Endonezya Papua Turu

10 GECE 13 GÜN (Şu An Yapılmamaktadır)

10 gece 13 günlük Endonezya Papua Turu. JAKARTA'dan başlayarak baştan başa JAWA Bromo ve Bali den hemen sonra PAPUA 'ya geçiyoruz. Burada Kabileler ziyaretlerimiz olacak, DANİ KABİLESİ'Nİ ziyaret edeceğiz. VİZE YOK!

€ 2.349’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Endonezya Papua Turu
 
1.Gün/2EKİM 2018 İSTANBUL JAKARTA
Bugün saat 16:00’ da    ATATÜRK HAVA LİMANINDA BULUŞMA.
( buluşma  saatini harekete 1 hafta kala  ofimizden teyid ediniz)
QATAR Hava Yolları ile  DOHA aktarmalı olarak 19:35'te Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya doğru yola çıkıyoruz. Bu gece uçakta uyuyacağız. Varışımız ertesi gün  olacak.

2.Gün/3 EKİM 2018 JAKARTA varış - Şehir turu
Bugün 15:10’da   Jakarta’ya ulaşıyoruz,  havalimanında  gümrük işlemlerimizi  hallettikten sonra bagajlarımızla dışarı çıkacağız, Güney Asya’nın en büyük şehirleri arasında yer alan Jakarta’da kısa bir Panoramik şehir turu yaparak gezeceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra,  AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : Santika Jakarta 4*                                 

3.Gün/4 EKİM 2018 JAKARTA- YOGYAKARTA TREN Yolculuğu
Sabah çok erken saatlerde  TREN YOLCULUĞUMUZ    var. Hareket saatimiz 05:35( Kahvaltımızı  paket olarak alacağız ) 08:00 JAKARTA İstasyonundan Yogyakarta ‘ya yolculuğumuz başlıyor.  Yerel saat ile 15:00 de Yogyakarta’ya ulaşıyoruz.
Şehir merkezinde turumuzu  yapacağız, bugün ve yarın 2 önemli ziyaretimiz olacak, zaman planlamasına göre  sırası ile  Borobudur tapınağını ziyaret edeceğiz. Borobudur Tapınağı Dünya’daki en büyük budist tapınağıdır. Yolculuğumuzun sonunda 2 gece konaklayacağımız Yogyakarta ya varıyoruz.
Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ :Melia  Hotel    5*

4.Gün/5 EKİM 2018 YOGYAKARTA - TAM GÜN ÇEVRE TURU
Sabah kahvaltımızın ardından ilk ziyaretimiz Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır.  Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak Gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde.
ÖĞLE YEMEĞİ, yerel restoranda alınacaktır.

Yogyakarta bir şehir ve Java, Endonezya Yogyakarta Özel Bölgesi başkentidir. Böyle batik, bale, drama, müzik, şiir ve kukla gösterileri gibi eğitim (Kota Pelajar), klasik Cava ince sanat ve kültür merkezi olarak tanınır. Yogyakarta başkanın ofisi olarak Gedung Agung ile 1949 1945 Endonezya Ulusal Devrimi sırasında Endonezya başkenti oldu. Yogyakarta, Kotagede içinde bölgelerinden biri, 1575 ve 1640 şehir Ramayana destanı gelen Ayodhya Hint şehir adını arasındaki Mataram Sultanlığı başkenti oldu. Yogya "Uygun, uyum, doğru" ve karta, anlamına gelen "refah, gelişen" (yani, "fit bir şehir iflah”) anlamına da gelir.
(bormo yanardağı)

5.Gün/6 EKİM 2018 YOGYAKARTA- (UÇUŞ) SURABAYA -TOSARİ BROMO
Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz, Endonezya Yerel hava Yolları ile  SURBAYA iline  uçuşumuzu yapacağız. Uçuşumuz 1 saat sürecektir. Buradan aracımızla  Tosari-Bromo bölgesine transfer için yola koyuluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Güzergahımızda molalarımız olacak,
Öğleden sonra Bromo bölgesine varıyoruz.Tosari de otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.
Otelimiz : Bromo Cottages

6.Gün/7 EKİM TOSARİ BROMO
Sabah çok erken saatlerde 04:00sularında Penanjakan adı verilen gündoğumunu seyredebileceğinizBOROMO DAĞI için jiplerle  çıkış yapacağız, zirve bölgesine ulaşıp, bölge hakkında bilgi alıyoruz. Daha güneş  doğmadan Yollardayız- MACERAYA HAZIR OLUN!!( Hava  soğuk!  Sıkı  giyinin )
Dünyanın sayılı yerlerinden bir cennet. Fotoğraf molamızın ardından kahvaltı için otele varış. Sonrasında bugünkü turumuza Kalibaru köyü ile devam edeceğiz. Tropikal bitki ve baharat koleksiyonu bulabileceğiniz Doğu Java köyüdür.  Tipik köy biberleri, kahve, kakao, hardal, ve diğerleri de yetişir.ÖĞLE YEMEĞİ molası vereceğiz.
Ve  BALİ adasına doğru karayolculuğumuz devam edecek. Bu akşam BALİ adasında   SARİ  bölgesinde konaklayacağız.
OTELİMİZ : Taman Sari Bali Resort & Spa
Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır.
2009 yılı sayımlarına göre 3,551,000 nüfusa sahip olan adanın 93.2%'si Hindu geri kalan kesimin çoğunluğu ise müslümandır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Dans, heykelcilik ve resim gibi sanat dalları gelişmiştir.
Bali, milattan önce 2000 yıllarında Tayvan'dan göç eden Avusturonezyalılar tarafından yerleşim birimi olarak kullanıldı. Bu nedenle Bali halkı kültür ve dil bağlamında Filipinler ve Okyanusya ile benzerlikler gösterir.
Bali kültürü, milattan sonra 1. yüzyıldan itibaren Hint ve Çin kültürlerinden önemli bir biçimde etkilendi. Özellikle Hinduizmin bölgedeki kültüre güçlü etkileri oldu. "Bali dwipa" (Bali Adası) ismi ilk kez milattan sonra 914 yılında Sri Kesari Warmadewa tarafından yazılan kitabelerde "Walidwipa" olarak geçer. Subak adı verilen ve pirinç yetiştiricliğinde kullanılan kompleks sulama sistemi de bu dönemde geliştirildi. Bugün hala bazı dini ve kültürel geleneklerde o dönemin izlerine rastlanır.

7.Gün/8 EKİM KUTA-BALİ -PAPUA (JAYAPURA) 23:55
Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden BALİ deyiz ve.. Bugün konakladığımız otelimizden ayrılıyoruz, BALİ adasının bir başka bölgesine geçiyoruz.  ‘’ KUTA ‘’  ve yine bugün ziyaretlerimiz olacak, BALİ  DENİZ TAPINAĞI  Ziyaret edeceğiz..Bu tapınak mimari olarak BALİ nin sembolü  durumundadır..Tapınağın ziyareti sonrası El sanatları  ATÖLYELERİNİ  ZİYARET EDECEĞİZ..Tahta oymacığı, Batik  tekstil  ürünlerini ve kültürel sanat öğelerini  görme  şansımız olacak. AKŞAM YEMEĞİ servisini KUTA ‘da yerel bir  RESTORANINDA alacağız, akşam yemeğinden sonra , kısa serbest saatlerimiz olacak, saat 22:45 de havalimanına  geçiyoruz. Gece uçuşu yapıyoruz.  Ertesi sabah 08:35 de Papua Jayapura’da olacağız.

8.GÜN/9 EKİM 2018 JAYAPURA(PAPUA)-SENTANİ GÖLÜ
Sabah erken saatlerde JAYAPURA ‘ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen Papua rehberimiz eşliğinde havalimanından ayrılacağız. Eşyalarımızı  bırakmak üzere  JAYAPURA otelimize  geçiyoruz. Otelde eşyalarımızı odalarımıza yerleştirdikten sontr(odalarımız hazır ise )  ,kısa bir  dinlenmeyi takiben, otelimizde KAHVALTI servisimizi alarak, güne güzel bir başlangıç yapmak istiyeceğiz.Daha sonra, SENTANİ GÖLÜ TURU nu yapmak üzere otelimizden ayrılacağız. tekneye yerleşiyoruz, turumuz  esnasında Asei adasını ziyaret edeceğiz, turumuzun sonunda  yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde Jayapura’da.AKŞAM YEMEĞİ servismiz olacak.
HOTEL : GRAND ABE HOTEL. 3*

9.GÜN/10EKİM WAMENA- KUZEY BALIEM VADİSİ 08:00 09:00
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben ,sabah 08:00 uçağı ile  Wamena’ya doğru yolculuğumuz başlıyor, yaklaşık bir saat  sürecek bir uçuştan sonra orta PAPUA  bölgesi ,  Baliem vadisi yöresine ulaşıyoruz. Yerel araçlarımızla  ve yerel Papua köylüsü rehberimizin eşliğinde turumuza  başlamadan once eşyalarımızı  otelimize bırakıyoruz, turumuz  başlıyor, Baliem Vadisini ziyaretimiz  esnasında  Jibama Geleneksel Pazarını göreceğiz. Kısa bir  molayı takiben,YÜRÜYÜŞ  turumuz başlıyor, (mİsafirlerimiz  Yürüyüş için bugünün sabahında , ayakkabı ve kıyafetlerini ayaralmalarını tavsiye  ediyoruz) , Küçük köylerin içersinden geçerek Kuzey Baliem Vadisini  keşf ediyoruz. Yürüyüş turumuz ve köy ziyaretlerimiz  yaklaşık 2 saat sürecektir.Baliem Vadisi  denilince  aklımıza, meşhur DANİ KABİLESİ  gelmektedir,  izole bir hata sürmüş, yeni yeni digger insanlarla  temasları başlamış, Papua yöresnin en köklü kabilisi olan Danilerin yaşamlarına ve ortamlarına tanık oluyoruz. Akşam saatlerinde otelimize  dönüyoruz, Akşam Yemeği ve geceleme  otelimizde.
Baliem Pilamo Hotel3*

10.GÜN/11 EKİM WAMENA – JIWIKA – WAGA WAGA – WAMENA
Sabah kahvaltımızı takiben, yaklaşık 45 dk sürecek bir  yolculukluktan sonar Jiwika köyüne ulaşıyoruz, daha sonar 20 dk lık bir yürüyüşten sonar 250 yıllık bir Mumya ziyareti gerçekleştireceğimiz bir köye geliyoruz.Buradan yürüşümüze  devam ederek, Dani kabilesinin bizler için GELENEKSEL DANSLAR larine gösterecekleri köy meydanına ulaşıyoruz, Batı Papua ‘da göreceğimiz en sıradışı  kültürel gösteri olacak, bu deneyimi yerel insanlar arasında yaşadıktan sonar yeniden Wamena’ya döneceğiz.Akşam yemeği yerel bir  restoranda alınacak, geceleme Wamena da otelimizde.         
                                                                        
11.GÜN/12 EKİM WAMENA – JAYAPURA-JAKARTA
Bu sabah erken saatlerde tekrar Wamena havalimanına geçiyoruz ve geldiğimiz yolla, Jayapura’ya dönüyoruz,45 dakika sürecek yolculuktan sonar Jayapura havalimanına ulaşıyoruz, burada  kısa bir beklemeyi takiben, yeniden JAKARTA ‘ya dönüyoruz.
Akşam saatlerinde  Jakarta ‘da otelimize gçiyoruz, AKŞAM YEMEĞİ yerel restoarnda alınacaktır.
OTELİMİZ : Santika Jakarta 4*                                

12.GÜN/13 EKİM JAKARTA- BOGOR TURU
Bu sabah kahvaltı sonrası BOGOR /PUNÇAK Bölgesi turumuza çıkıyoruz. Jakarta şehir merkezine 2 saat mesafede olan bu bölgede, doğal güzelliklerini ve Botanik bahçelerini ziyaret ediyoruz, güzel hava sı ve doğası bizleri etkiliyor, ÖĞLE YEMEĞİ nib u bölgede yerel bir restoranda alacağız, turumuzun  bitiminde, artık geri dönüş yolculuğuna çıkmaya hazır oluyoruz.
JAKARTA -  DOHA00:20  04:20
Bu gece uçuşumuz  var, uçuş saatimiz 00:20 , yine QATAR HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile DOHA aktarmalı olarak İstanbul ‘a dönüş yapacağız, geceleme uçakta.

13.GÜN/14 EKİM İSTANBUL- VARIŞ
12:20'de İstanbul’a ulaşıyoruz ve Endonzeya Turu sonu.
 
Not: Endonezya Papua Turu programımızda anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Endonezya Papua Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Endonezya Papua Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Endonezya Papua Turu için doğru adrestesiniz.
 
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.349 Ek yatak€ 2.349 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.769 Çocuk fiyatı€ 2.349

:: İSTANBUL (ATATÜRK) – JAKARTA – İSTANBUL / QATAR  HAVA YOLLARI İLE AKTARMALI  EKONOMİ SINIFI ULUSLAR ARASI UÇUŞLAR
:: YOGJAKARTA- SURBAYA ARA UÇUŞ BİLETİ
:: DENPASAR(BALI)- JAYAPURA ARA UÇUŞ BİLETİ
:: JAYAPURA- WAMENA ARA UÇUŞ BİLETİ
:: WAMENA-JAYAPURA ARA UÇUŞ BİLETİ
:: JAYAPURA- JAKARTA ARA UÇUŞ BİLETİ
:: 9 GECE KONAKLAMA  -OTELLER   3/4 YILDIZLI
:: PROGRAMDA BELİRTİLEN 5 adet AKŞAM YEMEKLERİ ve 1 Öğle yemeği
:: JAKARTA -YOGYAKARTA  TREN BİLETİ
:: KALİBARU LİMANI-BALİ FERİBOT BİLETİ
:: BROMO YANARDAGI- SABAH JİP SAFARİ
:: BORABODUR TAPINAGI TURU
:: PRAMBANAN TAPINAGI TURU
:: TÜM HAVAALANI – OTEL TRANSFERLERİ
:: TÜRKÇE REHBERLİK
:: YEREL REHBERLİK
:: GİRİŞ BİLETLERİ
:: ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

:: DAHİL OLDUĞU BELİRTİLENLER DIŞINDAKİ ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
:: “AYAKBASTI” PARA UYGULAMALARI OLUYOR. PAPUA- 30 USD
:: YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 
:. BU TURDA, ŞÖFÖRLER VE KAPTANLAR İÇİN BAHŞİŞLER TOPLAMI –KİŞİ BAŞI *100€. (HAVAALANINDA TOPLANMAKTADIR)
:: SAĞLIK SİGORTASI

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. SEYAHAT DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.


Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

HATIRLATMALAR
:: Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
:: Bu ülkeler ile Türkiye arasında bölgeye göre 4-5-6 saat fark vardır. Bu ülkeler saat olarak bizden ileridedirler.
:: Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
:: Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
:: Otellerimizin çoğunda elektrik prizleri telefon ,bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygun değildir.. MUTLAKA ADAPTÖR ALINIZ.
:: Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
:: Kredi kartı çoğu yerde kullanılamamaktadır.Harcamalarınızı nakit yapmanız gerekmektedir.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive