum Kars Doğubayazıt Turu. Doğu'nun üç güzel şehri Erzurum, Kars ve Iğdır bu 25 kişilik butik turda. Köyde kahvaltı, bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

₺ 5.399’den itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Butik Erzurum Kars Doğubayazıt Turu
(Uçakla Erzurum'a gidiş / Uçakla Iğdır'dan dönüş)
 
1. GÜN: ERZURUM – SARIKAMIŞ - KARS
Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu  için 09:00 kalkışlı Türk Hava Yolları İstanbul-Erzurum seferi ile Erzurum'a uçuyoruz. 10:50 Erzurum'a iniş.
Rehberimiz misafirlerimizi Erzurum Havaalanında karşılıyor.
Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. O nedenle Erzurum’a ulaşır ulaşmaz başlayacağız tanımaya;
Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
Öğlen Yemeği (ekstra), CAĞ KEBABI: Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
Öğlen yemeği sonrası Sarıkamış'a hareket edeceğiz. Doğu Anadolu’nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız yolculuk Horasan-Topdağı-Sarıkamış rotasından eşsiz manzaralarla devam edecek. Sarıkamış'ta Şehitlik ziyareti ve Katerina Köşkü'nün dışarıdan görülmesi ardından akşam üzeri Kars'a varış ve otele yerleşme.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan 4* Kars Park Hotel'de.
 
2. GÜN : KARS - ÇILDIR GÖLÜ
Sabah kahvaltı sonrası yürüyerek Kars merkezi geziyoruz. Yarısı Ani, yarısı Harakani denmiş Kars için ama elbette başka başka dünyalara ve atacağımız her adımda başka tatlı şaşkınlıklara şahit olacağımız bu şehrin sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz.Bir şehre yukarıdan bakmak gerekir önce. Bu sebeple ilk durak noktamız Kars Kalesi olacak. Sadece bir kale olmaktan çıkıp; Kars çayı'nın medeniyetleri birleştirdiği noktada; Aleksandr Puşkin'in izlerini taşıyan sokakları; Osmanlı taş köprüleri ve hamamlarını, şehirdeki ermeni kilislerinden biri olan 12 Havariler Kilisesi'ni ( Kümbet Camii), maneviyatını hissedeceğiniz Eb'ul Hasan Harakani türbesini geziyoruz. Rehberimiz eşliğinde, Baltık mimarisinin en güzek örneklerini görebileceğiniz caddelerde yürüyerek, fotoğraflar çektikten sonra ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Öğle yemeği molamız Çıldır Gölü kıyısındaki göl manzaralı restoranda (ekstra) Yemek sonrası, göl kıyısında serbest zaman. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda, göl üzerinde kızakla gezinebilirsiniz.
(Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)
Akşam üzeri Kars'a dönüş ve Namık Kemal 'in çocukluğunu geçirdiği evde bugün Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında otele dönüş ve akşam yemeği.
Konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.
(Talep doğrultusunda dileyen misafirlerimiz için anlaşmalı restoranda yöresel Kafkas dans gösterili akşam yemeği programı, rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilebilir. Kars merkezde, kaz eti, hengel, kete, umaç helvası gibi Kars'ın yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz bu pograma oteldeki akşam yemeği ücreti düşülerek, ulaşım+rehberlik+yemek farkı bedeli olarak kişi başı 150 TL ücretle katılabilirsiniz)
 
3.GÜN: BOĞATEPE (ZAVOT) KÖYÜ - ANİ HARABELERİ - IĞDIR
Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında 1,5 saatlik yolculukla Ocaklı köyü'ne ulaşıyoruz. Türkiye-Ermenistan sınırına yakın , Arpaçay nehri kenarında bulunan Ani Harabeleri'ni gezmeye başlıyoruz. Ermeni mimarisinin seçkin örneklerinin yanı sıra,Gürcü ve Selçuklu mimarisinin örneklerini de izleyerek,İpek yolu üzerindeki , dönemin bu zengin şehrinde; Surlar,Zerdüşt ateşgede'si,Büyük Katedral, Eb'ul Menucehr Camii,Aziz Gregor Kilisesi ziyaret yerlerimiz arasında olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleşecek bu etkileyici gezide, Arpaçay'ı, Ermenistan taş ocaklarını görme fırsatınız olacak.
Ardından yaklaşık 2 saat sürecek manzaralı bir yolculuk bizi bekliyor olacak. Türkiye'nin İran sınır kapısı olan Gürbulak Sınır Kapısı'nda vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Ağrı Dağı'nın diğer yüzünde bulunan Iğdır'a gidiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Iğdır Star Royal Hotel'de.
(Not: Digor yolunun kapanması halinde yolumuz uzayacağından ve hava erken karardığından Gürbulak Sınır Kapısına gidilemeyecektir)
(Not: Jandarmanın izin vermezi halinde Meteor Çukuruna da gidilecektir)
 
4.GÜN:  IĞDIR - DOĞUBAYAZIT - AĞRI
Sabah kahvaltımız sonrasında Iğdır'da Ermeni Mezalimi Müzesi ve Selçuklu Kervansarayı'nı gezdikten sonra Doğubayazıt'a gidiyoruz ve Osmanlı'nın doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayını geziyoruz. Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı dağı manzarasına bakan sarayda;harem ve selamlık bölümlerinin en ince ayrıntısıyla nakış nakış işlenmiş büyüleyici atmosferinde yapacağımız gezi sonrasında Doğubayazıt çarşıda serbest zaman ve öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Ağrı Havaalanına geçerek misafirlerimizi uğurluyoruz. Dönüş Türk Hava Yollarının 15:30 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul Havaalanına. 17:45'te İstanbul  Havaalanına varış ve turumuzun sonu.
 
UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.
 
 HAVALE İLE ÖDEMEDE HEDİYE ÇEKİ KAMPANYASI 
BU TURUMUZA HAVALE İLE ÖDEME YAPILDIĞINDA 150 TL'LİK HEDİYE ÇEKİ VERİYORUZ.
(HEDİYE ÇEKİ EN AZ 1200 TL VE ÜZERİ FİYATLI YURTİÇİ TURLARIMIZDA GEÇERLİDİR)
(HEDİYE ÇEKİNİN KULLANIM SÜRESİ 1 YIL OLUP PARAYA ÇEVRİLEMEZ)
 
 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 5.399 Ek yatak₺ 5.399 Single konaklamalı tur ücreti₺ 6.499 Çocuk fiyatı₺ 4.699

:: Türk Hava Yolları İstanbul -Erzurum seferi (15 bagaj hakkı)

:: Türk Hava Yolları Ağrı- İstanbul uçak bileti (15 bagaj hakkı)

:: 2 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotelde konaklama

:: 1 gece Iğdır Star Royal Hotelde konaklama

:: Otellerde 2 kahvaltı

:: 1 gün köyde kahvaltı

:: Otellerde set menü 3 akşam yemeği

:: Türsab zorunlu seyahat sigortası

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: Bölgedeki ulaşımlar

:: Program dahilindeki tüm geziler

GRUP İNDİRİMİ
EN AZ 6 KİŞİLİK GRUPLARA KİŞİ BAŞI 100 TL İNDİRİM

 

:: Öğle yemekleri

:: Akşam yemeğindeki içecekler

:: Müze ve ören yeri girişleri

:: Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri    

:: İkinci gün Kafkas gösterili akşam yemeği (isteğe bağlı olarak ekstra)

:: Kişisel harcamalar  

 

HATIRLATMA
Digor yolunun kapanması halinde yolumuz uzayacağından ve hava erken karardığından Gürbulak Sınır Kapısı ve Meteor çukuruna gidilemeyecektir.

HAREKET
Turumuz en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşmektedir.

BİLGİLENDİRME
Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz.
 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 62 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

22-26 Ocak arasında Deepnature Travel’dan Doğu Ekspresi ile Kars turu ayarladık. İlk turum olması nedeniyle biraz tereddütle başladım aslında. Ama tam planlandığı gibi bir tur oldu. Bütün yolculuğumuz boyunca Erzurum’a kadar rehberlerimiz bizi karşılayarak ilgilendiler.Erzurum’a yaklaşmak üzereyken bize eşlik edecek tur rehberimiz İdris Bey arayarak ineceğimiz vagona kadar sorup tam zamanında karşıladı ve kalan zamanımızda turun harika geçmesi için tüm özveri,samimiyetiyle ve konuya hakim bilgisiyle beraber çok hoş bir turu grubumuzla tamamladık. İlk andan en son uçağa kadar turun iyi geçmesi için elinden geleni yaptığına yürekten inanıyorum ve kendisine özellikle çok teşekkür ediyorum.Bundan sonrası için Van’ı görmeyi planlıyordum ve hiç riske girip başka şirket bakmadan Deepnature Travel’la ve elbette İdris Beyle bu geziyi planlayabilirim. Benim için harika bir tur olmasını sağlayan Deepnature Travel ve satın alma işlemimizi gerçekleştiren Arzu Hanım ve rehberimiz İdris Beye çok teşekkürler. Başka turlarda görüşmek üzere...
Esra

Ayrı bir ilden gelmemize rağmen transferimiz problemsizdi. Kars rehberimiz Sercan Bey oldukça profesyoneldi. Arzum Hanımın organizasyonu kusursuzdu. Program takvime uygun olarak tıkır tıkır işledi. Katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.
Nurşen

Merhabalar, 22-26 ocak doğu ekspresiyle kars turuna katildim. Tur programi bastan sona harika duzenlenmisti cok memnun kaldim ayrica rehberimiz idris bey de bizimle çok ilgilendi çok icten ve samimiydi her seý için çok teşekkurler
Elif Ecem

İlk kez bir tura katıldım, hem de daha önceden tanımadığım bilmediğim bir tura :) gerek programdaki akışın aynen bize verilen organizasyon şeklinde oluşu, gerekse yörenin tarihi turistik yerlerine bilgi birikimi ve akıcı aktarımıyla sevgili rehberimiz İdris Turan’ın tanıtımı eşliğinde müthiş keyifli 3 gün geçirdik. 4-5-6 Ocak 2020 tarihleri arasında Kars’ın -12 lerde olan o soğuk havasından korka korka gittiğim Kars, Çıldır Gölü, Sarıkamış ve civarındaki gezilecek yerler muhteşemdi. Birde baharda gidip görmek şart oldu :) şaka bir tarafa inanılmaz güzel bir yeni yıl başlangıcı oldu. Dönüş yolunda turistik doğu trenini tercih etmiştik, gerek yol manzaraları gerekse trendeki eğlencelerimiz unutulmayacak kadar keyifliydi. Emeği geçen herkese teşekkür eder, Deepnature’ı gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Şimdiden keyifli seyahatler hepinize.
Hülya

22/26 ocak tarihleri arasında katıldıgımız doğu ekspresi turundan cok memnun kaldık. Tur katılımcılarının rahatı, gezilecek yerler her türlü detayına kadar planlanmıs. Özellikle rehberimiz idris bey sehirlerin (erzurum/kars) güzelliklerini bizlere göstermek,yerel lezzetleri tattırmak ve bizim konforumuzu saglamak için büyük bir özveriyle caba sarfetti her tarihi yeri detaylandırrark anlattı ve programda olmayan yerleri de ekledi gezi günümüze. İşine gösterdiği saygı,yorulsa da kibar birşekilde isteklerimize yanıt vermesi yada sorunlarımızı cözmeye calısması takdire degerdi. Kısacası doğuyu birde idris bey ve deep nature'yi tanıyın deriz.
Eda

Merhaba Kars gezimizdeki rehberimiz olan İdris bey herseyi cok cok guzel anlattı ve keyifli bir gezi geçirtti bize cok yardımcıydı. Ozellikle paylaşmak istedim.
Ecem

09-11 Şubat tarihli 11 kişilik Kars grubu inanılmaz güzel bir tatildi ben tek katıldım ama 11 kişi hiç ayrılmadık çok güzel dostluk kurduk. Hepsi de rehberimiz Önder bey sayesinde oldu muhteşem bilgili kültürlü seviyeli Harika bir rehber . Hepimiz çok sevdik onu . Ve kesinlikle tekrar katılacağım. Hepinize çok teşekkür ederim ☺ sevgiler selamlar
Bengi

İyi akşamlar,2-6 Şubat tarihleri arasında Kars turunuzu katıldım ve biraz önce döndüm. Yeliz Hanım rehberliğinde gerçekleşen turunuzdan çok memnun kaldım. Yeliz hanım sadece şahane bi rehber değil aynı zamanda çok kişilikli, işini çok seven, konusuna çok hakim.. Sayesinde Kars daha da güzel geldi gözümüze. Aynı şekilde kaptanımız Ömer bey de çok efendi ve işini çok iyi yapan bir kişi. Firmanız nezdinde ikisine de ayrı ayrı teşekkür ediyor ve sevgi ile kucaklıyorum. Onları İzmir de herkese gönül rahatlığı ile anlatacağım.
Ayşegül

Arzum Hanım 2-6 şubat turu ardından şimdi Kars’dan döndük. Deepnature’ya bu organizasyon için çok teşekkürler ederim. Çok iyi gezdik. Rahat ettik. Rehberimiz YELİZ hanım şahane idi. Kişiliği, duruşu, müthiş bilgisi ile bütün grubun beyenisini kazandı. Bundan sonra da gerek Yurt içi ve gerek Yurt dışı turlarınız hakkında tarafıma bilgi gönderimesini rica eder, teşekkürlerimi sunarım.
Alev

Ali Bey merhaba, Karsta çok güzel bir tatil gecirdik. Rehberimiz Utku Bey de çok donanımlı ve güleryüzlüydü. Bu vesile ile kendisine de tesekkür ederim. Başka bir seyahatte görüşmek dileğiyle... İyi Çalışmalar
Yücel

26-30 ocak Doğu ekspresi ile yaptığımız Kars gezisinde sevgili rehberimiz Yeliz hm sayesinde son derece keyifli güzel ve kaliteli bir zaman ve seyahat gerçekleştirdik. Hem Yeliz hm a, hem de şahsında deepnatura ya çok teşekkür ederiz. Herşey çok güzeldi. Yeniden buluşmak için şimdiden planlama yapmaya başladık bile
Funda

Merhaba,26-30 Ocak Erzurum -Kars turuna katıldım.Deep Nature ile yaptığım ilk geziydi.Tercihimin ne denli doğru olduğunu rehberimiz Yeliz hanımla karşılaşır karşılaşmaz anladım .Onun içten ,doğal ,sanki yıllardır tanışıyormuşuz izlenimini hissettiren her haline teşekkür ediyorum.Ulaşımımızı kusursuz sağlayan ,güzel insan Ömer beye de ayrıca teşekkürler.Deep Nature ve Yeliz hanımla yollara devam ...
Zuhal

Ben , kızlarım ve torunum 26 ocak - 30 ocak Doğu ekspresi Kars gezisine katıldık . Çok memnun kaldık . Çok teşekkür ederiz . İlginiz , kaliteniz ve organizasyonuz çok iyiydi Rehberimiz Yeliz hanıma ayrıca teşekkür ederiz Gezi boyunca en güzel şekilde bizleri memnun etti.Tekrar buluşmak üzere güzel duygularla gezimizi bitirdik TEŞEKKÜRLER
Nermin

Merhaba, Ben 26-30 ocak arası doğu ekspres turu almıştım. Daha dün dönüş yaptım. Yorgun olamama rağmen hemen bu gün yazmak istedim. İlk önce rehberimiz Yeliz hanıma çok ama çok teşekkürediyoruz. Bize tahminimizden daha güzel bir gezi yaşattığı için. Rehberimiz Yeliz hanım gerçekten çok profesyonel ve çok güler yüzlüydü her şey için kendisine çok teşekküreder. Tekrardan başka bir turda inşallah kendisiyle tekrardan karşılaşırız. Ayrıca bize seyahatimiz boyunca kusursuz bir ulaşım sağlayan şoförümüz Ömer beye de çok teşekkürler. Saygılarımla
Esra

Sayin yetkili, Bu keyifli seyahat icin oncelikle rehberimiz Utku beye ve arkada calisan tum ekibe tesekkur ederiz. Gercekten 6 kisiden olusan butik bir tur oldu. Keske daha otantik bir yerde kalabilseydik o zaman super olurdu. Ama bu kadari bile herseye degerdi. Bir sonraki seyahatlarde gorusmek uzere
Didem

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive